Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Czy da się podłączyć program DDT2000 przez bluetooth z interfejsem OBD2 ELM327?

13 Oct 2018 11:48 6951 4
  • Level 6  
    Czy da się podłączyć program DDT2000 przez bluetooth z OBD2 ELM327 wersja V1.5,
    czy jednak musi być przez USB?

Dokładniej chodzi po podłączenie programu DDT2000 zainstalowanego na laptopie z Windowsem 7 poprzez bluetooth z interfejsem OBD2 ELM327 wer. v.1.5.
    Zazwyczaj jest opis jak podłączyć przez USB, a ja takiego Interfejsu nie mam, mam za to przez bluetooth.
    Jeśli tylko USB to niestety będę musiał taki kupić.

Proszę o podpowiedź.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Program DDT2000 nie współpracuje z interfejsami opartymi o układy ELM327 , w DDT2000 jest wykorzystywana komunikacja KKL (kabel VAG KKL).
    To czy jest na USB czy bezprzewodowo bluetooth to nie ma większego znaczenia, bardziej zobacz i sprawdzaj w programach czy wybierasz odpowiedni port komunikacyjny "port COM".
    Jeżeli chcesz mimo wszystko wykorzystać swój interfejs ELM327 do komunikacji z markę Renault , to bardziej rozglądnij i zapoznaj się z programem DDT4ALL
    https://github.com/cedricp/ddt4all/releases <- tu ściągnij instalke.
    Sam DDT 4 all to tylko program, ale bazę wykorzystuje tą samo jaka jest dostępna dla DDT2000.

Jednak chcę Ciebie kolego przestrzec, bo pytasz o takie "podstawowe rzeczy diagnostyki" a wykazujesz kompleta ignorancję co do sprawdzenia jaki protokół komunikacji jest wykorzystywany w Twoim aucie.
    W każdym programie diagnostycznym po podłączeniu do auta nie klikaj "na pałę" byle gdzie czekając na reakcję programu, bo możesz już autka nie odpalić.
    Nie wiesz, nie rozumiesz komunikatu = nie klikaj.
    ELM327 v1.5 to jest już totalny "chińczyk" - jego działanie albo raczej brak działania może zaskakiwać.
  • Level 6  
    Dzięki za podpowiedzi i za info.
    Co do mojego chińczyka ELM327, to wiem że to typowy chińczyk, bo przed zakupem czytałem trochę na jego temat. Miałem też wersję chyba v2.1, ale ona gorzej działała (mimo, że niby nowsza) od aktualnie posiadanego v1.5.
    Az do podłączeń BT tak się w tym nie palę, bo jednak wolę przez USB, bo moim zdaniem to pewniejsze połączenie w tych sprawach. Zresztą szwagier mój ma PC i USB kabel, więc większe sprawy to on sprawdza, ale nie zawsze on może, a mieszka trochę km ode mnie. Z czasem zamierzam kupić kabel USB a przede wszystkim jakiegoś laptopa, i klikać przynajmniej na początku pod szwagra nadzorem. A ELM-a tak mam na teraz w razie co, głównie do usuwania błędów i sprawdzenia podstawowych parametrów auta na moim Androidzie.