Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G780 - Bateria przestała się ładować

marcinek19992 11 Paź 2018 11:37 147 9
  • #1 11 Paź 2018 11:37
    marcinek19992
    Poziom 12  

Witam
    Posiadam laptopa Lenovo G780 i niestety ale dziś bateria przestała się ładować, windows poinformował mnie takim komunikatem:

Więc długo nie myśląc dodałem post tutaj. Wiem że są potrzebne dane baterii takie też posiadam:
    Lenovo G780 - Bateria przestała się ładowaćLenovo G780 - Bateria przestała się ładować

Bateria niestety nie ładuje.
    Jeżeli chodzi o baterie laptopowe to posiadam troche takich:

Te różowe służą mi jedynie do latarki więc inne mogę wykorzystać.
    Czekam na państwa pomoc i odpowiedz czy coś da się zrobić.

0 9
  • #2 11 Paź 2018 12:00
    gold-game
    Poziom 18  

Jeżeli chodzi o temat baterii w laptopie, to temat nie zamyka się na wymianie ogniw. Jest tam zawarty licznik cykli ładowań, który ''wyłącza'' baterię, po odbytych iluś cyklach ładowania. Należało by podłożyć inną baterię tego samego typu i obserwować zmiany. Najlepiej jeszcze zrobić pomiary napięć na płycie głównej.

0
  • #3 11 Paź 2018 12:21
    marcinek19992
    Poziom 12  

Niestety nie posiadam innej baterii do tego laptopa. Na płycie głównej laptopa. Ok. A może spróbujemy najpierw jakoś zresetować licznik cykli ładowań?

0
  • #4 11 Paź 2018 12:48
    gold-game
    Poziom 18  

Nie zresetujesz tego od tak. Bateria wymaga zmiany eeprom-u .

0
  • #5 11 Paź 2018 12:58
    krzychu1985^
    Poziom 27  

Kolego, z tych ogniw ciężko będzie złożyć baterię do laptopa. Ogniwa masz używane, musisz użyć ogniwa tej samej firmy, tego samego modelu i o tym samym zużyciu. Chyba, że masz pakiet z jednej baterii o tym samym zużyciu, z tą samą liczbą cykli ładowań, równe napięcia na sekcjach ogniw - jeśli taki używany pakiet coś jeszcze trzyma - to można by go użyć. Najlepsze efekty przyniesie regeneracja na nowych ogniwach. Co do resetu elektroniki - musisz podać jaki masz kontroler na elektronice, podaj oznaczenia scalaków na eketronice lub zamieść dokładne zdjęcia elektroniki z dwóch stron.

0
  • #6 12 Paź 2018 14:14
    marcinek19992
    Poziom 12  

krzychu1985^ napisał:
    Kolego, z tych ogniw ciężko będzie złożyć baterię do laptopa. Ogniwa masz używane, musisz użyć ogniwa tej samej firmy, tego samego modelu i o tym samym zużyciu. Chyba, że masz pakiet z jednej baterii o tym samym zużyciu, z tą samą liczbą cykli ładowań, równe napięcia na sekcjach ogniw - jeśli taki używany pakiet coś jeszcze trzyma - to można by go użyć. Najlepsze efekty przyniesie regeneracja na nowych ogniwach. Co do resetu elektroniki - musisz podać jaki masz kontroler na elektronice, podaj oznaczenia scalaków na eketronice lub zamieść dokładne zdjęcia elektroniki z dwóch stron.

Juz sie robi. Kontroler to dokładnie:
    Cytat:
    BQ8055
    2ATG4
    AJJ2

Te elementy są tak małe że autofocusa nie mogę złapać ale Potrzebujecie jeszcze jakiś informacji?
    Zaraz mi powiedzie po co to ruszasz jak nie wiesz oco chodzi. Rozumiem nowa bateria kosztuje 50 zł. Wiadomo jest to zamiennik. Ale wiecie jaką satysfakcje bede miał jak sam naprawie tą baterie? Napewno bedzie większa niż bym zakupił nową.
    Wiec prosiłbym bez komentarzy: Idz do sklepu i kup nową.

0
  • #7 12 Paź 2018 14:43
    krzychu1985^
    Poziom 27  

Ja Cię nie namawiam, żebyć kupił nową, ale regeneracja jest lepszą opcją niż zakup zamiennika czy oryginału. Cenowo jest drożej niż zamiennik a taniej (nawet lepiej) niż oryginał. Z tym kontrolerem nie zrobisz nic bez dodatkowych zakupów. Jakby był np bq2060 i eeprom to co innego. Ten kontroler (bq8055) ma wbudowany flashrom, trzeba go zresetować przez złącze, a do tego potrzeba programu i interfejsu. Interfejs pod lpt możesz sam zbudować, ale program go obsługujący to koszt 90 $, be2works, Obsolete 2.87 LPT version (Cebu), nie wiem do końca czy ta wersja obsługuje bq8055 - musiałbyś się skontaktować z autorem. Inne programy są jeszcze droższe i działają z interfejsem ev2300, koszt samego interfejsu to z 300 - 400 zł. Co do ogniw - wypowiedziałem się wcześniej - jeśli użyjesz ogniwa o różnym zużyciu to nawet jeśli uda Ci się zresetować elektronikę to w krótkim czasie i tak się zablokuje.

0
  • #8 12 Paź 2018 16:43
    marcinek19992
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź. Znalazłem fajne ogniwa rozpakietowane tzn. chyba nowe za cene około 10 zł za sztukę. Tutaj jest 6 sztuk wiec wychodzi 60zł. ale z tym programem i interfejsem to wychodzi nie opłacalne. A jest może na forum taka osoba co ma taki program?
    A tak z ciekawości to za 90$ dostane program który obsługuje wszystkie chipy bateryjne? Bo jestem technikiem informatykiem i naprawiam Laptopy ale nie w takim zakresie. Jedynie wymiana klawiatur,past,czyszczenie chłodzenia i instalacja windowsów. Jakbym miał taką usługę to mógłbym już założyć działalność gospodarczą i miałbym coś czego w moim mieście nie robią :)
    Bo jak narazie to lepiej kupic zamiennik, wiem niestety że gorszy ale cóż wydać 50zł to mniej niż miałbym kupić program+interfejs+baterie

0
  • #10 13 Paź 2018 08:15
    marcinek19992
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedz. Napaliłem sie na ten program widze nie potrzebnie. Jako że nie mam zgrzewarki to musiałbym kupić te baterie razem z usługą zgrzewania. I teraz tak myśle czy może po prostu lepiej by było zrobić taki myk:
    Kupić nowe akumulatory i odrazu żeby mi to zgrzali i może ktoś na forum trudni się wgrywaniem nowych programów do tego chipa. Wysłałbym sam ten chip i jakby ktoś mi przeprogramował to ja bym tylko w domu dolutował baterie. Jak myślicie? Czy osoba programująca musi miec też te ogniwa wysłane?

0