Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny zapach w mieszkaniu

12 Paź 2018 23:50 1101 10
  • Poziom 3  
    Witam,

Od jakiegoś czasu mam dziwny zapach w mieszkaniu, jest to zapach siarki ( bardziej zapałek a nie zgniłych jaj). W mieszkaniu znajduję się licznik gazu w szafce, gdyż jest to stary blok. Jakiś czas temu był wyciek gazu własnie przy liczniku,który został uszczelniony i sprawdzany dwa razy detektorem gazu przez fachowców. W okolicy tej szafki najbardziej czuć ten zapach siarki. Zaniepokojona jeszcze raz sprawdziłam wszystkie gwinty w instalacji pianką do sprawdzania wycieków i nic się nie działo. Niepokoi mnie ten zapach i nie mam pojęcia co może być przyczyną. Ciekawe jest to, że raz go czuć mocniej a czasem prawie wcale. Czy ktoś ma pomysł co to może być ?
  • Poziom 26  
    Jeśli to mieszkanie w bloku, to zapach może przenosić się jakimś kanałem, niekoniecznie wentylacyjnym. Ta rura z gazem prowadząca do licznika to skąd przychodzi?
  • Poziom 3  
    Z tak zwanego pionu. Ja mieszkam na 6 piętrze w siedmiopiętrowym bloku. Przy drzwiach wejściowych jest pionowa rura z gazem przechodząca przez wszystkie piętra i każdy ma w mieszkaniu licznik. Ten zapach unosi się koło szafki z licznikiem ale w samej szafce nie czuć siarką.
  • Poziom 26  
    Daj zdjęcie tej szafki z licznikiem i jakiś ujęcie przechodzącej przez piętro rury. Jeśli zapach jest wyczuwalny poza szafką a w środku nie, to może nieszczelność jest nad szafką, może tam jest jakieś połączenie skręcane? Poza tym gaz ma zapach gazu a nie siarki.
  • Poziom 3  
    Już miałam wyciek gazu w mieszkaniu i zapach nie był taki oczywisty. Po prostu zapach był "chemiczny" a że od niedawna wynajmuję to początkowo myślałam że to zapach farby, nowych mebli itp. Szafka nadał ma specyficzny zapach w środku, mimo iż była sprawdzana detektorem i według fachowca wycieku nie ma . Przy ostatnim przeglądzie gdy zwróciłam uwagę fachowcowi na ten zapach to stwierdził że jeśli czuć to może być wyciek w pionie i że bez przesady takie ilości jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Latem miałam też problem z cofaniem się spalin z komina ale ciąg jest w nim dobry i kratki wentylacyjne tez mają dobry ciąg, teraz jest ok .

Dziwny zapach w mieszkaniu Dziwny zapach w mieszkaniu Dziwny zapach w mieszkaniu Dziwny zapach w mieszkaniu

Dodano po 16 [minuty]:

Dodam że czujniki czadu i gazu niczego nie wskazują. Jedynie czuć ten smród. Ten sam fachowiec uszczelniał mi instalację i powiedział że jest ok, po czym się okazało że nadal jest wyciek i jeszcze raz musiał uszczelniać. Nie mam do niego zaufania gdyż zdarzyły mu się tez inne wpadki a wykonuje on przeglądy w całym bloku. Po tych przejściach w planach jest likwidacja gazu w mieszkaniu tzn licznika.
  • Poziom 37  
    Być może szafka przesiąkła tym zapachem? U mnie z szafki z butlą też czuć gazem kiedyś tam był minimalny wyciek i szafka z płyty wiórowej przesiąkła tym zapachem.
  • Poziom 3  
    Też o tym myślałam. Dziś robię test i na cały dzień zakręciłam gaz,zobaczę czy będzie czuć. Jeśli chodzi o szafkę to jak jadę na urlop i gaz jest zakręcony na np tydzień to jak wracam to nic nie czuć.
  • Poziom 35  
    Mi opis wątku przypomina nieco "zemstę hydraulika" - mam w domu szyb wentylacyjny, do którego wchodzi rura odpowietrzenia kanalizacji (bez zaworów napowietrzających, itp). Gdy robi się ciąg wsteczny w kominie wentylacyjnym, smród kanalizacji (podobny trochę do zapachu zapałki) zamiast wychodzić ponad dach, wędruje sobie prosto do mojego warsztatu, piętro niżej. Oczywiście, ciąg w wentylacji "uwstecznia się" tylko czasami...

Różnica jest taka, że koleżanka mieszka w bloku, gdzie pewnie nikt by takiego błędu (wprowadzenia rury kanalizacyjnej do wentylacji) nie popełnił... Jednak warto się zastanowić, czy w pobliżu szafki gazowej nie ma oby kratki wentylacyjnej...? Ciąg jest dobry... ale czy na pewno wtedy, gdy śmierdzi? Czy piętro wyżej ktoś mieszka? Może jemu też coś śmierdzi?
  • Poziom 3  
    W pobliżu nie ma kratki wentylacyjnej ale to jest mała kawalerka,więc wszystko w sumie jest dość blisko siebie. Sąsiadów jeszcze nie pytałam ale jak problem będzie się utrzymywał to popytam.Dzięki za podpowiedź. To stary blok i stara instalacja wiec nic mnie nie zdziwi.
  • Poziom 3  
    Fachowiec po raz kolejny sprawdził detektorem gaz i nie ma wycieku. Stwierdził ze ten zapach to może być zapach spalin. Z piecyka nic nie czuć więc chyba z zewnątrz . Mieszkam na przedostatnim piętrze i albo z wentylacji albo przez okno wpada to co wychodzi kominem:/