Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magazyn ubrań dla małej firmy - EXCEL.

11 Paź 2018 21:07 519 4
 • Poziom 2  
  Witajcie Elektrodownicy!


  Myślałem że jestem dobry kozak i napisze to Sobie sam, mianowicie, potrzebuje tabelki excelowej w której zawarłbym ubrania, rozmiarami od s do xxl, no i oczywiście kategoriami, bluzy, koszulki, kamizelki, wszystkie osobno, oraz liste pracowników z opisem który jakie ciuchy otrzymał, to tylko w celu ogarniania informacji, nie wiem jak to sformułować w excelu, tak żeby jeżeli wpisze że Janusz Andrzejewski ma spodnie, bluze i kamizelke xxl, to zejdą mi wszystkie z komórki ze stanami spodni bluz i kamizelek xxl.

  jeśli jest tu jakiś Excelowy czarodziej, to chętnie bym przyjął poradę, jak to zbudować, bo się głowie od dwóch godzin z formułkami i mi nie chce podejść tak żeby wszystkie zmienne były ogarnięte.

  Pozdrawiam
  Gouding
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Ja zrobił bym tabelkę z danymi w jednym arkuszu. A w drugim z użyciem funkcji wyszukaj.pionowo

  Oczywiście najlepiej jak byś wrzucił plik poglądowy jak byś chciał żeby to wyglądało
 • Poziom 2  
  Magazyn ubrań dla małej firmy - EXCEL.

  No tak to by miało wyglądać mniej więcej, oczywiście nie uzupełniałem danymi bo to bez sensu, pokazuje tylko ogólny zarys. pracowników jest około 80 i uratowałoby mi to życie jakbym wiedział kogo za co ścigać :D
 • Poziom 35  
  Witam,
  zanim zaczniesz robić te swoje tabele należałoby przejrzeć "uwarunkowania prawne" w tym zakresie - Rozdział IX "Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze" - z aktualnej ustawy Kodeks Pracy :idea:

  Moim zdaniem, w świetle tych przepisów, masz nieprawidłowe podejście do tego tematu :cry:

  Tabelka 1 jest przydatna (po uzupełnieniu :D ) jako zbiorówka z indywidualnych kart pracowników tzw. środków ochrony osobistej (gdzie powinno być określone co, w jakim rozmiarze i na jaki okres mu przysługuje :ok: ).

  Magazynowanie tego typu wyrobów w większych ilościach jest niecelowe - w większości wypadków dostawy takich wyrobów realizowane są dzisiaj na "gwizdek" :D
 • Poziom 16  
  rozdzielił bym sztuk od rozmiar, i sumował, a wynik odejmował od 20 i masz ile. to tak z grubsza.
  bo jeszcze podliczać tylko z wierszy XXL i inne szczegóły.

  PS. Wyjechanie przy excelu z kodeksem pracy i łamaniem przepisów i przy tym jednego słowa o tabeli mistrzostwo ;)