Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie P2P przez iVMS-4200 z rejestratorem HikVISION.

pilot_hsc 12 Paź 2018 15:39 147 6
 • #1 12 Paź 2018 15:39
  pilot_hsc
  Poziom 14  

  Połączenie skonfigurowane przez chmurę P2P z powodu braku możliwości przekierowania portów, do przeglądania nagrań używam iVMS-4200. Ogólnie wszystko działa OK poza paroma szczegółami:
  - nie mam możliwości przewijania nagrań, przyciski są nie aktywne,
  - podobnie jest z pobieraniem nagrań, przycisk jest nie aktywny,
  - nie mam opcji wyboru strumienia głównego lub pomocniczego.

  Z czego to wynika, jest to kwestia konfiguracji w iVMS-sie czy po prostu przy połączeniu P2P te opcje są wyłączone? W przypadku połączenia lokalnego przez przeglądrkę WWW opcje te są aktywne.


  Połączenie P2P przez iVMS-4200 z rejestratorem HikVISION.

  0 6
 • #2 12 Paź 2018 18:04
  dawidedziu
  Poziom 28  

  Jak ma to działać skoro z nagrań dostępnych z prawej kolumny, nie kliknąłeś "play"?
  Podczas odtwarzania kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz "pobierz" lub w prawym okienku podczas odtwarzania kliknij "nożyczki" dla początku zgrywania zdarzenia i ponownie "nożyczki", aby zakończyć zgrywanie.

  0
 • #4 14 Paź 2018 12:37
  pilot_hsc
  Poziom 14  

  Cytat:
  W identycznym układzie iVMS via P2P u mnie istnieje jednak pewna możliwość odtwarzania wstecznego

  Mógłbyś troszkę jaśniej...

  A znalazłeś sposób na przewijanie? Kolejna kwestia to nie widzę opcji wyboru strumienia głównego i pomocniczego, mam wrażenie że cały czas korzystam z głównego bo mimo ustawienia go na najniższą jakość dość dużo pożera mi GB-ajtów z LTE.

  0
 • #5 14 Paź 2018 19:46
  Prot
  Poziom 30  

  pilot_hsc napisał:
  Mógłbyś troszkę jaśniej


  No np jak na dzisiejszym zrzucie :D
  Połączenie P2P przez iVMS-4200 z rejestratorem HikVISION.iVMS.png Download (122.92 kB)

  po ustawieniu w prawej zakładce odtwarzania obrazu z 08.10 na dole pojawia się niebieska linijka archiwalnego nagrania i po dwukliku dowolnej godziny - odtwarzany jest obraz od tej wskazanej godziny. Jeśli interesuje mnie inna godzina to znowu dwuklik na inną godzinę i znów odtwarzanie uruchamiane jest od tej nowej godziny :idea:
  Wszystko to działa oczywiście dość topornie (wyraźne opóźnienia czasowe) i nawet nie ma co porównywać tego odtwarzania z lokalną aplikacją rejestratora :cry:

  0
 • #6 14 Paź 2018 19:58
  dawidedziu
  Poziom 28  

  Prot napisał:
  Wszystko to działa oczywiście dość topornie (wyraźne opóźnienia czasowe) i nawet nie ma co porównywać tego odtwarzania z lokalną aplikacją rejestratora

  Jeśli chodzi o te odtwarzania to bardzo sporo zależy od prędkości uploadu od strony rejestratora, i od prędkości downloadu od strony komputera na którym to odtwarzamy. Dodatkowo, aby działało to w miarę płynnie to sama jednostka PC musi być na poziomie minimum i3, 4GB RAMu, na SSD najlepiej, i dobrze jak grafika dedykowana jest(do pojedynczego odtwarzania niekoniecznie, ale do podglądu na żywo już tak). Dlatego klientom zawszę tłumaczę, że jeśli chcą mieć podgląd to najlepiej niech go oglądają na smartfonie - nawet kilkuletnie telefony dają radę. A odtwarzanie i podgląd na PC, jak jest to jakiś kilku letni marketowy sprzęt za 1500zl, to im to dość stanowczo odradzam...
  Co do przewijania i pobierania/wycinania fragmentów to nie działa to z racji tej, że korzystamy z chmury, która służy do podglądu/odtwarzania. Jeśli byłoby to na przekierowanych portach to zadziała wszystko co dostępne.

  0
 • #7 14 Paź 2018 21:05
  pilot_hsc
  Poziom 14  

  Cytat:
  do pojedynczego odtwarzania niekoniecznie, ale do podglądu na żywo już tak

  Hmmm.... U mnie chyba jest odwrotnie, z podglądem na żywo z 3-kamer jednocześnie przez p2p na PC nie ma żadnego problemu (po obu stronach LTE), laptop nie pierwszej młodości, 2,5GB RAM, intel core duo T7500, HDD. Natomiast z odtwarzaniem nagrań synchronicznie z wszystkich kamer jednocześnie (3 sztuki) pojawiają się problemy (często zawieszenie programu). W przypadku P2P jak regulować strumień? Nie widzę możliwości wyboru pomocniczego, domyślam się że leci głównym. Zmniejszenie rozdzielczości głównego i jakości niewiele zmienia, jak się ma regulacja BITRATE, domyślnie jest 4900 jak pamiętam, zmiana na 1900 to dobry pomysł?

  0