Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omigena MH 1300 Inox - Podczas pompowania przecieka woda między pompą a silnikie

tomison 12 Paź 2018 00:50 57 3
  • #1 12 Paź 2018 00:50
    tomison
    Poziom 13  

Omigena MH 1300 Inox - Podczas pompowania przecieka woda między pompą a silnikie Witam
    Pompa Omnigena MH 1300 Inox podczas pracy jak i wyłączeniu woda przecieka przez otwór między pompą a silnikiem.
    Chciałem rozebrać pompę bo stawiam na jakiś uszczelniacz na wale. Zdjąłem pokrywę od strony ssania i aby dalej rozbierać trzeba odkrecić nakętkę na wale. W jaki sposób unieruchomić wał aby można rozbierać dalej pompę?
    Pompa działa poprawnie, pompuje wodę do ustalonego ciśnienia.

0 3
  • #2 12 Paź 2018 08:41
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Silnik ma na końcu wentylator. Wystarczy przytrzymać za niego i nakrętka powinna się obrócić.

0
  • #3 12 Paź 2018 19:42
    tomison
    Poziom 13  

ok. Dzięki. A czy orientujesz sie jaki jest rodzaj gwintu tzn odkręcać jak każdą nakrętkę czy przeciwnie.

Dodano po 9 [godziny] 14 [minuty]:

Pompa rozebrana.
    Od strony korpusu wyjąłem dwa elementy Omigena MH 1300 Inox - Podczas pompowania przecieka woda między pompą a silnikie
    Czy to są dwa elementy sprzedawane osobno, bo jak wyszukuje w internecie to całkiem inne uszczelniacze są pokazane.
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Paź 2018 12:54
    jerry1960
    Poziom 33  

Te dwa elementy to jeden uszczelniacz, tzw uszczelniacz czołowy. Pod tym hasłem szukaj.

0