Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA SILNIK D28 - PŁYN CHŁODZACY W PALIWIE

bilusbilus 14 Paź 2018 10:32 333 5
  • #1 14 Paź 2018 10:32
    bilusbilus
    Poziom 3  

Witam wszystkich mam problem z MAN TGA 2004r silnik d28 ubywa mi płynu i przedostaje się do zbiornika paliwa . Samochód nadal jeżdzi ale co chwilę spuszczam z separatora płyn i co drugi dzień pompką ze zbiornika , nie mam możliwości postawić samochodu ,ale widzę że coraz więcej tego płynu idzie do zbiornika . Może ktoś miał taki przypadek i coś podpowie . Pozdrawiam

0 5
  • #2 14 Paź 2018 10:36
    darfur5
    Poziom 30  

Pęknięta głowica w okolicach kanału powrotu paliwa z wtryskiwacza.

0
  • #3 14 Paź 2018 10:47
    bilusbilus
    Poziom 3  

Czy jest na to sposób żeby sprawdzić która to głowica czy też trzeba zdjąć wszystkie i dać sprawdzić .

Dodano po 8 [minuty]:

darfur5 napisał:
    Pęknięta głowica w okolicach kanału powrotu paliwa z wtryskiwacza.
    Czy jest na to sposób żeby sprawdzić która to głowica czy też trzeba zdjąć wszystkie i dać sprawdzić.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Paź 2018 12:30
    darfur5
    Poziom 30  

To była wada tych silników i nie jesteś pierwszy który tego doświadczył,oczywiście jest sposób na sprawdzenie. Trzeba znaleźć przewód powrotu paliwa który łączy wszystkie głowice i na samym jego końcu podłączyć przewód ze sprężonym powietrzem.Następnie upuścić trochę płynu z układu chłodzenia, zdjąć kolektor wodny ( rurka z króćcami łączy wszystkie głowice), wypoziomować pojazd . Nalać płyn z powrotem do układu ale tak aby był widoczny w otworach głowicy po zdjętym kolektorze wodnym (może się lekko przelać).Teraz możesz zadać ciśnienie do przewodu nadmiaru ( zacznij od 0,5 bara ) i obserwuj na której głowicy pojawią się bąbelki, możesz zwiększać zadane ciśnienie jeśli na mniejszym nie ma efektu.

2
  • #5 14 Paź 2018 15:06
    bilusbilus
    Poziom 3  

Dziękuję za podpowiedź zaraz jutro będę sprawdzał .

0
  • #6 25 Paź 2018 08:16
    bilusbilus
    Poziom 3  

zmieniłem głowice i jest OK jeszcze układ się czyści z pozostałej wody ale ropka w zbiorniku czyściutka serdecznie dzięki za podpowiedż pozdrawiam

0