Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Szukam] Przechwytywanie i analiza pakietów w sieci PROFIBUS DP ?

Voodoo4 12 Paź 2018 12:56 198 5
  • #1 12 Paź 2018 12:56
    Voodoo4
    Poziom 17  

Witam

Szukam programu którym przechwycę ruch w sieci profibus i go przeanalizuje, poukłada wg standardu Profibus. Chodzi mi o podglą zawartości ramek. Wiem że są programy takie jak TIBO NINJA I/O ale tam mi wysypuje wszystko jak leci a chodzi mi o program który sam rozpozna początek koniec ramki i w miarę czytelnie to poukłada coś jak Wireshark dla sieci LAN.

Pozdrawiam.

0 5
  • SterControl
  • #2 12 Paź 2018 16:26
    Telex
    Poziom 26  

Witam,

Jest takie urządzenie, trochę drogie ale nawet pozwala na rozdzielenie i analizę ramek nawet z poszczególnych urządzeń. ProfiTrace - zainteresuj się tym może ci pomoże. Ale koszt to ok. 16tys. zł.

0
  • SterControl
  • #3 13 Paź 2018 07:02
    Interval
    Poziom 13  

Telex napisał:
    Witam,

Jest takie urządzenie, trochę drogie ale nawet pozwala na rozdzielenie i analizę ramek nawet z poszczególnych urządzeń. ProfiTrace - zainteresuj się tym może ci pomoże. Ale koszt to ok. 16tys. zł.

Ale jest również możliwość odpłatnego wypożyczenia takiego urządzenia u dystrybutora z Gliwic. Korzystałem z takiej możliwości.

0
  • #4 15 Paź 2018 07:27
    Voodoo4
    Poziom 17  

Witam

Czym różni się urządzenie za 16K do zwykłego portu RS485 na USB np firmy MOXA za 200zl ?
    Wiem że firmy robią specjalnie urządzenia, które współpracują tylko z ich softem, ale ja szukam czegoś tańszego czyli samego softu który pomoże mi w analizie pakietów i nie za 16K tylko za free lub za kilka set zł i zrobi tą samą robotę co ten za 16K.

Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Paź 2018 10:48
    Telex
    Poziom 26  

Witam,

Oj dużo się różni. W tym urządzeniu jest nawet możliwość w dodatkowym pakiecie i do określonej prędkości wyznaczenie topologii sieci. Dostępny jest również oscyloskop tak więc można nawet odbicia na linii analizować a także siłę sygnału i to wszystko dla poszczególnych urządzeń można wyświetlać i analizować oddzielnie. To tylko niektóre z możliwości tego urządzenia. A i z dodatkowym adapterem można też analizować sieć Profibus-PA. Jednym słowem, moim zdaniem chyba najlepszy kombajn na rynku.

A i zapomniałem ten RS485 przy prędkościach 12Mbps to nie jest już zwykły RS485.

0