Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2.0 HDI 90km klucz - Jak wygląda sprawa z kluczykami

EmilD 11 Paź 2018 13:10 123 7
  • #1 11 Paź 2018 13:10
    EmilD
    Poziom 5  

Dzień dobry czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa z kluczami do peugota 307? Od byłej właścicielki dostałem 2 klucze ale tylko jeden klucz do otwierania zamka centralnego. Kluczami drzwi nie można otworzyć tylko zamkiem centralnym. Tamtymi kluczami mogę tylko odpalić auto i odkręcić korek od wleu paliwa. Czy tak ma być?

A osobna sprawa wie ktoś jak można dorobić kluczyk zdalny do zamka centralnego? Czy wystarczy jakiś uniwersalny czy jak to wygląda?

0 7
  • #2 11 Paź 2018 13:22
    marek0712
    Poziom 12  

Witam , z tego co mi wiadomo to 307 ma jeden kluczyk do wszystkiego, a u ciebie coś namieszane, coś było wymieniane, np. zamek drzwi lub stacyjka . Kluczyk dorobisz u elektronika samochodowego, musisz popytać.

0
  • #3 11 Paź 2018 13:41
    pepe150
    Poziom 33  

Wychodzi, że miałeś wymienianą stacyjkę i korek wlewu.
    Chyba że wymieniane drzwi były (kompletne) z innego auta.

Znajdź magika co wkładki dorobi do kluczyka.
    A pilot zawsze był 1.

Chcesz dodatkowy? Łatwiej i taniej będzie dołożyć dodatkowy moduł centralnego zamka.

0
  • #4 11 Paź 2018 13:49
    abart64
    Poziom 28  

Możliwe że nic nie wymieniane tylko zamki w drzwiach są zastałe. Jak z 10 lat nie otwierane kluczykiem ( bo jest pilot) to później tak jest że stoją jak zamurowane .

0
  • #5 11 Paź 2018 14:37
    EmilD
    Poziom 5  

abart64 napisał:
    Możliwe że nic nie wymieniane tylko zamki w drzwiach są zastałe. Jak z 10 lat nie otwierane kluczykiem ( bo jest pilot) to później tak jest że stoją jak zamurowane .

Wchodzi tak 3/4 I dalej nic nie mam pomysłu.

Dodano po 57 [sekundy]:

pepe150 napisał:
    Wychodzi, że miałeś wymienianą stacyjkę i korek wlewu.
    Chyba że wymieniane drzwi były (kompletne) z innego auta.

Znajdź magika co wkładki dorobi do kluczyka.
    A pilot zawsze był 1.

Chcesz dodatkowy? Łatwiej i taniej będzie dołożyć dodatkowy moduł centralnego zamka.

Tzn wkładki by drzwi otwierać kluczykiem? I w razie czego miałbym kluczyk do otwierania drzwi?

0
  • #6 11 Paź 2018 19:20
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego trochę nie precyzyjnie opisałeś sprawę. O ile dobrze zrozumiałem, to mogło być i tak, że poprzednia właścicielka zawsze korzystała z pilota do otwierania drzwi, nie korzystając z kluczyka. Takie działanie zwykle prowadzi do "zastania się" mechanizmu zamka i niemożliwości korzystania z kluczyka.
    W jednym z aut też tak miałem, ale po wstrzyknięciu do zamka odpowiedniego preparatu, po pewnym czasie zamek się "rozruszał". Zalecam w związku z tym, aby od czasu do czasu korzystać w kluczyka do otwierania drzwi.

0
  • #7 11 Paź 2018 19:52
    ociz
    Moderator Samochody

EmilD napisał:
    Wchodzi tak 3/4 I dalej nic

To są skutki pryskania odrdzewiaczami i odmrażaczami, najlepszy sposób na zniszczenie zamków.

0
  • #8 11 Paź 2018 20:00
    EmilD
    Poziom 5  

Staszek49 napisał:
    Kolego trochę nie precyzyjnie opisałeś sprawę. O ile dobrze zrozumiałem, to mogło być i tak, że poprzednia właścicielka zawsze korzystała z pilota do otwierania drzwi, nie korzystając z kluczyka. Takie działanie zwykle prowadzi do "zastania się" mechanizmu zamka i niemożliwości korzystania z kluczyka.
    W jednym z aut też tak miałem, ale po wstrzyknięciu do zamka odpowiedniego preparatu, po pewnym czasie zamek się "rozruszał". Zalecam w związku z tym, aby od czasu do czasu korzystać w kluczyka do otwierania drzwi.

Właśnie ja chce korzystać z zamka ale nie mogę bo nie chce cały wejść wchodzi gdzieś 3/4

Dodano po 34 [sekundy]:

ociz napisał:
    EmilD napisał:
    Wchodzi tak 3/4 I dalej nic

To są skutki pryskania odrdzewiaczami i odmrażaczami, najlepszy sposób na zniszczenie zamków.

czyli co zrobić teraz ? drzwi wymieniać czy co zrobić skoro nie mogę kluczami otworzyć a tylko pilotem.

0