Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Bosch serie 6 Vario Perfekt WAT 24441 - ma rozbieralny bęben?

jony 469 11 Oct 2018 21:16 1776 8
Bosch
 • Bosch
 • Bosch
 • #3
  jony 469
  Level 3  
  Witam więc przedobrzyłem- miałem Amicę 1200 przez 13 lat bez jakichkolwiek napraw jednakże ma swoje lata i chciałem zakupić nową na wypadek awarii Amici. Mówiąc szczerze myślałem o nowej Amice ale bałem się chińskiej produkcji jak to teraz często bywa i kupiłem Bosha i utopiłem d.. ę na całego. Jednym słowem pierwsza decyzja byłaby trafna bo jak czytałem Amica ma bębny skręcane. Chyba że trafiłem jakiegoś rodzynka z bębnem rozkręcanym, ale szanse marne po wcześniejszym opisie.
 • Helpful post
  #4
  Kenworth 18
  Level 42  
  Jeżeli pralka zbyt długo jeszcze nie pracuje na uszkodzonych łożyskach to można zdemontować zbiornik i wysłać do tego typu firmy: http://wymianalozysk.pl
  Jeżeli kolega nie czuje się na siłach by zdemontować zbiornik to powyższa firma współpracuje z wieloma serwisami w Polsce i demontażu zbiornika dokona serwisant z takowego serwisu.
 • Helpful post
  #6
  Kenworth 18
  Level 42  
  Przeważnie tutaj forumowicze pytają o wymianę łożysk gdy już doszło do uszkodzenia i myślałem, że podobnie jest też w tym przypadku.
  Teraz należy pamiętać by nie zwlekać z naprawą i gdy tylko pralka zacznie wydawać niepokojące dźwięki od razu reagować i sprawdzić czy to aby nie łożyska.
  Zwlekanie z naprawą zbyt długo niestety oznacza albo kosmicznie drogą naprawę poprzez wymianę kompletnego zespołu piorącego albo przeznaczenie pralki na dawcę części lub złomowanie urządzenia.
  Bardzo pozytywne opinie na forum mają pralki LG.
 • Helpful post
  #7
  PanAGD
  Level 23  
  jony 469 wrote:
  Jednym słowem chybiona decyzja.

  Niekoniecznie. Przecież nie jest powiedziane, że łożyska padną w tej pralce. Może i pochodzi 10 lat bez większej awarii? :)
 • Helpful post
  #8
  hubert1188
  Level 13  
  jony 469 wrote:
  Szanowni forumowicze mam nurtujące pytani czy pralka bosh wat 24441 jak w temacie ma rozbieralny bęben oraz wymienne łożyska? Jest to pralka o ładowności 9 kilo

  Nie martw się na zapas bo masz nową pralkę i gwarancję. To czy zbiornik jest rozbieralny i wymienialne łożyska nie jest problemem nie do przeskoczenia nawet finansowo. Gorszym problemem jest ,ale to we większości nowych pralek problem z krzyżakami bębna ,które po prostu jest wykonany ze stopów aluminium ,a proszki je zżerają wcześniej niż padną łożyska, Dodam że krzyżaki w zbiornikach klejonych są po prostu nie dostępne :(. Ale żeby nie kończyć pesymistycznie dodam że polak potrafi i są już warsztaty które dorabiają krzyżaki z nierdźewki nawet do bosh-a :)