Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Samsung WF8500NMW - Błąd dE po awarii

McAsior 11 Oct 2018 17:16 1383 2
    McAsior
    Level 1  
    Mam problem z pralką.
    Podczas prania wybiło bezpiecznik. Po włączeniu prądu pralka próbowała się uruchomić był tylko mocne szarpnięcie (jak gdyby silnik chciał wirować) po czym pokazało błąd dE. I tak do tej pory jedynym objawem usterki jest błąd pojawiający się przy próbie uruchomienia dE - nie zamknięte drzwi. Sprawdziłem kable, styki konektorów ale błąd nie ustąpił. Wymieniłem blokadę na nową, nie widać żadnych uszkodzeń. Nie słychać też cyknięcia przekaźnika od blokady. Pralka normalnie się uruchamia, można wybrać program i go włączyć, ale po kilku sekundach zamiast uruchomić pranie to wywala błąd dE. Co jeszcze mogło się stać? Widzę delikatne ślady przegrzania w okolicy jednego ze scalaków, wydrapałem to gumo podobne coś, ale jest OK, w innym wypadku pralka była by chyba martwa.
    Innych widocznych uszkodzeń (przepalonych czy przegrzanych elementów, lub ścieżek nigdzie nie widzę). Przekaźnik działa, a bardzo podobny temat już był :arrow: Link Elektronika wygląda bardzo podobnie jak we wspomnianym poście.
    Pralka Samsung WF8500NMW - Błąd dE po awarii
    Jeżeli potrzeba jeszcze jakichś informacji to proszę o kontakt.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    Piotr2608

Level 40  
    dE - problem z drzwiami (blokada drzwi) - sprawdź, czy drzwi są całkowicie zamknięte.
    Jeśli zamykają się poprawnie - uszkodzona blokada, uszkodzona elektronika.
    ReddyS
    Level 9  
    Witam.
    U mnie pojawił się również błąd dE.
    Lekka panika (widmo kosztów naprawy lub wymiany pralki).
    Rozkręciłem obudowę, dotarłem do elektro zaczepu. Rozłączyłem, obejrzałem, nic niepokojącego nie zauważyłem. Obejrzałem również moduł z elektroniką, również to samo. Nie mając schematów, ani zbyt dużej wiedzy, po poczytaniu forum postanowiłem zamówić elektro zaczep. Jako, ze różnica w cenie oryginalnego a zamiennika to prawie trzykrotność (!) postanowiłem zamówić zamiennik, tym bardziej nie będąc pewnym przyczyny. Część przyszła, zamontowałem i odpukać, pralka działa. Może komuś się przyda mój przypadek.