Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF 8702 SPH - Pralka błąd E5 - znaleziony element w filtrze

lematel 12 Paź 2018 11:12 153 9
  • #1 12 Paź 2018 11:12
    lematel
    Poziom 4  

Witam,
    wczoraj po błędzie E5 odkręciliśmy filtr i wypadła cała galeria pamiątek z wakacji, ale wśród nich taka rurka:
    To czarne na końcu po lewej stronie to zwężenie otworu rurki do około 1mm. Czy ktoś z forumowiczów wie czy aby nie jest to element pralki?
    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

0 9
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2018 19:04
    Robo-technical
    Poziom 26  

obstawiam patyczek po lizaku
    W tej pralce nie ma takich elementów

0
  • Pomocny post
    #3 12 Paź 2018 19:16
    bubu64
    Poziom 20  

A to nie jest czasem fragment wężyka hydrostatu?
    W Samsungach w czasie wirowania tworzy się duże podciśnienie i może czasami wessać wężyk od hydrostatu:)

0
  • #4 12 Paź 2018 20:20
    lematel
    Poziom 4  

To jest elastyczny wężyk, więc nie patyczek po lizaku.

Ten hydrostat to chyba strzał w dziesiątkę. Obrazki google pokazały mi coś takiego:
    W prawym dolnym rogu jest identyczny wężyk.

Pytanie z czym się ten hydrostat łączy za pomocą tego wężyka. I z której strony ma być z tym czarnym zwężeniem - czy czarna końcówka wchodzi w hydrostat, czy w coś na drugim końcu?

Ze zdjęcia wydaje się, że wystarczy zdjąć górną osłonę.
    Chętnie bym to zamontował z powrotem, ale akurat pralki to jeszcze nie rozbierałem. Nie znalazłem też jakiegoś serwisowego manuala niestety.

1
  • Pomocny post
    #5 12 Paź 2018 20:35
    Kenworth 18
    Poziom 31  

W tym linku jest wąż o którym mowa do tej pralki: https://north.pl/karta/waz-odpowietrzajacy-do-pralki-samsung-wf-8702sph,3JX-LN-ZMMX-H3Q.html
    Jak widać do węża zbiornik-pompa jest dołączony odpowietrznik hydrostatu z owym wężem który właśnie u góry pralki jest połączony z hydrostatem.
    W jaki sposób mogło dojść do zassania go do wnętrza zbiornika pralki nie mam niestety pojęcia.

0
  • #6 12 Paź 2018 21:21
    lematel
    Poziom 4  

Dzięki, ale ten znaleziony wężyk jest w prawym dolnym rogu tego zdjęcia. Przebiega od hydrostatu w kierunku frontu pralki - do czego - nie wiem. I kierunku zamocowania też nie znam.

1
  • #7 12 Paź 2018 21:45
    bubu64
    Poziom 20  

Jak tak to pewnie jakieś ciało obce to było:)

0
  • #8 12 Paź 2018 22:17
    lematel
    Poziom 4  

Może nieprecyzyjnie notuję. Zaznaczam na zdjęciu prawdopodobne pochodzenie podejrzanego wężyka.

I zacytuję własne pytania:
    Z czym się ten hydrostat łączy za pomocą tego wężyka. I z której strony ma być z tym czarnym zwężeniem - czy czarna końcówka wchodzi w hydrostat, czy w coś na drugim końcu?

Ze zdjęcia wydaje się, że wystarczy zdjąć górną osłonę.
    Chętnie bym to zamontował z powrotem, ale akurat pralki to jeszcze nie rozbierałem. Nie znalazłem też jakiegoś serwisowego manuala niestety.

0
  • Pomocny post
    #9 12 Paź 2018 23:16
    bubu64
    Poziom 20  

Ten wężyk łączy hydrostat z komorą hydrostatu:)

1
  • Pomocny post
    #10 13 Paź 2018 09:16
    Robo-technical
    Poziom 26  

Moja propozycja jest taka:
    Nastawić pralkę na jakieś płukanie i obserwować co się dzieje.
    Jeśli nic się nie leje (przy uszkodzonym lub brakującym wężyku przy hydrostacie będzie się lało), nie ma błędów 4E i 5E a pranie skończy się prawidłowo to uważam że można pralkę uznać za sprawną

0