Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Ideapad 320-15IAPDXK5 - Wysokie wykorzystanie procesora w nowym komputerz

Znieczulony 12 Oct 2018 20:38 1149 8
    Znieczulony
    Level 5  
    Witam,

Kupiłem laptop Lenovo Ideapad 320-15IAPDXK5
    Procesor: 4 rdzenie Pentium N4200 1,1GHz
    Dysk: SSD256GB
    RAM: 4 GB
    System : Windows 10 HOME wersja 1803, 64 bitowy
    BIOS(wersja/data): LENOVO 5RCN20WW, 22.05.2017
    Antywirus: Avast Free Antivirus
    Grafika: Intel HD Graphics

Zaraz po zakupie zacząłem testować i zauważyłem że przeglądarka jest jakaś zamulona, strony internetowe dosyć wolno się ładują (na innych komputerach połączonych z tym wifi ładują się lepiej), przechodzenie między zakładkami czasem zajmuje koło 1-2 sekundy, wykorzystanie procesora według menadżera zadań podczas ładowania prostych witryn sięga 100%. Tekst wpisywany (np w pasku wyszukiwania google) często pojawia się z opóźnieniem. Wydało mi się to trochę niepokojące że nowy komputer raczej słabo radzi sobie z czymś tam względnie niewymagającym jak korzystanie z przeglądarki internetowej. Dodam że testowałem microsoft edge, google chrome i opere. Nie zauważyłem większych różnic. Wcześniej zainstalowany był McAfee ale było to samo. Aktualizacji w tle windows nie ściąga i nie instaluje z tego co widze w aktualizatorze. Oddałem sprzęt na reklamację. Sprawdzono go i stwierdzono: "Podczas testów zgłaszanej usterki nie stwierdzono. Wydajność zgodna ze specyfikacją.". Odzyskałem komputer ale dalej nie jestem zadowolony z tego jak pracuje, obawiam się że gdy trochę czasu minie, zainstaluje kilka programów i na komputerze zbierze się trochę "śmieci" to będzie strasznie spowolniony i nie będzie się dało na nim nic bardziej wymagającego robić. Czy to normalne że komputer przy ładowaniu strony internetowej obciążony ma procesor w 100%? (dla menadżera zadań prawie zawsze podczas ładowania 100%, dla Everesta i core temp czasem niższe wartości ale zwykle bliskie 100%. Oprócz tego praktycznie cały czas przy jedynie włączonej przeglądarce (1 zakładka z youtube) i antywirusie pamięć zajęta w 70%, gdzie kilkadziesiąt procesów "Host usługi:..." jest włączonych. Czy da się jakoś jednoznacznie stwierdzić czy faktycznie ma on odpowiednią wydajność? Zdaje sobie sprawę że demon szybkości to raczej nie jest bo i podzespoły przeciętne ale spodziewałem się czegoś więcej. Dodam screeny pokazujące obciążenie procesora podczas ładowania stron. Czepiam się i powinien tak pracować przy takich podzespołach czy może jest z nim coś nie tak? Proszę o opinie,

Pozdrawiam!

Lenovo Ideapad 320-15IAPDXK5 - Wysokie wykorzystanie procesora w nowym komputerz
    Pedros050
    Level 43  
    Wyłącz wszystkie aplikacje pracujące w tle i odinstaluj tego Avasta bo masz systemowy Defender. Zaczekaj na wszystkie aktualizacje do systemu.
    Znieczulony
    Level 5  
    Avast odinstalowany, aktualizacja zainstalowana, komputer zrestartowany. Nie wiem czy o to chodziło ale wyłšczyłem programy które były w ukrytych ikonach na pasku. screen 1- strona się ładowałš, następnie zużycie procesora spadło do około 20% po chwili włšczyło się kilka procesów lenovo.modern…. - screen 2, na screenie 3
    widok gdy te procesy zniknęły a obcišżenie procesora ustabilizowało się na poziomie 10-20%. W dalszym cišgu mnóstwo procesów host usługi.... które nie obcišżajš w tym momencie procka ale w sumie wykorzystujš >100MB RAM.

Pedros050
    Level 43  
    A jak masz ustawioną przeglądarkę Edge bo z tego co widzę to ona najwięcej obciąża ten procesor.
    Znieczulony
    Level 5  
    Nic w ustawieniach nie zmieniałem, to co było domyślnie to jest, dla porównania zainstalowałem operę, screen podczas ładowania youtube, nic poza tym nie jest wlaczone. Na chromie podobnie.
    Znieczulony
    Level 5  
    Nie bardzo wiem co to za plik uruchamianie o którym mówisz. Jeśli chodzi o ustawienia przeglądarki to na coś konkretnego powinienem zwrócić uwagę? Wszystko wygląda ok dla mnie. Oszczędzanie baterii nie jest włączone. Screen z CPU-Z podczas ładowania youtube

Znieczulony
    Level 5  
    Dzięki, poniżej screen