Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Omigena MH 1300 Inox - Podczas pompowania przecieka woda między pompą a silnikie

tomison 12 Paź 2018 00:50 114 4
  • #1 12 Paź 2018 00:50
    tomison
    Poziom 13  

Omigena MH 1300 Inox - Podczas pompowania przecieka woda między pompą a silnikie Witam
    Pompa Omnigena MH 1300 Inox podczas pracy jak i wyłączeniu woda przecieka przez otwór między pompą a silnikiem.
    Chciałem rozebrać pompę bo stawiam na jakiś uszczelniacz na wale. Zdjąłem pokrywę od strony ssania i aby dalej rozbierać trzeba odkrecić nakętkę na wale. W jaki sposób unieruchomić wał aby można rozbierać dalej pompę?
    Pompa działa poprawnie, pompuje wodę do ustalonego ciśnienia.

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2018 08:41
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Silnik ma na końcu wentylator. Wystarczy przytrzymać za niego i nakrętka powinna się obrócić.

0
  • #3 12 Paź 2018 19:42
    tomison
    Poziom 13  

ok. Dzięki. A czy orientujesz sie jaki jest rodzaj gwintu tzn odkręcać jak każdą nakrętkę czy przeciwnie.

Dodano po 9 [godziny] 14 [minuty]:

Pompa rozebrana.
    Od strony korpusu wyjąłem dwa elementy Omigena MH 1300 Inox - Podczas pompowania przecieka woda między pompą a silnikie
    Czy to są dwa elementy sprzedawane osobno, bo jak wyszukuje w internecie to całkiem inne uszczelniacze są pokazane.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 13 Paź 2018 12:54
    jerry1960
    Poziom 33  

Te dwa elementy to jeden uszczelniacz, tzw uszczelniacz czołowy. Pod tym hasłem szukaj.

0
  • #5 28 Paź 2018 11:02
    tomison
    Poziom 13  

Uszczelniacz wymieniony. Okazało się, że ten co włożyli w trakcie produkcji wyglądał konstrukcyjnie inaczej niż ten, który otrzymałem jako oryginalna część zamienna. Nie wiem, czy przeciek był spowodowany nieoryginalnym uszczelniaczem ale wg mnie po roku pracy pompy tylko do podlewania ogrodu taka awaria nie powinna mieć miejsca.
    Póki co pompa pracuje nie ma przecieków i czeka na kolejny sezon...
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

0