Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik z pieca Rational - czy da się uruchomić na stole?

13 Paź 2018 19:53 918 10
  • Poziom 22  
    Witam,

Dostałem ostatnio silnik 0,45kW prawdopodobnie z pieca Rational, model silnika: M3G084-FA22-16. Google mówi, że siedzi on w piecach Rational CM101, CM102, CM201, CM202, CM61, CM62, SCC101, SCC102, SCC201, SCC202, SCC61, SCC62.

Czy ma ktoś jakieś informacje na temat komunikacji z nim? Chciałbym odpalić go "na stole", a bez skomunikowania chyba się nie da... W google nic na ten temat niestety nie ma. Byłbym ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, nawet mógłbym się jakoś odwdzięczyć.

Pozdrawiam,
    Chrusta.
  • Poziom 20  
    Tutaj są manuale do podobnych silników Link może coś podejdzie.
    Czy możesz dodać jakieś zdjęcia.
  • Poziom 9  
    Witam, udało się rozwiązać problem ?
  • Poziom 2  
    Witam , nie w temacie , ale jestem zainteresowany kupnem drugiej płytki z silnikiem . Czy jest na sprzedaż ?
  • Poziom 13  
    Witam. Mam taki silnik do sprzedania. Używany, sprawny
  • Poziom 2  
    Chętnie zapoznam się z Pana propozycją sprzedaży .
  • Poziom 24  
    Wrzuć kostkę połączeń tego silnika. Jakieś schematy są ? Tabliczkę znamionową też wrzuć.
  • Serwisant
    Witam

Jeżeli ma gniazdo do komunikacji to sprawdź co jest do niego podłączone jaki układ komunikacyjny?
    Pewnie jest komunikacja po RS-485 ebmBUS i bez płyty od pieca nic nie zrobisz.
  • Poziom 15  
    Naprawialem właśnie ostatnio taki silnik. W sumie mam do naprawy kilka sztuk. Mam w planie właśnie sprawdzenie jaki sygnał wychodzi. Jednak tak jak kolega wcześniej napisał może to być po r485 ponieważ piec zadaje konkretną ilość obrotów silnikowi. Sam silnik ma też własną diagnostykę która wyblyskuje dioda. W tym złączu komunikacyjnym jest dużo pinów polaczonych w pary. Dwa gniazda mają taką samą pinologie. Pewnie po to by można było podłączyć drugi silnik.