Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik ładowarka mikroprocesorowa ATmega, lepsza od ctek?

piotrek222 14 Maj 2020 20:31 28134 156
    piotrek222
    Poziom 17  
    paszczakq napisał:
    Nie ma regulacji na ściemniaczu tylko są odczepy na pierwotnym . Podstawowy problem elektronicznych marketowych ładowarek jest nie tyle nawet za niskie napięcie końcowe to zakończenie procesu ładowania zaraz po osiągnięciu zadanego napięcia . Przeważnie jest to 14,4V . Gdyby takie napięcie utrzymywały jeszcze przez godzinę dwie albo dłużej efekt byłby inny ...
    To że u 100 osób nawet 16V nie uszkodzi instalacji .

NIe 14.4V przez godzinę nic nie da. Gęstości nie będzie.
    Wcześniej pisałeś o uszkodzeniu akumulatora i wybuchu teraz przeskakujesz na uszkodzenie instalacji.
    Oczywiście jeśli ładujemy powyżej 15V w aucie ja bym odpinał klemy.

Wrzucam Ci zdjęcie stefka.
    Odczepy chyba są w najnowszej wersji! Wcześniej było na triaku. Zresztą są róże modele w sprzedaży.

Prostownik ładowarka mikroprocesorowa ATmega, lepsza od ctek?
  • BotlandBotland
  • BotlandBotland
    atmel_team
    Poziom 12  
    Mam prostownik z Lidla ulg 17a1 i zastanawiam się nad modyfikacją elektroniki nim sterującej, która dość mocno ogranicza jego parametry. Ma może ktoś schemat jak to jest w nim rozwiązane? Nie mam możliwości teraz rozebrania go. Jest to w ogóle możliwe? Pozdrawiam 😉
    siewcu
    Poziom 34  
    Chcesz załadować ile wlezie i zrobić sobie krzywdę? Albo, co gorsza, komuś innemu. A rozebrać się da, przecież nawet na zdjęciu to widać. Ale skoro to daje 17A nawet to co chcesz poprawiać?
    atmel_team
    Poziom 12  
    Zobacz na YouTube test tego prostownika, a potem pogadamy. Co do krzywdy. Mam 18 lat dawno skończone i uprawnienia sep. Nie chodziło mi o rozkręcenie obudowy, tylko czy istnieje możliwość przerobienia elektroniki by na przykład ładowanie akumulatorów z elektrolitem płynnym kończyło się przy 16.2v. Funkcja wspomagania rozruchu z praktycznego punktu w tym prostowniki nie istnieje. I wiele innych. A 17A to on daje tylko przy mocno rozładowanym Aku i tylko przez krótki okres.
    piotrek222
    Poziom 17  
    siewcu napisał:
    Chcesz załadować ile wlezie i zrobić sobie krzywdę? Albo, co gorsza, komuś innemu. A rozebrać się da, przecież nawet na zdjęciu to widać. Ale skoro to daje 17A nawet to co chcesz poprawiać?

17A chyba na naklejce. Wątpię by tyle dawał. Chyba jakiś prąd szczytowy czy inny chwyt marketingowy.

Musisz poszukać dzielnika napięcia z pomiaru nap. na akumulatorze. I trochę go oszukać.
    atmel_team
    Poziom 12  
    piotrek222 napisał:

Musisz poszukać dzielnika napięcia z pomiaru nap. na akumulatorze. I trochę go oszukać.

Ok. Poszukam. Dzięki