Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-360/355 - nie świeci stop, jedno przednie światło tylko jarzy

PchlaW81 14 Paź 2018 10:16 141 5
  • #1 14 Paź 2018 10:16
    PchlaW81
    Poziom 17  

Pytanie laika.
    W moim c-360 nie działa mi jeden stop, prawy świeci, lewy nie chce. Korzystałem z miernika i wartości pokazuje na lewym i prawym te same, ale lewe nie świeci, żarówka 100% dobra, coś z masą? zaśniedziała blaszka? tylko to mi przychodzi do głowy ale już kombinowałem i dale kurde nie świeci

Natomiast z przodu w lampach mam taki problem, że prawe świeci okej, natomiast lewe:
    - pozycyjne świeci okej
    - światła mijania i drogowe tylko jarzą, minimalnie świeci się żarnik jeden czy drugi, zamiana żarówek nic nie daje, za mało prądu dostają? tylko gdzie tu szukać bo ciapa jestem z elektryki ale zawsze pytam tu i potem wiem na całe życie ....

C-360/355 - nie świeci stop, jedno przednie światło tylko jarzy C-360/355 - nie świeci stop, jedno przednie światło tylko jarzy C-360/355 - nie świeci stop, jedno przednie światło tylko jarzy

0 5
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2018 10:58
    janek1815
    Poziom 38  

Problem z masą. Weź kawałek przewodu i podłącz na chwilę dodatkową masę do lampy zobaczysz czy będzie różnica. Jeden koniec do karoserii a drugi do metalowych części w lampie tam gdzie się trzymają żarówki.

0
  • #3 14 Paź 2018 16:27
    kierbedz4
    Poziom 34  

Jeżeli w przednich lampach świecą ci się po 2 żarniki jednocześnie to jest oznaką że nie ma masy na przednich żarówkach.Lampy stop ich kable połączeniowe są podłączone na listwie elektrycznej która jest umiejscowiona na wysokości siodła kierowcy w zagłębieniu między pokrywą podnośnika.Trzeci kabel wychodzący z pod tego samego złącza prowadzi do gniazda przyczepy zamontowanego z tyłu ciągnika i podłączony jest w gnieżdzie pod oznaczeniem 54.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeżeli w jednej lampie jest światło stop a w drugiej tylko lekko żarzy się żarówka to jest oznaką iż w ww lampie jest niedostateczna masa między błotnikiem a samą obudową metalowej lampy.

0
  • #4 14 Paź 2018 18:17
    PchlaW81
    Poziom 17  

Dzięki za odzew. Co do tej masy i kabelka to sprawdzę w tym tygodniu o ile będzie widno jak wrócę z pracy.
    jeszcze raz powtórze:
    Z tyłu jeden stop nie działa, pomimo, ze prąd dostaje.
    Z przodu prawa lampa świeci jak należy - pozycyjne, mijania, długie, natomiast lewa nie świeci poprawnie tzn. pozycyjne jest normalne, ale włączam mijania i żarnik tylko JARZY, przełączam na drogowe i tak samo JARZY, a nie świeci, nie wiem .... za mało prądu dostaje czy to też sprawa masy.

0
  • #5 14 Paź 2018 18:31
    janek1815
    Poziom 38  

Ja obstawiam problem z masą. Masz miernik sprawdź jakie napięcie dochodzi do lampy. Drugi pomiar zrób względem innego miejsca masy np względem alternatora .

0
  • #6 14 Paź 2018 19:10
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Te tylne lampy od przyczepy nie posiadają połączenia masowego z karoserią poprzez śruby mocujące. Konieczne jest dołożenie osobnego przewodu masowego o przekroju 1 lub 1.5 mm². Bez niego cała lampa nie będzie świeciła poprawnie, z powodu tzw. "choinki".
    Natomiast w przedniej lampie mogą być dwie przyczyny problemu. Po pierwsze źle podłączona żarówka główna, masa na niewłaściwym konektorze żarówki (wówczas np. mijania świecą na żółto obydwoma włóknami, drogowe normalnie). Może to być także błąd montażu np. złącza żarówek produkcji Wesem idzie wcisnąć "od tyłu" (uwagę przekazałem producentowi). Złe podłączenie jednej żarówki może skutkować żarzeniem włókna drugiej. Po drugie w lampie może być po prostu przerwana masa (przewód przyczepiony do obudowy lampy w miejscu regulacji).

0
  Szukaj w 5mln produktów