Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Konkurs z nagrodami październik 2018 ! Pilot BIKLIK.

12 Paź 2018 23:54 1677 7
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Zapraszamy wszystkich forumowiczów do udziału w konkursie:

  „Pilot BIKLIK - jakie widzisz możliwości zastosowania pilotów biklik w automatyce domów i/lub SSWiN oraz innych urządzeniach ?”


  W konkursowych odpowiedziach oczekujemy rozwinięcia pomysłów i zastosowań z filmu reklamowego oraz własnych rozwiązań najlepiej popartych przykładami...

  Link do filmu reklamowego:
  Link film biklik

  Poniżej link do konkursowego produktu:
  Link biklik

  oraz opis i instrukcja w załącznikach.
  Organizatorem konkursu jak i sponsorem nagród jest firma Proxima sj. z Torunia.
  https://www.proxima.pl/

  Swoje pomysły/odpowiedzi dopisujemy po prostu jako kolejny post w tym temacie
  .
  Nie zmieniamy (nie edytujemy ) postów pod wpływem późniejszych wypowiedzi konkursowych innych użytkowników.


  Nagrodą dla najciekawszej wypowiedzi / najciekawszego pomysłu
  są oczywiście piloty Biklik 2 szt. wraz z odbiornikiem radiowym NW2 w systemie wybranym przez zwycięzcę a oferowanym przez firmę Proxima.


  Zamknięcie konkursu 10.12.2018.
  Rozstrzygnięcie 15.12.2018.


  Miło mi poinformować że laureatem został kolega xury.
  Gratuluję Zwycięzcy i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach już wkrótce...
 • OptexOptex
 • Poziom 39  
  Jako, że technologia 433.92MHz jest zamierzchła i mało bezpieczna to ja bym pomyślał o dodatkowej autoryzacji użytkownika. Najlepiej autoryzacji bezobsługowej mianowicie sprzężonej z naszym telefonem. Jeśli centralka widzi nasz telefon (sygnał GSM) to znaczy, że jesteśmy blisko domu i działa normalnie jeśli nas nie ma to nikt niepowołany się nie dostanie.

  Sygnał GSM gdyż nie każdy ma telefon "SMART" oraz GSM jest trudniejszy do podrobienia. Czy jest to możliwe do wykonania nie mi to oceniać. :)
 • OptexOptex
 • Specjalista automatyka domowa
  Dobre rozwiązanie w warunkach gdzie mamy wiele odbiorników w zasięgu. Np. dwie bramy. Owszem można obie te bramy zapisać na osobnych przyciskach, ale kto by tam zastanawiał się na którym przycisku jest która brama :)
  Jeszcze fajniej by było gdyby dwuklik był na innej częstotliwości np. na 868MHz.
  Inną opcją, która by mogła być, ale to już bardziej w samym odbiorniku to możliwość uruchomienia zdalnego trybu uczenia nowego pilota poprzez dwuklik. Taka symulacja naciśnięcia przycisku na odbiorniku.
  Odpadała by konieczność otwierania automatu by dostać się do odbiornika.
  Można też np. dwuklikiem rozbrajać i uzbrajać alarm. Mniejsze prawdopodobieństwo wysłania przypadkowego rozkazu do odbiornika.
  Albo autoryzacja dwuetapowa. Jednoklik umożliwia działanie jakiejś opcji, a dwuklik ją zatwierdza.
 • Poziom 20  
  Bi.KLIK to nic innego jak tylko podwojenie ilosci kanałów produkowanego przez Proximę pilota dla odpowiedniej linii radiowej. Nie martwcie się koledzy, dla systemów pracujących na czestotliwości 868MHz, też na pewno Proxima wprowadzi na rynek ten produkt.
  Innowacją byłoby wprowadzenie technologii BT do pilota typu "mulitClonner" i za pośrednictwem aplikacji w telefonie sterowanie takim pilotem: automatami, bramami, roletami, alarmami i oświetleniem różnych producentów.
  Na ogół spotykam się z klientami którzy w samochodzie mają po kilka pilotów i to różnych producentów. Dlaczego nie ułatwić ludziom życia wprowadzając na rynek taki pilot ?
  Proxima posiadająca kody polskich i europejskich producentów automatyki, może stworzyć pilot zarządzający wieloma automatami za posrednictwem telefonu i nowego pilota działającego w częstotliwości 300MHz - 868MHz w zależnosci od zaprogramowanego systemu. W Polsce konkurencja nie miała by żadnych szans na rynku. Byli by jedyni. A zastosowanie Bi.KLIKa w takim pilocie podwoi ilość urządzeń do sterowania manualnego, bo ilość sterowanych z aplikacji to już zależnie od inwencji programisty. Osobiście byłbym zainteresowany stosowaniem takiego pilota.

  Wiem że już na rynku jest kilka firm produkujących piloty czterokanałowe łączące w sobie kilka systemów na raz jak np. Air4Plus od firmy Silca posiadający wbudowane NFC, czy pilot WHY Evo, albo mulitClonner czy też piloty firmy JMA. Wszystko fajnie, tyle tylko że żaden z nich nie pozwala na zaprogramowanie popularnych w Polsce linii radiowych takich jak Fix, Space, eLdrim, elmes, gorke czy satel. Poza tym w pilotach silca NFC służy wyłącznie do zmiany wersji oprogramowania samego pilota, czy też jego programowania przez zewnętrzne urządzenie a nie do zarządzania ze smartfonów jako wygodna aplikacja dla użytkowników.
 • Specjalista - lampy próżniowe
  Garaż mam oddalony od domu o około 30 m, a w garażu mam między innymi grawerkę elektronową https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3488320.html

  Taki pilot mógłby służyć do włączania i wyłączania tego urządzenia, które do pracy gotowe jest po około godzinie od uruchomienia. Nie trzeba by było więc iść do garażu, aby przygotować sobie urządzenie do pracy. Mniej więcej godzinę trwa też zatrzymywanie tego urządzenia po skończonej pracy. Ponieważ urządzenie wymaga sprężonego powietrza, w garażu jest też kompresor, który często zapominam wyłączyć po skończonej pracy :| . Do włączania i wyłączania tego kompresora mógłby służyć drugi kanał pilota.

  Wystarczający byłby do tego wszystkiego pilot dwuprzyciskowy. Majac więcej kanałów wykorzystałbym je zapewne do sterowania oświetleniem w garażu, bo wychodząc na chwilę go nie gaszę. Gorzej gdy "chwila" się przeciąga i światło niepotrzebnie się świeci.
 • Poziom 36  
  Marek J. napisał:
  „Pilot BIKLIK - jakie widzisz możliwości zastosowania pilotów biklik w automatyce domów i/lub SSWiN oraz innych urządzeniach ?”

  Gdy ktoś wraca do domu to nie zawsze ma potrzebę wjechać do garażu i wjeżdża tylko na teren posesji.
  Jeden klik otwiera tylko bramę. Dwu-klik i otwiera się też garaż.
  To łatwiej zapamiętać (1-klik= jedna brama; 2-klik= obie).
 • Poziom 8  
  Można powiązać BIKLIK z automatyką wjazdu oraz alarmem w domu. Chodzi o to, żeby dodatkowo zabezpieczyć osoby nieuprawnione do rozbrojenia alarmu. Konkretnie chodzi nie o rozbrojenie lecz czasową zwłokę blokującą alarm na czas wjazdu do garażu, rozpakowania np zakupów i rozbrojenia systemu klawiaturą. Dzięki temu rozwiązaniu linia w garażu nie musi mieć opóźnienia na wejście. Przyklad: piloty biklik plus odbiornik w bramie wjazdowej, plus odbiornik w bramie garażowej, plus odbiornik dwukanałowy PROXIMA podłączony do alarmu.
  Kanał 1 i 2 w odbiorniku połączone szeregowo i ustawione na tryb monostabilny czasowy lub bistabilny i czasowy (do wyboru i wymagań).
  1kanał otwiera bramę wjazdową. Bikliki kanału 1 i 2 włączają bypass linii a następnie pojedyńcze naciśnięcie kanału 2 otwiera garaż.
  Oczywiście kombinacji z pilotami np czterokanałowymi może być więcej. To tylko inwencja montażysty i zdolność percepcji użytkownika. Przy takim układzie warto jednak wyprowadzić sygnalizację (np Led) załączonego bypass-u.
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Zwycięzcą Konkursu został Kolega xury...
  Gratulacje!