Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quad arctic cat 400 Silnik traci na mocy po rozgrzaniu

12 Paź 2018 18:27 300 4
  • Poziom 9  
    Witam jak w temacie. Po rozgrzaniu pożądnym quada silnik traci na mocy, może nie jakoś mocno znacząco ale odczuwalnie. Dodatkowo po rozgrzaniu gorzej pali, trzeba dodać gazu żeby odpalił i słychać dzwonienie z cylindra tak jak przy dużym luzie zaworowym. Zawory są ustawione książkowo tak jak zaleca producent czyli ssący 0.10mm wydech 0.22mm. Raczej nie są podparte sprawdzałem na ciepłym silniku mają luz. Wina tłoka? Pierścieni?
  • Poziom 35  
    bernijol napisał:
    Wina tłoka? Pierścieni?
    Zmierz cisnienie sprezania, zimny/ciepły silnik.
  • Poziom 43  
    Pochwal się jaki masz silnik.
  • Poziom 9  
    misiek-888 napisał:
    bernijol napisał:
    Wina tłoka? Pierścieni?
    też o tym myślałem. Muszę tylko przyrząd zakupić.

Dodano po 5 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Pochwal się jaki masz silnik.
    silnik to jest konstrukcja suzuki 400cc quad arctic cat 400 właśnie, motory te siedzą też w suzuki eiger400 kymco mxu400 i arctic cat400 może i winnych nie wiem. Silnik chłodzony powietrzem i olejem (chłodnica olejowa+cylinder z radjatorem) skrzynia cvt +mokre sprzęgło, nie wiem co jeszcze moge napisać o nim, a jeden gar 4 zawory. Tak to mniej więcej wygląda z gróbsza.
  • Poziom 9  
    misiek-888 napisał:
    bernijol napisał:
    Wina tłoka? Pierścieni?
    Czy mógłbyś mi napisać jak prawidłowo mierzy się ciśnienie? Czy jeżeli kompresja ok to na ciepłym powinna być mniej więcej taka sama jak na zimnym? Czy zawsze będzie troche mniejsza lub większa? Jaka jest tolerancja? Czy jeżeli na zimnym powiedzmy jest 15 bar a na ciepłym 13 bar to jest to dopuszczalne czy już kompresja przy takich wynikach ucieka? A może na ciepłym powinna być wyższa i każde poniżej tych 15 bar na ciepłym to będzie już oznaczać że kompresja ucieka? Jak to z tym jest? Jeszcze nie mierzyłem, zamówiłem ten manometr czy jak on tam się nazywa.