Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat do domowego warsztatu.

12 Paź 2018 10:11 2676 6
  • Poziom 8  
    Cześć :-) szukam migomatu do domowego warsztatu. Przeglądam internet, dużo jest tego. Ciężko się zdecydować na odpowiedni.

Jakiś ram samochodowych nie będę spawał, zapewne jakas balustrady na balkon, czy jakiś stół do ogrodu, albo huśtawkę dla dziecka.

Może wy mi podpowiecie jaka firma dobra. Oczywiście nie chciał bym też zapłacić za niego milionów. Stosunek jakości do ceny aby był zachowany.

Znalazłem firmę bester, magnum takie żółte. Adler jakiś niebieski,

I też dodatkowe pytanie, lepszy chyba 400v? I fajnie jakby był na kółkach :-)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    Polecam chińczyka typu Magnum, Sherman, Ideal, Spartus to w zasadzie to samo i dają się naprawiać w razie czego. Taki 200A około 1000 - 1200 PLN.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    Nie polecam firmy PowerMat (pomarańczowa obudowa) i ogólnie taniego sprzętu gdzie podajnik drutu podłączony jest równolegle do transformatora głównego prędkość podawania drutu spada podczas spawania i regulacja tego to kpina bez przeróbek. Mam teraz jakiś starszy niemiecki używany migomat, mechanizm 4 rolkowy podawania drutu, duży porządny transformator + dławik i z miedzianym uzwojeniem a nie jak chińskie aluminiowym i to był dobry wybór. Nowy bester to też aluminiowe uzwojenie gdzieś kiedyś tutaj czytałem dyskusję.
    Chciałem pomóc w wyborze ale pewnie bardziej namieszałem ;)
  • Poziom 27  
    Od dwóch lat używam magnum mig 180(czerwona obudowa), poza tym że padł napęd drutu(bardzo upierdliwa naprawa, trzeba praktycznie całą spawarkę rozebrać, chociaż napęd jest na wierzchu, bardzo nieprzemyślana konstrukcja) za 40zł to działa bezawaryjnie. Zmieniłem też "klamerkę" na porządniejszą. Nie waży 40kg, nie da rady go zagotować, i spawa, tyle.
  • Poziom 39  
    To wszystko zależy jak często używa się sprzętu. Mam najtańszy, bezgazowy jednorolkowy migomat. Nie jest wysokich lotów, ale swoje robi: najpierw pospawałem progi w Nissan Micra, potem a nawet z tego:

Zrobiłem to:
    A tu zbliżenie.
  • Poziom 26  
    Używam Kemppi Minarcmig 200 EVO, oferowane przez niego lutospawanie drutem CuSi3 to rewelacja, szczególnie do blach lekko nadgryzionych zębem czasu, które tradycyjne spawanie by od razu przepaliło i do ocynku, którego lutospawanie nie niszczy.

Co do bezgazowego migomatu - CO2 jest stosunkowo tani, jakość spawania nieporównywalnie lepsza - brak zendry. Ponadto drut samoosłonowy jest stosunkowo drogi.
    Migomat bezgazowy ma jeszcze jakiś sens w zastosowaniach moblinych, gdzie targanie ze sobą butli byłoby problematyczne.

Zdecydowanie nie polecam Bester 1801 - miałem i sprzedałem. Sprzęt ten ma zupełnie niepraktyczną regulację prądu, szczególnie przy zasilaniu 230V. Na pierwszej pozycji nie da się praktycznie wcale spawać, na drugiej nawet przy spawaniu blachy występuje przyklejanie a nie spawanie, na trzeciej pozycji jest już przepalanie.
    Przy maksymalnym prądzie i intensywnym spawaniu grubszych elementów półautomat ten się często przegrzewa wyłącza.
  • Poziom 43  
    Nowe bestery serii 18xx Tak wyglądają w środku ani transformatora ani dławika, o kant 3 rozbić.
    Jak już szukaj jakiegokolwiek inverterowego migomatu, przynajmniej ładnie łuk trzyma a nie pryska i buczy na każdą stronę.
    Tylko MAG czyli gaz reaktywny CO2 klub mieszanka , żadne druty osłonowe.
    https://www.google.pl/search?q=Bester+1801&so...h=599#imgrc=Ga6ViXUHxpY-tM:&spf=1544362024750