Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania zmieniarka cyfrowa do Audi Concert

BloodADM 11 Paź 2018 12:09 1137 3
  • #1 11 Paź 2018 12:09
    BloodADM
    Poziom 2  

Zmieniarka cyfrowa Audi
    Oczywiście ostatnio zaczęła mi szwankować zmieniarka CD w samochodzie, więc trzeba było wymyślić alternatywę, oczywiście można kupić gotową zmieniarkę cyfrową audi ale drogo bo chodzą od 250 zł, e tam zrobię własną zmieniarkę.

Najpierw lista części użytych
    Głośnik Bluetooth – 12zł promocja XD ale można użyć dowolnego odtwarzacza mp3 czy bt
    Arduino nano V3 – najlepiej z FTDI ponieważ działa P&P do komputera a nie trzeba instalować dodatkowo sterowniki jak w przypadku CH340
    Przetwornica step-down LM2596 – ale można użyć np ładowarki samochodowej takiej do telefonu
    Moduł przekaźnik 5v – użyłem trzech przekaźników, dwa sterowanie przód tył i jeden sterowanie trybami także jeden podwójny i jeden pojedynczy

Obudowa Z77 – użyłem akurat takiej ponieważ ma śrubki i można poprawiać 🙂
    Gniazdo DIN 13 pin – chyba że ktoś chce wycinać z zmieniarki ja wolałem zostawić i nie niszczyć oryginalnej zmieniary

Pierwsze co rozebrałem głośnik na części, wylutowałem gniazdo usb, kable głośnika, przełącznik piosenek i trybów,

następnie wywaliłem kondensator żeby pominąć wzmacniacz i mieć kanały prawy lewy, potem wlutowałem kable, w tym że do gniazda usb zrobiłem przedłużenie przez co musiałem zrobić mostek do masy bo by nie czytał z usb

i wygląda to tak
    tak przygotowany głośnik można dalej podłączać

połączamy do zasilanie do ładowarki samochodowej albo przetwornicy i wtedy do zasilania z gniazda zmieniarki, podłączamy arduino nano, przekaźniki,
    po prawej u góry są piny z gniazda zmieniarki

Tak podłączony osprzęt śmiga jak talala poniżej zdjęcia jak to wygląda zamknięte w puszce i filmik jak działa,

arduino emuluje zmieniarkę dzięki czemu radio myśli że taka jest, z przycisków arduino odczytuje który jest naciśnięty i steruje na pinach przekaźnikami które są podłączone do głośnika bluetooth, oczywiście można użyć lepszego odtwarzacza mp3 w zbudowanym wzmacniaczem stereo, ponieważ tutaj został pominięty wzmacniacz i ciszej gra, a nie da się podłączyć wzmacniacza ponieważ nie mamy uziemienia audio, po podłączeniu uziemienia audio skrzeczy, charczy szumi, jest na allegro dostępny Tania zmieniarka cyfrowa do Audi Concert którego chciałem użyć ale to może kiedyś spróbuję użyć aktualnie ten setup mi starczy do cieszenia się muzyką z usb, micro sd i bluetooth a same części wychodzą taniej niż gotowa zmieniarka cyfrowa audi.

Jest to tańsze rozwiązanie niż kupić Yatsura i przyjemniejsza bo można ją zrobić samemu, kwestia chwili przy lutowaniu i paru rzeczy kupionych za grosze

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 11 Paź 2018 21:14
    Dariusz Goliński
    Poziom 22  

Siemka
    Całkiem spoko pomysł ale mam pytanko
    Z skąd wziąłeś wsad do arduino ?

• #3 12 Paź 2018 18:49
    1MAc
    Poziom 16  

czy tylko ja widzę wyłącznie miniaturki?

• #4 15 Paź 2018 10:00
    BloodADM
    Poziom 2  

Dariusz Goliński napisał:
    Siemka
    Całkiem spoko pomysł ale mam pytanko
    Z skąd wziąłeś wsad do arduino ?

Wsad do arduino własny plus biblioteki od Tomas Kovacik, zrobiłem na przekaźnikach choć chciałem zrobić na transoptorze poczwórnym PC847 ale chciałem już mieć działającą zmieniarkę ale będę na pewno modyfikował, oczywiście całość działa pod innymi radiami Audi z tym że w pozostałych trzeba podpiąć masę głośników pod masę głośnika BT albo modułu BT

Dodano po 8 [minuty]:

1MAc napisał:
    czy tylko ja widzę wyłącznie miniaturki?

Już poprawione, miniaturki mi się wkleiły zamiast pełnych grafik