Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Excel - makro do kopiowania między dwom plikami

11 Paź 2018 11:27 237 9
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczów.
    Potrzebuję makro, które zaoszczędziło by mi wiele czasu na wypełnianiu wielu dokumentów potrzebnych do prowadzenia działalności.
    Chodzi o wypełnianie dziennego zestawienia sprzedaży załącznik DZS.xlsx
    Chodzi o to, że na podstawie zawartości komórki z kolumny 07 różnej od pustej pliku Październik.xlsx w pliku DZS kopiowała się data z Października do komórki h5 w DZS i wartość komórki z kolumny 07 do komórki g11 całych złotych, a do komórki h11 grosze. Dalej analogicznie do końca miesiąca.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 33  
    Krzych1960 napisał:
    Potrzebuję makro, które zaoszczędziło by mi wiele czasu na wypełnianiu wielu dokumentów
    :?: :?: :?:
    Dla takiego wypełniania druczków (zapewne w celu ich wydruku ?) wystarczy inteligentne przygotowanie pliku DZS :D , a właściwie jednego arkusza - szablonu do wydruku :please: , który będzie się automatycznie wypełniał na wybrany zakres 4 dni :idea:
    VBA Excel - makro do kopiowania między dwom plikami2018-10-1..1).png Download (95.66 kB)
    DZS (Pro...xlsx Download (47.54 kB)Punkty: 1.5 dla użytkownika
  • Poziom 34  
    A co w przypadku innych miesięcy, o których autor nie wpomniał?

P.S. 'Potrzebuję makro, które zaoszczędziło by mi wiele czasu na wypełnianiu wielu dokumentów'

Gdzie są te 'wiele dokumentów'?
  • Poziom 34  
    Z tego, co autor napisał, to ma każdy miesiąc w oddzielnym pliku.
  • Poziom 2  
    Tak każdy miesiąc jest w innym pliku. Np. 01 - Styczeń, 02 - Luty itd.
  • Poziom 34  
    Oczekujesz porady, czy gotowca?
  • Poziom 2  
    Można powiedzieć, że gotowca, którego będę mógł sobie dostosować do własnych potrzeb.
  • Poziom 27  
    Czy nie powinno to byc zatem w dziale ogłoszen jako zlecenie?