Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] migające ładowanie - SamsungS6 - Po wymianie portu USB miga kontrolka ładowania

pawelxdd2 13 Paź 2018 11:36 264 4
  • #1 13 Paź 2018 11:36
    pawelxdd2
    Poziom 4  

Witam wszystkich,

Podczas wymiany portu USB w telefonie - Samsung Galaxy S6, przy podpięciu kabla USB do prądu wyskakuje mi na rozładowanym, wyłączonym telefonie szara ikona ładowania, która pojawia się i znika. Problem pokazuje się przy odpiętej baterii ze źródła pod zdjętym korpusem telefonu. Gdy podepnę tą baterię, pozostaje mi jedynie czarny ekran i telefon przestanie wyświetlać nic podczas podpiętego kabla USB do prądu.
    Czy może to byś wina samej baterii ??
    Podczas demontażu tylnej klapki, użyłem dość mocną temperaturę grzania w pistolecie hotair, czy to może być powodem uszkodzenia baterii czy raczej ten problem wisi gdzie indziej ??

Filmik w załączniku

0 4
  • MagBoss
  • #3 13 Paź 2018 12:24
    pawelxdd2
    Poziom 4  

Przed demontażem bateria działała bez zarzutów. Jedynie telefon mi się zawiesił zasadą "czarnego ekranu" po włączeniu bardzo wysokiego oszczędzania energii. Staram się zrobić ręczny reset softu by go odwiesić ale muszę najpierw naładować baterię i mam z tym problem.
    Jedyne rozwiązanie to kupić nową baterię i zobaczyć co dalej ?
    Może multimetrem sprawdzę czy bateria posiada napięcie

0
  • Pomocny post
    #4 13 Paź 2018 17:14
    nutergsm
    Moderator - GSM

Sprawdź napięcie baterii miernikiem. Jeżeli jest bardzo rozładowana to podładuj ją poza telefonem.

0
  • #5 25 Paź 2018 17:45
    pawelxdd2
    Poziom 4  

Problem rozwiązany. Okazało się że problem był jedynie w baterii. Wymieniłem na nową.
    Dziękuję za wszelkie rady :)

0