Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda fabia centralny zamek - założenie zamka instrukcja

marta443 13 Oct 2018 12:41 16704 3
 • #1
  marta443
  Level 7  
  witam, chcę założyć centralny zamek w skodzie fabii. Warsztaty chcą za tą usługę ok. 800 PLN
  Ja znalazłam zestaw zamka za ok. 200 zł. Podbno montaz nie jest trudny więc prosiłabym o wskazówki czy faktycznie jest to proste i podołam. W sensie czy trzeba tam coś lutować, czy wystrczy wszystko dobrze podłączyć. Jak wygląda demontaż zamka? Chyba ze ma ktoś namiar na Sląsku na warsztat który jest w stanie to zrobić taniej niż te 800- bo ta kwota znacznie przekracza zaplanowanny przeze mnie bużdzet.
  Z góry bardzo dzękuje.
 • #3
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  marta443 wrote:
  Warsztaty chcą za tą usługę ok. 800 PLN

  W przypadku konieczności rozebrania 4 drzwi (nitowane blachy montażowe) i pokrywy bagażnika oraz montażu tam uniwersalnych siłowników zamka oraz demontażu tapicerek podłogi i słupków aby profesjonalnie ułożyć nowe wiązki przewodów i zamontować pilotowy sterownik zamka, to jest normalna cena za taką usługę.

  Montując uniwersalny, chiński zestaw centralnego zamka dobrze jest wykonać wiązkę przewodów we własnym zakresie z kabli dobrej jakości gdyż kable dostarczone w zestawie przez chińczyków są zawsze kiepskiej jakości. • Helpful post
  #4
  Ireneo
  Level 42  
  Ale tam w przypadku uniwersalnych nie trzeba blach ruszać.Całość razem ze sterownikiem robię w 4 godz,zostawiam chinskie przewody,jedynie w przepustach dużo izolacji.Osobiście uważam że 800 to za dużo.No i pokrywy bagażnika nie ruszam bo przecież jest linka.