Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad 320-15IAPDXK5 - Wysokie wykorzystanie procesora w nowym komputerz

12 Paź 2018 20:38 633 8
  • Poziom 3  
    Witam,

Kupiłem laptop Lenovo Ideapad 320-15IAPDXK5
    Procesor: 4 rdzenie Pentium N4200 1,1GHz
    Dysk: SSD256GB
    RAM: 4 GB
    System : Windows 10 HOME wersja 1803, 64 bitowy
    BIOS(wersja/data): LENOVO 5RCN20WW, 22.05.2017
    Antywirus: Avast Free Antivirus
    Grafika: Intel HD Graphics

Zaraz po zakupie zacząłem testować i zauważyłem że przeglądarka jest jakaś zamulona, strony internetowe dosyć wolno się ładują (na innych komputerach połączonych z tym wifi ładują się lepiej), przechodzenie między zakładkami czasem zajmuje koło 1-2 sekundy, wykorzystanie procesora według menadżera zadań podczas ładowania prostych witryn sięga 100%. Tekst wpisywany (np w pasku wyszukiwania google) często pojawia się z opóźnieniem. Wydało mi się to trochę niepokojące że nowy komputer raczej słabo radzi sobie z czymś tam względnie niewymagającym jak korzystanie z przeglądarki internetowej. Dodam że testowałem microsoft edge, google chrome i opere. Nie zauważyłem większych różnic. Wcześniej zainstalowany był McAfee ale było to samo. Aktualizacji w tle windows nie ściąga i nie instaluje z tego co widze w aktualizatorze. Oddałem sprzęt na reklamację. Sprawdzono go i stwierdzono: "Podczas testów zgłaszanej usterki nie stwierdzono. Wydajność zgodna ze specyfikacją.". Odzyskałem komputer ale dalej nie jestem zadowolony z tego jak pracuje, obawiam się że gdy trochę czasu minie, zainstaluje kilka programów i na komputerze zbierze się trochę "śmieci" to będzie strasznie spowolniony i nie będzie się dało na nim nic bardziej wymagającego robić. Czy to normalne że komputer przy ładowaniu strony internetowej obciążony ma procesor w 100%? (dla menadżera zadań prawie zawsze podczas ładowania 100%, dla Everesta i core temp czasem niższe wartości ale zwykle bliskie 100%. Oprócz tego praktycznie cały czas przy jedynie włączonej przeglądarce (1 zakładka z youtube) i antywirusie pamięć zajęta w 70%, gdzie kilkadziesiąt procesów "Host usługi:..." jest włączonych. Czy da się jakoś jednoznacznie stwierdzić czy faktycznie ma on odpowiednią wydajność? Zdaje sobie sprawę że demon szybkości to raczej nie jest bo i podzespoły przeciętne ale spodziewałem się czegoś więcej. Dodam screeny pokazujące obciążenie procesora podczas ładowania stron. Czepiam się i powinien tak pracować przy takich podzespołach czy może jest z nim coś nie tak? Proszę o opinie,

Pozdrawiam!

Lenovo Ideapad 320-15IAPDXK5 - Wysokie wykorzystanie procesora w nowym komputerz
  • Poziom 43  
    Wyłącz wszystkie aplikacje pracujące w tle i odinstaluj tego Avasta bo masz systemowy Defender. Zaczekaj na wszystkie aktualizacje do systemu.
  • Poziom 3  
    Avast odinstalowany, aktualizacja zainstalowana, komputer zrestartowany. Nie wiem czy o to chodziło ale wyłšczyłem programy które były w ukrytych ikonach na pasku. screen 1- strona się ładowałš, następnie zużycie procesora spadło do około 20% po chwili włšczyło się kilka procesów lenovo.modern…. - screen 2, na screenie 3
    widok gdy te procesy zniknęły a obcišżenie procesora ustabilizowało się na poziomie 10-20%. W dalszym cišgu mnóstwo procesów host usługi.... które nie obcišżajš w tym momencie procka ale w sumie wykorzystujš >100MB RAM.

• Poziom 43  
    A jak masz ustawioną przeglądarkę Edge bo z tego co widzę to ona najwięcej obciąża ten procesor.
  • Poziom 3  
    Nic w ustawieniach nie zmieniałem, to co było domyślnie to jest, dla porównania zainstalowałem operę, screen podczas ładowania youtube, nic poza tym nie jest wlaczone. Na chromie podobnie.
  • Poziom 3  
    Nie bardzo wiem co to za plik uruchamianie o którym mówisz. Jeśli chodzi o ustawienia przeglądarki to na coś konkretnego powinienem zwrócić uwagę? Wszystko wygląda ok dla mnie. Oszczędzanie baterii nie jest włączone. Screen z CPU-Z podczas ładowania youtube

• Poziom 3  
    Dzięki, poniżej screen