Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] win 10 - brak klawiatury programisty

aro_40 13 Oct 2018 12:08 12252 9
    aro_40
    Level 11  
    Córka przyszła dziś z kompem narzekając na brak polskich liter. Na początku okazało się, że ma układ QWERTZ. Próby użycia CTRL+SHIFT nie pomogły.
    Po wielu poszukiwaniach udało się zamienić klawiaturę na QWERTY, problem jednak, że nie ma polskich liter.
    Próbowałem użyc kombinacji WIN+spacja, ale pojawiały się obie klawiatry, tyle, że nie można było w żaden sposób tego zmienić. Po restarcie kompa już nie ma takiej możliwości.
    W ustawieniach jest tylko klawiatura Polska (214) a nie ma klawiatury programisty. Możecie podpowiedzić jak ją odzyskać????
    aro_40
    Level 11  
    Jest ustawiona Polska i jezyk polski.
    aro_40
    Level 11  
    No właśnie problem polega na tym, że jest TYLKO klawiatura 214, więc nie ma czego zmieniać :(
    W win 10 nie ma ani ogólnych, ani klawiatury. Są za to regiony i języki :(
    ta_tar
    Level 39  
    Czy w "Regiony i język" wchodziłeś w "Zaawansowane ustawienia klawiatury"? Ja tam mam takie coś jak "Użyj listy języków" i tam jest rozwijana lista gdzie jest "Polski - Polski (programisty)"
    aro_40
    Level 11  
    Tak, używałem. Ale dostępny jest TYLKO język polski
    aro_40
    Level 11  
    OK, udało się :) THX :)
    aro_40
    Level 11  
    OK, udało się :) THX :)

Dodano po 4 [minuty]:

Chciałem dodać język, ale nie udało się, bo nie było innej wersji języka polskiego. Za to okazało sie, że można dodac klawiaturę (pojawiłą się klawiatura programisty). Po dodaniu