Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Cieknie woda z zaworu bezpieczeństwa

lisu24 14 Paź 2018 22:05 11070 35
    grzmak
    Poziom 10  
    U mnie znajomy hydraulik wpiął się do sieci - nie pod kran. 1 minuta i wynik był. Przed założeniem reduktora ciśnienia woda leciała z kranu jak z wodospadu Niagara. A spłuczka zapełniała się wodą ino myk. :). Banalna sprawa. Mieszkam w dolinie i miasto dowaliło ciśnienie, żeby tym w górach wody nie zabrakło. Ciśnienie 5,5 bar mieści się w normach dostawcy wody, ale już instalacje domowe tego nie tolerują.
    MANTA20E
    Poziom 15  
    roman 18 napisał:
    Kolego lisu24, dwie godziny temu pisałem jak masz zrobić. Kolego mantana dalej nie czytasz z uwaga,pisałem że jak leci woda wentylem to do wymiany. Pozdrawiam.

Przesympatyczny Kolego "Romuś18"...
    Nie jesteśmy obaj ,jak przypuszczam, laikami w tej sprawie....
    Tylko jest mały problem...jak przekazać naszą wiedzę koledze, który na tym się praktyczni nie zna....prawda... Kolego....no i jeszcze w sposób łatwo przyswajalny...
    I nie pisz do niego, że 2 godz temu coś mu poradziłeś...a jeszcze tego ni zrobił...
    Poproszę o wielką cierpliwość dla takich ludzi jak "lisu24".....potraktuj go jak swojego ucznia ...z szacunkiem i cierpliwością....

Pozdrawiam

Dodano po 33 [minuty]:

Witam

Ciśnienie zasilania w sieci wodociągowej.....

Rano zadzwoń do swojego dostawcy wody i dowiesz się jakie jest średnie zadysponowane ciśnienie w Twoim rejonie...nr telefonu do nich masz na każdym rachunku za wodę.....

Pozdrawiam
    lisu24
    Poziom 7  
    MANTA20E napisał:
    roman 18 napisał:
    Kolego lisu24, dwie godziny temu pisałem jak masz zrobić. Kolego mantana dalej nie czytasz z uwaga,pisałem że jak leci woda wentylem to do wymiany. Pozdrawiam.

Przesympatyczny Kolego "Romuś18"...
    Nie jesteśmy obaj ,jak przypuszczam, laikami w tej sprawie....
    Tylko jest mały problem...jak przekazać naszą wiedzę koledze, który na tym się praktyczni nie zna....prawda... Kolego....no i jeszcze w sposób łatwo przyswajalny...
    I nie pisz do niego, że 2 godz temu coś mu poradziłeś...a jeszcze tego ni zrobił...
    Poproszę o wielką cierpliwość dla takich ludzi jak "lisu24".....potraktuj go jak swojego ucznia ...z szacunkiem i cierpliwością....

Pozdrawiam

Dodano po 33 [minuty]:

Witam

Ciśnienie zasilania w sieci wodociągowej.....

Rano zadzwoń do swojego dostawcy wody i dowiesz się jakie jest średnie zadysponowane ciśnienie w Twoim rejonie...nr telefonu do nich masz na każdym rachunku za wodę.....

Pozdrawiam

Zapytałem po raz drugi czy wodę trzeba spuszczać przy wymianie zaworu bo napisałeś coś takiego
    "Nie zapomnij przed wymianą zaworu najpierw odciąć dopływ wody do tegoż zbiornika a następnie pozbyć się z niego ciśnienia poprzez opróżnienie go z wody. "
    MANTA20E
    Poziom 15  
    Witam
    Przeczytaj co napisałem wcześniej, nie musisz opróżniać całego zbiornika, wystarczy opróżnić tylko do poziomu zaworu bezpieczeństwa, jeżeli będziesz robił to bez pomocy innej osoby.

Zamykasz dopływ wody z sieci wodociągowej do zbiornika,(najlepiej główny zawór wody na cały dom) następnie odkręcasz najbliżej położone krany od ciepłej i zimnej wody żeby zrzucić ciśnienie, dobrze jeszcze jest otworzyć krany na najwyższych kondygnacjach.

Kiedy z najniżej położonych kranów przestanie lecieć woda , zamykasz je wszystkie i możesz przystąpić do wymiany zaworu..

Dodano po 15 [minuty]:

Zapomniałem dodać,że jak zrzucisz wodę z rur to dopiero po odkręceniu zaworu będzie jeszcze zasuwać woda ze zbiornika , dlatego najlepiej jest to robić z drugą osobą która zatamuje wypływ wody po odkręceniu zaworu...

W mojej instalacji pozbyłem się tego problemu montując zawór kulowy przed zaworem BZ po to aby nie opróżniać zbiornika do jego wymiany..
    Moderowany przez piracik:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które wprowadzają w błąd lub są niebezpieczne.
    Zawór kulowy? Naprawdę?

Pozdrawiam
    lisu24
    Poziom 7  
    Dziękuje wszystkim za pomocne rady,odezwe się jak wyjaśnie co było ostateczną przyczyną problemu. :)
    lisu24
    Poziom 7  
    Po zamontowaniu reduktora ciśnienia na zasilaniu wody problem został rozwiązany.