Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K93S - Naprawa taśmy od włącznika

DukeMZ 12 Paź 2018 22:40 237 2
  • #1 12 Paź 2018 22:40
    DukeMZ
    Poziom 11  

Witam wszystkich czytających ten post. Trafił do mnie do naprawy laptop od znajomego który nie chciał się włączyć. Po szybkich oględzinach okazało się, że winna jest taśma od przycisku power.

Jest to nietypowa taśma - tak jakby namalowane ścieżki jakąś farbą przewodzącą prąd pomiędzy dwoma przeźroczystymi kawałkami taśmy nieco grubszej niż taśma klejąca. Taśma jest oczywiście pęknięta i ja niestety nie widzę innego sposobu na naprawę tego niż wymianę na nową. Nie dam rady nawet przylutować przewodów do przycisku bo przycisk jest w postaci membranki przyklejonej do tego gównolitu (identycznie jak w klawiaturze membranowej).

Oto poglądowe zdjęcie przycisku:

Asus K93S - Naprawa taśmy od włącznika

Części o numerze: DA300008IM0 bo o tym przycisku właśnie mówimy nie potrafię znaleźć absolutnie nigdzie (rozważałem również opcję zakupu używanego kadłubka i przełożenia tej taśmy do laptopa klienta ale nawet tego nie ma na rynku wtórnym). Znany chiński portal aukcyjny również nie pomaga. Pozostaje jedynie "dopasować" coś z innego laptopa.

Czy jest tutaj ktoś kto potrafi mi pomóc i wskazać laptopa z którego przycisk będzie pasował do K93S?

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

0 2
  • #2 12 Paź 2018 23:10
    flinc
    Poziom 18  

Szukaj klej przewodzący na all....o lub google

0
  • #3 20 Paź 2018 17:53
    DukeMZ
    Poziom 11  

Dam Ci stówe jak to skleisz tym klejem... Generalnie chyba skończy się na dorobieniu nowej taśmy albo pożenieniu czegoś z innego laptopa. Od kilku lat produktu nie da się kupić w żadnym zagranicznym sklepie.

0