Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększanie czułości przycisku dotykowego

13 Paź 2018 15:39 864 5
 • Poziom 3  
  Cześć,

  nie tak dawno kupiłem sobie z Chin dotykowy włącznik światła na WiFi (Sonoff Touch). Niestety, ale jeden z przycisków działa wręcz tragicznie. Jak jest zamontowany szklany panel to dotyk nie jest wykrywany wcale. Po zdjęciu jednak i wciśnięciu na "goły" przycisk wszystko jest okej. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość by zwiększyć jego czułość? Nie wiem, może dokleić coś jeszcze między szkłem a przyciskiem, albo wywiercić otwór?
  Próbowałem przeszukać internet, ale niestety nie znalazłem żadnych propozycji rozwiązania mojego problemu. Może Wy koledzy coś doradzicie? :)

  Tak wygląda ten włącznik "pod spodem":

  Zwiększanie czułości przycisku dotykowego
 • Pomocny post
  Specjalista elektronik
  A do czego się dotyka? Układ zapewne reaguje na pojemność palca, szkło ją zmniejsza - można spróbować dodać kondensator, ale nie wiem, czy da się tak trafić z pojemnością, żeby układ prawidłowo rozpoznawał zarówno dotknięcie, jak i jego brak. Można użyć cieńszego szkła. Można dodać folię metalową...
 • Poziom 3  
  Z cieńszym szkłem byłoby trochę problemu - trzeba by coś znaleźć i ładnie dopasować. Pomysł z folią metalową jest ciekawy, teoretycznie powinna ona "przenosić" pojemność z palca?
 • Specjalista elektronik
  A folia z poliwęglanu zamiast szkła? Są takie naklejane, jako ochronne dla ekranów LCD (na komórki, smartfony, aparaty fotograficzne) - może to by pasowało?

  Folia metalowa umożliwi uzyskanie większej powierzchni, która będzie składać się na pojemność - może wtedy będzie wystarczająca do zadziałania.
 • Poziom 22  
  Stary post ale też masz folię na tych przyciskach? Taką przezroczystą... Tych białych elementach oczywiście.

  Moderowany przez Madrik:

  3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

 • Poziom 25  
  Zainstaluj oprogramowanie Sonoff-Tasmota.
  W konsoli wyślij ButtonDebounce 40
  Czułość i reakcja znacznie się poprawi.