Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

-1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL

30 Aug 2021 19:25 12636 95
Nazwa.pl
 • Nazwa.pl
 • #64
  Majster109
  Level 12  
  Witam,
  ay56 wrote:
  Generator do stroienia

  Zauważyłem, że cewki do Tesoro Eldorado i Tesoro Golden Sabre są takie same, o ile obrazki załączone wyżej dotyczą TE. Podejrzewam, że generator do strojenia może działać tak samo, prawda? Przymierzam się właśnie do TGSL DIY i robię przegląd internetu. Jeśli będę miał kłopoty z nastrojeniem to mogę tu pomarudzić?
  Pozdrawiam.
 • #67
  Majster109
  Level 12  
  ay56 wrote:
  Witam jak najbardziej.

  Hej, no to zaczynam marudzenie:
  Postanowiłem zrobić wykrywacz TGSL. Informacje znalazłem na stronie:

  https://simplemetaldetector.com/induction-bal...tal-detectors/tesoro-golden-sabre-light-tlsl/

  Przygotowałem płytkę PCB. Niestety nie mam żelazka ani laserowej drukarki, więc płytka jest rysowana manualnie. Niewygodnie było mi rysować wąskie ścieżki po jednej stronie płytki, więc dodałem dwie kolejne przejściówki (mostki). Zanim cokolwiek do niej wlutowałem przetestowałem wszystkie ścieżki. Wszystkie są prawidłowe i nie mają zwarć ani przerw. Następnie wlutowałem przejściówki (mostki) zaznaczone na schemacie (jeden idzie pod podstawką układu scalonego). Znowu sprawdziłem, czy wszystko działa. Następnie wlutowałem wszystkie podstawki układów scalonych (nigdy nie umieszczam układów scalonych bez podstawek). Znowu sprawdziłem, czy wszystkie ścieżki są prawidłowe. Okazało się, że są prawidłowe, nie mają żadnych zwarć i przewodzą na całej długości. Wszystkie pola łączona przejściówkami mają prawidłowe połączenia.

  Instrukcja w znalezionej dokumentacji nie precyzuje dokładnie kolejności umieszczania elementów ani pól, w których dokonuje się pomiarów pośrednich, więc wlutowałem wszystkie naraz. Nawinąłem obie cewki TX i RX zgodnie z instrukcjami w znalezionej dokumentacji, pokryłem je ekranem, odpowiednio oznaczyłem. Zmierzyłem indukcyjności cewek i wydaje mi się, że po odpowiednim uformowaniu będą OK. Aktualnie mają indukcyjności ok 6,2 i 6,8mH, ale podczas lekkiego wyginania łatwo można uzyskać wymagane 6,0 i 6,5. Uszykowałem odpowiedni kabel z ekranem. Przejrzałem forum Geotech1 w wątku TGSL, jakieś 230stron. Niestety dokładna lektura nie jest możliwa, bo ten wątek istnieje od 2007 r i jest w nim kilka tysięcy postów. Wiem, że TGSL ewoluował dość długo, i że moja wersja PCB jest jedną z nowszych i sprawdzonych.

  Wlutowałem w PCB wszystkie elementy (wiem, że to nie jest najlepszy sposób, zwłaszcza, gdy się jakiś układ montuje pierwszy raz, ale nie miałem innego wyjścia), nie miałem przy tym większych problemów ze znalezieniem brakujących informacji (kilka kondensatorów nie jest oznaczonych, ale wynikają ze schematu, podobnie przyłącza GB, dyskryminacji nie są dokładnie oznaczone, ale wynikają ze schematu). Z tym sobie poradziłem. Wszystkie elementy użyłem zgodne z wykazem elementów znalezionych w dokumentacji. Nie stosowałem na tym etapie żadnych zamienników, chociaż wiem, że kilka z elementów można zamieniać (niektóre tranzystory i IC), ale ja tego jeszcze nie robiłem.

  Dzisiaj podjąłem pierwszą próbę uruchomienia mojego TGSL. Zgodnie z informacjami na forum, podpiąłem do PCB zasilanie 12V, głośnik, cewkę TX, wszystkie potencjometry i przełączniki. I tu zaczynają się problemy, co zresztą było do przewidzenia, bo niemal każdy nowy projekt tak właśnie rodzi się w bólach. Cewka TX nie pracuje, nie ma żadnych oscylacji, pomiar częstotliwości wykazuje 0,0. Zmierzyłem wartości napięć na nóżkach CD4024 i niestety nigdzie nie mam -5V. Mam +8V, który generuje IC 7808, ale tego -5V niestety nie mam. Napięcia na CD4024 są takie:
  1 7,9V
  2 0
  3 0
  4 8,0V
  5 8,0V
  6 0
  7 0
  8 0
  9 0
  10 0
  11 0
  12 0,3V
  13 0
  14 8,0V

  Nie wiem, co się dzieje, czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć co mam dalej robić? W załączniku moje PCB, od góry i od dołu. Może jednak coś źle zrobiłem? Raczej na pewno tak jest, bo z informacji na forum wynika, że TGSL jest projektem wielokrotnie sprawdzonym i przetestowanym. Moje parowane tranzystory to 2N2907 (pnp) i 2N2222 (npn). Tutaj znalazłem informację, że mają nóżki odwrotnie niż w klasycznych BC, i to prawda, wiedziałem o tym. Ale napisano też gdzieś wyżej, że nawet ten sam model 2N2222 może mieć inaczej wyprowadzenia, i że to zależy od rynku końcowego (EU, albo USA) co wydaje mi się mało prawdopodobne, bo i tak chyba wszystkie są klejone gdzieś w Chinach.

  Czy w pozycjach tych parowanych tranzystorach można wstawić BC557 zamiast 2N2907 i BC547 zamiast 2N2222? Jeśli tak, to może pomogłaby ich zamiana. Nie mam innych pomysłów na tym etapie. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś bardziej doświadczony mi pomógł, za co z góry dziękuję.
  Pozdrawiam wszystkich.

  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL
 • #68
  Majster109
  Level 12  
  No i zrobiłem tak, jak planowałem. Zamieniłem obie pary 2N nóżkami (CBE > EBC), bo faktycznie miałem to błędnie wlutowane, a wyrysowany profil na PCB wprowadza w błąd. Na płytce pojawiło się napięcie ujemne (-7V). Wstawiłem wszystkie IC w gniazda. Podłączyłem zasilanie i głośnik. Podłączyłem kolejno obie cewki i sprawdziłem ich częstotliwości, dostałem 14,2 i 13,6kHz, czyli całkiem blisko modelu. Podłączyłem TX i RX, ułożyłem obie cewki w prowizorycznej formie. Na tym etapie nie mocowałem niczego na stałe. Cewki tylko leżą zachodząc lekko na siebie. Włączyłem tryb All metal, wszystkie 3 potencjometry w połowie skali. Włączyłem zasilanie. Nad cewkami przesuwałem ferryt, kawałkiem stali, kawałkiem miedzi. Słychać pojedyncze lub podwójne dźwięki, wydaje mi się, że miedź daje sygnał podwójny. Nie jest to zbyt regularne, czułość też nie jest dobra (5-10cm), ale wiem, że to dopiero początek strojenia i nie mogę oczekiwać, że wszystko będzie super na tym etapie. Następnie przesuwałem nad cewkami zegarkiem, telefonem itp. Słychać również sygnały, czułość lepsza, ale to są duże przedmioty. Cewki czasem wchodzą w jakiś głębszy rezonans i pulsujący dźwięk nie zanika gdy zabieram przedmioty. Pokrętłem Diss daje się to wyłączyć, trochę to dziwne. Da się też wyłączyć rozsuwając cewki.
  Następnie przełączyłem w tryb Diss i szukałem takich pozycji, dla których ferryt będzie odrzucony, a miedź nie. Na razie mi się to nie udało: albo odrzuca wszystko, albo nic. Ale wiem, że cewki tylko sobie leżą, więc naiwne byłoby oczekiwać, że od razu dobrze pracują.
  Te wstępne testy rozumiem tak, że płytka jest złożona prawidłowo i wszystkie elementy są OK.
  Do wyspy / pozycji 7/IC101a dolutowałem wyprowadzenie do podłączenia miernika. Zamierzam teraz szukać minimalnej wartości napięcia AC między tym punktem i masą. Ale wydaje mi się, że najpierw powinienem tak powyginać cewki, aby mieć ich indukcyjności bliższe wartościom 6,0 i 6,5mH, co o tym myślicie? Gdy to osiągnę, przymocuję TX na stałe po jej półokręgu do podstawy, tak, aby móc ją nieco wyginać po średnicy, co o tym myślicie? Następnie planuję nakładać na nią RX i szukać pozycji dla której napięcie 7/IC101a / masa będzie minimalne. Gdy to się uda, będę musiał umocować cewki na stałe i zacznę stroić potencjometry.
  Może macie jakieś inne sugestie?
  Muszę dodać, że cewki nawijałem drutem 0,4mm, a ich końcowa rezystancja, to nieco poniżej 20 Ohm, mam nadzieję, że to nie problem.
  Zabawa się rozkręca, coraz bardziej mi się to podoba :)
  Pozdrawiam.

  Dodano po 7 [godziny] 34 [minuty]:

  Marudzenia ciąg dalszy: tak jak pisałem wcześniej, powyginałem cewki, aby mieć ich indukcyjności bliższe wartościom 6,0 i 6,5mH, wyszło mi równo. Nawet nie musiałem ich jakoś masakrować, wystarczyła zwykła gumka i stare, puste plastikowe długopisy. Częstotliwości cewek wyszły wtedy ok 14,3 i 14.0 kHz. Trochę mała różnica, intuicja mówi mi, że powinna być nieco większa. Na razie nie mocowałem TX na stałe bo doświadczenie i intuicja mówią mi, że jeszcze nie raz będę je odklejał. Nie myliłem się. Planowałem nakładać TX i RX i szukać pozycji dla której napięcie 7/IC101a / masa będzie minimalne. Ale się nie udało. Napięcie AC mam niemal stałe 4,6 – 4,7V, z częstotliwością 13.7kHz, niezależnie od położenia cewek. Może coś jednak źle polutowałem? Co mogłem zrobić źle? Może macie jakieś inne sugestie? Może płytka jednak nie jest złożona prawidłowo?
  Pozdrawiam wszystkich.
 • Nazwa.pl
 • #69
  ay56
  Level 30  
  Witam tłumaczenie może trochę koślawe ale wiadomo o co chodzi
  _____________________________________________________

  Eldorado INSTRUKCJA OPERATORA


  Twój nowy wykrywacz metali TESORO został zaprojektowany,

  aby zapewnić Państwu wiele szczęśliwych godzin rozrywki

  w najbardziej dochodowych hobby mogę myśleć - skarbów.

  Przed wami leżą fascynujące i ekscytujące doświadczenia,

  jak tylko wejdziesz do przeszłości - odkrywanie artefaktów utraconych przez ostatnich pokoleń.

  Szkoda, że ??nie możemy podzielić się tymi doświadczeniami z wami i życzymy wielu sukcesów.


  Twój TESORO wykrywacz metali jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb w jakiejkolwiek możliwej sytuacji skarbów.
  Jak w przypadku każdego detektora,

  umiejętności pracy i znajomości tego instrumentu są prawdopodobnie czynnikami ograniczającymi w określaniu,
  jak udany będzie. Zalecamy zapoznanie się z instrukcją iw pełni zrozumieć,

  przed przystąpieniem do korzystania z instrumentu w tej dziedzinie.
  Jak stać się bardziej zaznajomieni z detektorem poprzez praktykę, współczynnik sukcesu wzrośnie dramatycznie.

  TESORO wykrywacz metali jest precyzyjnym urządzeniem elektronicznym, które będą trwać przez lata,
  jeśli są prawidłowo leczeni. Traktować go w prawo i nie zawiedzie Cię.
  OPIS OGOLNY  Eldorado jest nadajnik-odbiornik (TR) czujka,


  która działa w bardzo niskiej częstotliwości (VLF) części widma radiowego.

  Zapewnia prawdziwą mineralnego działanie zarówno w całości z metalu an dyskryminuje trybów.

  Tryb dyskryminuje ruchu jest oparty, ale ilość ruchu wymagana jest tak niewielkie,

  że identyfikowanie się łatwo osiągnąć w tym trybie. W trybie All Metal nie jest typem na podstawie ruchu,

  a więc doskonale nadaje się do poszukiwania, a także identyfikowanie.

  Eldorado został zaprojektowany, aby zapewnić prawdziwą wszystkie typy Celem detektora.

  Jest wrażliwa na małe cząstki złota, jest wystarczająco silny,

  aby służyć jako relikt myśliwego i cache i jest wystarczająco szybki dla polowania konkurencji.
  Jest on wyposażony w szeroką skanowania 8 1/2 "cewkę, chociaż inne rozmiary i rodzaje cewek są dostępne.

  Eldorado mogą być montowane jako Polak zamontowane urządzenia podłokietnika lub jako organ jednostki zamontować.
  Można to przeprowadzić łatwo bez użycia narzędzi.

  Jak w przypadku każdego detektora, znajomością użytkownika z instrumentu będzie miał wiele wspólnego z tym,
  jak sukces myśliwy skarb. Zalecamy,
  aby przeczytać i zrozumieć ten podręcznik w pełni przed przystąpieniem do korzystania z instrumentu w tej dziedzinie.

  Pamiętaj, aby wypełnić i wysłać kartę rejestracyjną gwarancji do sprawdzania gwarancji.

  MONTAŻ


  Eldorado mogą być zmontowane w jednej z dwóch konfiguracji lub łatwo przekształcana z jednego na drugi.
  Elektroniczny obudowa może być montowana na ramieniu bieguna spoczynku

  lub przy użyciu przewodu napełniającego może być zamontowanie ciała.
  Instalacja niższe pole cewki jest taka sama dla każdej konfiguracji.

  Wcisnąć dwa przyciski na górnej części dolnej trzonu i wsunąć ją do górnego trzpienia.

  Przesunąć dolny trzpień tak, że przycisków znajdujących się na trzecim zestawie otworów od końca górnego trzpienia.
  Włożeniu końcówki biegunów pomiędzy uszami montażowymi searchcoil po usunięciu nakrętkę i kciuk.

  Dopasuj otwory w końcówce biegunowej i tych w uszach montażowych.
  Włożyć śruby montażowe cewki poprzez końcówki cewki i biegun. Upewnić się
  ,
  że wewnętrzna podkładki zabezpieczającej jest po stronie łba śruby. Łeb śruby powinny znajdować się po stronie,

  gdzie kabel searchcoil wychodzi.
  Zamontować nakrętkę kciuk na śrubę i dokręcić ręcznie.
  Zawiń kabel searchcoil wokół bieguna. Złącze albo będzie zainstalowany w obudowie sterującej
  lub do przewodu napełniającego, w zależności od pożądanej konfiguracji.

  BODY MOUNT

  Zamontować złącze kabla cewki do końca współpracującą kabla przedłużacza. Dokręcić złącze ręką.
  Trzymając złącza przed bieguna, clip kabel do bieguna bezpośrednio nad złączami.
  Zainstalować przedłużacz do odpowiedniego złącza na dole obudowy regulatora. Dokręcić złącze ręką.
  Obudowa sterująca jest wyposażona w pętlę z taśmy, a także dwa duże otwory w górnej części obudowy,
  który może pomieścić zatrzaski sprężynowe większości łatwo dostępnych pasków internetowych.

  UWAGA: Kabel przedłużacz będzie trwać znacznie dłużej w organizmie zamontować konfigurację jeśli niektóre zwróci się uwagę,
  aby szerzyć niezbędne zginanie na dużym obszarze, zamiast dokonywać ostry zakręt od bieguna na zacisku kablowego,
  które koncentrują się na zginanie w sposób mały obszar.
  maszcie

  Usunąć nakrętkę radełkowaną stanowią gwintowany w dolnej części obudowy pomiędzy gniazdo słuchawkowe, a złącze cewki.
  Przesuwać wspornik taśmowy do zacisku montażowego na szczycie słupa. Prawdopodobnie będzie to konieczne,
  aby przesunąć się nieco na uchwycie pasa pomóc ją na śruby mocujące wspornik. Upewnić się,
  że gwintowany przechodzi przez otwór w pionowym stopy końca wspornika montażowego.
  Zainstalować radełkowane na śrubie i dokręcić ręcznie.
  Zainstaluj wtyczkę cewki do odpowiedniego złącza na obudowie sterowania. Dokręcić ręcznie.
  Przechowywać przedłużacz i klips do kabla więc będą dostępne, jeśli pragniesz,
  aby przekształcić urządzenie do montowania korpusu.

  KONWERSJA

  Oczywiście,
  konwersja detektor z ciała zamontować konfiguracji do montażu na maszcie jest po prostu kwestia usuwania
  przedłużacz i klips
  instalacja obudowy sterowania na uchwycie montażowym, a podłączając złącze cewki do obudowy sterowania.
  Odwrócić procedurę konwersji od bieguna do ciała mocowanie.

  Jeśli czujnik jest zawsze będzie stosowany jako mocowanie korpus, wspornik montażowy może być usunięty z bieguna.
  DOSTOSOWANIE

  Kąt searchcoil i długość łodygi powinny być ustawione tak,
  że urządzenie nie jest niewygodne i męczące po długim okresie użytkowania.
  Długość trzpienia jest regulowana przez naciśnięcie przycisków wiosenne i
  przedłużenia lub skrócenia bieguna aż zatrzasną się w otworach, które dają Ci najbardziej komfortowe warunki.
  Cewka powinna wynosić około jeden cal nad ziemią stojąc wyprostowany. Ustawić kąt searchcoil,
  tak że cewki jest równoległa do ziemi. Dokręcić nakrętkę searchcoil kciuka ręcznie w celu utrzymania tego ustawienia.

  Podłokietnik z tyłu rękojeści można przesuwać do przodu poprzez odkręcenie śrub i nakrętek,
  i ponowne zgromadzenie się najbardziej wysuniętą do przodu zestawu otworów.

  specyfikacje
  Częstotliwość pracy 10 kHz
  Searchcoil Rodzaj szeroki skanowania
  Searchcoil Rozmiar 8 1/2 "Średnica
  Długość kabla Około. 3 '
  Częstotliwość dźwięku Około. 600 Hz
  Wyjście audio 2 1/4 "głośników
  Kompatybilność słuchawek 1/4 "jack stereo słuchawkowe
  Masa (może się różnić) 3 1/2 lbs.
  Wymagania w stosunku do baterii 12 V DC
  (8 baterii latarkę AA)
  Żywotność baterii (typowa) 20 do 40 godziny
  Optymalny zakres temperatury 30 do 100 ° C
  optymalna wilgotność 0 do 75% RH
  Tryby pracy All Metal
  Dyskryminować


  TESORO Electronics, Inc., zastrzega sobie prawo do zmian i ulepszania konstrukcji bez uprzedniego powiadomienia.

  STEROWNICA


  Panel sterujący Eldorado jest zagłębiony w bazie podwozia,
  a strażnik Przełącznik jest zainstalowane w poprzek otwartego boku.
  To chroni przed przypadkowym kontroli mistuned przez uderzenia z ręki, ubrania,
  kable itd., Gdy urządzenie jest używane w organizmie zamontować konfigurację.

  ON / OFF, test baterii, regulacja czułości.
  Kontrola ta służy do włączania detektora i wyłączać oraz regulować wzmocnienie elektroniki.
  Obracając pokrętło kompletny lewo, aż zatrzaśnie odłącza baterie z obwodu.
  Stanowisko wyłączanie zasilania jest oznaczony pomarańczowym kolorze słowo "OFF".

  Czułość czujnika jest co najmniej w położeniu przeciwnym i wzrasta do maksimum,

  gdy sterowanie jest obrócony w prawo. Ponieważ detektor mineralnego gdy odpowiednio dostosowana,

  to jest jedynie, aby pracować przy zmniejszonej wrażliwości przy mineralizacji zmienia intensywnie,
  jak na przykład w "gorących skał" lokalizacji
  .
  MASA przystosować. Kontrola ta służy do regulacji odniesienie fazy czujki tak,

  że pobieranie próbek odbywa się w ziemi lub sygnał mineralna jest przy zerowej amplitudzie.

  Kontrola ta jest urządzeniem dziesięć kolej. Najbardziej krytycznym ustawienie zrobić,

  więc studiować sekcji podręcznika, jak ją zmienić i nauczyć się robić to właściwie jest to prawdopodobnie.

  PRÓG przystosować. Kontrola ta dostosowuje detektor do jego najbardziej wrażliwego punktu w trybie All Metal,

  w miejscu, gdzie zaczyna się dźwięk. To również ustawia poziom operacyjny dla reakcji audio do głębokich celów.

  Dyskryminuje LEVEL. Kontrola ta służy do regulacji reakcji czujki do niepożądanych metalowego kosza

  gdy używany w trybie dyskryminacji. Na najniższym poziomie "0", detektor wyeliminuje większość obiektów żelaza,

  ale nadal będą reagować w sposób pozytywny na światło folii, kapsli, wyciągnąć karty i większość

  innych przedmiotów metalowych. Jako ustawienie pokrętła zwiększona reakcja na więcej z tych elementów metalowych
  śmieci jest odwrócona tak, że obiekty te nie dają odpowiedzi.

  TUNING Switch Mode. To trzy pozycyjny przełącznik steruje strojenie wykrywacza.
  Położenie AUTO umożliwia elektroniczne,

  aby utrzymać wartość progową, ale strojenie nie jest wystarczająco szybki,

  aby przezwyciężyć pierwszej reakcji pod warunkiem, że searchcoil porusza się nieznacznie.
  Stanowisko NORMALNY pozwala ma automatycznego powrotu, i jest wykorzystywany do polowań w najbardziej ogólnym metalowy.
  Stanowisko RETUNE jest sprężynowy i przesuwając przełącznik do tej strony na sekundę lub
  dwie umożliwia elektronika dostrajać się do progu.
  SZUKAJ Switch Mode. Ten przełącznik wybiera, czy detektor działa w całości z metalu lub tryb dyskryminacji.
  TEST baterię. Naciśnięcie tego przycisku daje wskazanie audio stan naładowania baterii.
  Mocny akumulator daje silny sygnał audio, jak i wieku baterii, odpowiedź będzie słabszy. Gdy nie ma odpowiedzi,
  że nadszedł czas, aby zainstalować nowe baterie.
  Dyskryminuje wrażliwości.
  Kontrola ta jest regulowana w fabryce za najlepszą odpowiedź w trybie dysku i powinno być zmieniane tylko wtedy,
  gdy jest to konieczne. Jeżeli tryb Dysk jest zbyt głośny i sputtery, obrócić pokrętło sterowania, dopóki hałas nie ustąpi.
  Aby uzyskać dostęp do tego trymera, wyjąć akumulator z detektora i dostosować ją za pomocą małego śrubokręta.
  Trymer jest na końcu płytki drukowanej.

  Poniższy rysunek daje ustawień sterowania, gdzie niektóre z najczęściej występujących elementów śmieci
  mogą zostać odrzucone.

  TUNING

  Nie detektora,
  niezależnie od tego,
  jak silne jest to,
  można zapewnić optymalną głębokość jeśli jest nieodpowiednio dopasowane.
  W rzeczywistości, tym silniejsza detektor jest bardziej krytyczna dostrajania się.
  Mniej potężne jednostki są bardziej tolerancyjne niedostosowania operatora,
  ale nie są w stanie głębokości odpowiednio dostrojony detektor wysokiej energii,
  takich jak Eldorado.

  Osiągnąć maksymalną wydajność swojej Eldorado,
  należy właściwie ustawić ziemi ADJUST i kontroli TUNING w trybie All Metal.
  Ustawienia te kontrole będą miały również wpływ na wydajność detektora w trybie dysku,
  więc należy ustawić je prawidłowo, nawet jeśli tylko plan, aby działać w detektorze w trybie Disc.

  ALL METAL TUNING TRYB.
  Turn ON / OFF regulacja czułości pełnego ruchu wskazówek zegara na maksymalną czułość.
  Ustaw przełącznik Tuning do pozycji AUTO i umieścić przełącznik trybu wyszukiwania w całości z metalu.
  Dostosuj regulację progu tylko nieznacznie powyżej początku dźwięku.
  Czy ten krok z searchcoil o stopę nad ziemią.
  Opuścić searchcoil z jednej nogi na jeden cal nad ziemią, i słuchać,
  co robi wyjście audio, jak cewka zbliża się do ziemi.

  Uwaga: Ponieważ tryb strojenia automatycznego cewka musi być obniżony dość szybko,
  tak że auto tuning nie dostosować się do wpływu ziemi.
  Jeśli dźwięk wzrasta ,
  włącz Ground obracać pokrętło w lewo i powtórz obniżenie searchcoil z jednej nogi na jeden cal nad ziemią.

  Jeśli dźwięk maleje ,
  skręcić w prawo Ground Ustaw kontroli i powtórzyć obniżenie searchcoil z jednej nogi na jeden cal nad ziemią.
  Kontrola uziemienia Regulacja jest prawidłowo ustawiony,
  gdy zachodzi żadna zmiana dźwięku jak cewka jest obniżana do ziemi.
  Ustawianie grunt adjust można także przeprowadzić w trybie Normal Tuning jednak przełącznik Tuning
  musi być wciśnięty do położenia RETUNE po każdej korekcie ziemi obracać pokrętło w celu przywrócenia szum progową.
  Dyskryminuje tryb strojenia.

  Strojenie Eldorado do użytku w trybie dyskryminacji wymaga,

  żeby procedura strojenia Wszystko Tryb Metal być prawidłowo wykonane,
  jako grunt Regulacja Regulacja przewiduje mineralnej swobodnego działania w obu trybach i metalowy dysk.
  Również ustawienie progu kontroli Tuning określa minimalny poziom dźwięku dla celów głęboko w trybie dyskryminacji.
  Zbyt mała wartość progowa, a głębokość zostaną utracone. Zbyt duża wartość progowa, a detektor może stać się nieobliczalny.

  Po zakończeniu procedury trybu All Metal jest realizowane,
  tylko ustawienia niezbędne do pracy w trybie dyskryminacji jest ustawienie regulatora LEVEL Disc
  do żądanej wysokości odrzucenia śmieci, a także ustawić regulator czułości płyty na maksymalnym ustawieniu,
  które pozwolą sprawne funkcjonowanie.

  Wybraniu odpowiedniego trybu pracy


  Eldorado oferuje dwa podstawowe tryby pracy,

  tryb All Metal oraz tryb dyskryminacji. Oba tryby są mineralnego,


  jeżeli urządzenie jest prawidłowo wyregulowane. W trybie All Metal to standard "VLF" typ przemysłu,
  które nie wymagają ruch searchcoil dla prawidłowego funkcjonowania. W tym trybie,
  wymagając Dostosuj ustawienia i próg dźwięku początkową gruntu, oferuje dwie bardzo ważne zalety,
  to jest zdolność do wskazania bez ruchu, aby zapewnić dokładne gruntowych skreślania.
  Tryb dyskryminuje opiera się na ruchu searchcoil, ale wymaga bardzo mało ruchu i daje możliwość całkowicie cichą pracę.

  Nugget Polowanie wymaga korzystania z trybu All Metal,
  ponieważ odpowiedź na drobne przedmioty złota jest tak blisko żelaza.
  Automatyczne strojenie generalnie nie jest konieczne, ale jest dostępna w razie potrzeby.
  Zachowaj kontrolę czułości ustawiona tak wysoko, jak to możliwe, a jednocześnie pozwala obsługiwać czujki gładko.
  Ponieważ złoto występuje naturalnie w tych obszarach, które prawdopodobnie zawierają gorących skał,
  czarnego piasku i innych intensywnych mineralnych,
  może być konieczne zmniejszenie regulacji czułości na minimum podczas polowania takich obszarach.
  Może również wymagać przystosowujące Ground obracać pokrętło, aby pomóc zrekompensować dodatkiem minerałów.

  Wide cewki skanowania dostarczane jako standard w Eldorado jest o wiele mniejszy wpływ złej gleby i skał
  gorących niż 7 cali koncentrycznym cewki, choć nie tracą pewną zdolność do wykrywania małych obiektów złota.
  Jeśli szukasz bryłek w obszarze, który jest wolny od gorących skał,
  The 7-calowy koncentryczne cewki może być doskonałym cewki w użyciu.

  Reliktem lub Polowanie skrzynki również ogólnie wymaga stosując tryb metalowy,
  a tryb dyskryminacyjną mogą być stosowane w celu wyeliminowania reakcji celom żelaza.
  Znacznie relikt polowanie odbywa się w lasach i pędzlem zbyt gruba, aby właściwie wykorzystać
  tryb dyskryminacji ruchu oparty. Zwykle jest to możliwe, aby szukać w trybie All Metal,
  a gdy cel zostanie znaleziony, przejdź do dysku w celu sprawdzenia reakcji docelowej.

  Konkurencji i Coinshooting można wykonać w obu trybach zależnie od ilości śmieci w miejscu.
  Cewka rodzaj i wielkość są również przedmiotem zainteresowania tych myśliwych. Generalnie,
  większość cele są bardzo płytkie pochowany na polowaniach konkurencji, więc pracy przy obniżonych ustawieniach czułości przyniesie lepszą stabilność. Gdy coinshooting, wyższe ustawienie czułości pomoże odebrać głębsze cele, o ile detektor jest nadal stabilna.

  ZAKRES UŻYTKOWANIA
  _____________________


  Detektor powinien odbyć się w miejscu, które jest wygodne dla Ciebie.
  Swing detektor z boku na bok w około trzy łuku stopy, nakładających przyszłe uderzeń dobrze.
  Ruch ten jest nazywany "wymiata." Eldorado został zaprojektowany,
  aby uzyskać maksymalną głębokość bez szaleńczym tempie wymaganym wcześniejszych czujniki ruchu,
  więc go w tempie, które jest wygodne dla Ciebie. W rzeczywistości,
  starając się zbyt szybko w dyskryminuje polowanie może nawet spowodować utratę głębi w silnie zmineralizowanych lokalizacjach.

  Dobrze byłoby,
  aby pochować kilka monet i przedmiotów śmieci thrash metal w obszarze,
  który na pewno jest z dala od innych metalowych obiektów, a następnie spróbuj urządzenia w różnych trybach.
  Sprawdzić obszar w trybie All Metal pierwsze, aby upewnić się jej z dala od kosza,
  a następnie pochować celów przynajmniej jednej stopy, a od 2 do 6 cali głębokie, aby rozpocząć.
  Zrób mapa badawczym być pewien, że wiesz, co każdy cel jest i jak głęboka jest.
  Praktyka na tych celów do zapoznania się z odpowiedzią docelowej Twojego detektora
  . Będzie to również pomóc w nauce prawidłowego szybkość przesuwu dla najlepszej pracy dysku.

  We wszystkich operacji trybu metalowe utrzymać detektor dostrojony tak,
  że jest po prostu lekko brzęczy. Jest to łatwe do zrobienia, ponieważ mączki mineralne nie wpływają trybu All Metal,
  jeśli są prawidłowo wyregulowane. Niezależnie od tego, jaki tryb jest używany,
  starać się utrzymać swój wzrost searchcoil stała i blisko ziemi.
  Większość ludzi podnieść cewkę na końcu cyklu, podobnie jak wahadło,
  zwłaszcza jeśli są one pośpiechu. Starają się unikać tego,
  jak każdy wzrost wysokości spowoduje odpowiedniego zmniejszenia głębokości.

  W obszarach z dobrze utrzymanymi trawnikami,
  najprostszym sposobem, aby utrzymać stałą wysokość searchcoil jest umożliwienie cewka odpocząć na trawie,
  jak zamiatać się z boku na bok. W obszarach, szorstki i skaliste to najlepiej nie "szorować" cewka na ziemi,
  ponieważ skały będzie działać jak ściernych i gasnąć spód cewki (opcjonalnie cewka zacieraniem Pokrywa chroni przed tym.) Sweep cewkę tak blisko do ziemi, jak to możliwe bez dotykania. Uderzając o ziemię lub kamienie mogą spowodować fałszywy sygnał podobny do pożądanego celu będzie. Zamiatanie cewka zbyt wysoko nad ziemią w wyniku utraty głębokości.

  Podczas pracy w trybie dyskryminować pewne "fałszywe sygnały"
  może być spowodowane dużym stężeniu przedmiotów metalowych śmieci,
  przez bardzo dużych przedmiotów śmieci, lub zakłóceń elektrycznych.
  Sygnały te będą brzmieć inaczej niż pozytywnych sygnałów docelowych,
  ponieważ są one na ogół krótkie, niepewny dźwięki. Pod koniec swojego cyklu,
  jak Ci odwrócić kierunek cewki, detektor jest najbardziej podatne na zakłócenia indukowane kosza.
  Istnieją dwa sposoby, aby stwierdzić, czy te dźwięki są dobre głębokie sygnały lub trash "szum".
  Pierwszym jest powtarzalność. Hałasy na śmieci indukowane nie będzie prawidłowe,
  jak zamiatać cewkę nad podejrzeniem cel kilka razy, podczas gdy dobra odpowiedź celem będzie powtarzalny.
  Drugą metodą jest, aby przejść do trybu All Metal i sprawdź dźwięk odpowiedzi docelowego. Jeśli odpowiedź jest słaby,
  może to być również głęboki, dobry cel; ale jeśli odpowiedź jest bardzo silny, to prawdopodobnie śmieci. Należy pamiętać,
  e w pobliżu monety do powierzchni może dać podwójny sygnał dźwiękowy, ale jest regularny i powtarzalny.
  Podniesienie cewki o cal lub dwa przywróci pojedynczy sygnał na cele powierzchniowe.

  Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, czy dany cel jest dobry, czy nie, DIG IT.
  Z tego samego powodu w trybie dyskryminuje to najlepiej nie używać dowolnego ustawienia wyższego poziomu Disc
  niż to konieczne. Nickels i większość małych pierścienie są odrzucane,
  gdy poziom Disc jest ustawiona na odrzucanie kart ciągnij wszystkich TR dyskryminatory.
  Jeśli nie kopać jakichkolwiek śmieci w ogóle, jesteś z pewnością przechodzi się wiele dobrych znalezisk,
  too. Ustaw poziom płyty tylko wystarczająco wysokie, aby spełnić warunki, w których szukasz.
  wskazywanie

  Prędkość omiecenie Eldorado jest na tyle niska, aby umożliwić wskazywanie w trybie dyskryminacji,
  ale będzie wymagało trochę więcej praktyki. Przesuń cewkę powoli z boku do boku i od przodu do tyłu nad celem.
  Podniesienie cewki lekko i spowalniając prędkość zamiatania będzie zawężenia obszaru detekcji tyle, że łatwo powiedzieć,
  gdzie środek cewki w chwili dźwięk.

  Innym sposobem jest łatwy do zamiatania cewki z boku na bok, po drugiej stronie tarczy, w krótkich cyklach,
  jak powoli do przodu i do tyłu przez cel.
  Spowolnić szybkość przesuwu i skrócić wymiata aż ledwo uzyskać odpowiedź w jednym miejscu.
  Docelowo będzie bezpośrednio poniżej środka cewki w tym czasie reakcji.

  Najprostszym sposobem na określenie dla większości ludzi będzie przejść do trybu All Metal,
  ponieważ nie jest wymagana ruchu. Aby dokładnie określić cel, który nie nasycenia dźwięku,
  wystarczy przesunąć cewkę do przodu i do tyłu, jak iz boku na bok, aż dojdziesz najsilniejszy dźwięk.
  Docelowo będzie bezpośrednio poniżej środka cewki. Jeśli nasycone dźwięku na dużej powierzchni,
  wystarczy wcisnąć przełącznik trybu strojenia w pozycji RETUNE chwilę nad obszarem do detune detektora.
  Pozwoli to ograniczyć zakres jego odpowiedzi, co pozwala po raz kolejny starać obszar najsilniejszą odpowiedź.
  Może to być konieczne, w celu ponownego dostrojenia więcej niż raz w tym techniki.

  przed polowanie na własności prywatnej, szkolnych, parków, kościołów,
  czy parków stanowych zawsze uzyskać pozwolenie od osoby odpowiedzialnej.
  Nawet gdy relikt polowania w lesie, NEER ZOSTAW dziurę !,
  lub uszkodzenie niczego na własność.
  PROTECT swoje hobby - Wypełnić wszystkie otwory
  Wymiana baterii

  Twój Eldorado wyposażony jest w ręczną obwodu testu baterii,
  dzięki czemu zawsze możesz mieć pewność, że otrzymujesz najwyższą wydajność od niego.
  Baterie powinny być sprawdzane po detektor został na około 10 minut, a następnie okresowo,
  jak używasz go przez dłuższy czas. Aby aktywować test obwodu baterii, wystarczy wcisnąć przycisk TEST BATT.
  Detektor powinien beep głośno, gdy baterie są świeże. Gdy słabną, więc dźwięk w pozycji TEST BATT.
  Kiedy dźwięk staje się tylko brzęczenie, albo już nie ma, nadszedł czas, aby wymienić baterie.

  Aby wymienić baterie należy zdjąć obudowę sterowania od bieguna,
  i ciągnąć duże gałki do drzwi akumulatora znajdującego się z przodu urządzenia.
  Cały drzwi wyskoczy. Wyjąć akumulator z detektora, a następnie wyjąć baterie z opakowania.
  Umieścić nowe baterie latarkę do plecaka,
  będąc pewnym, że można zaobserwować wskaźniki polaryzacji na wewnętrznej opakowaniach.
  Przesuń paczkę z powrotem do detektora, upewniając się, że zacisk akumulatora przewód podłączony jest do opakowania.
  ainstaluj pokrywę baterii z powrotem do detektora upewniając się, że tłoczki są nadal wyciągnięta.
  Drzwi powinny pasować na łby śrub i być całkowicie równo z panelem przednim. Następnie wcisnąć tłoczki z powrotem,
  aby zamknąć drzwi w miejscu.

  Jeśli pragniemy, aby to zrobić,
  akumulatory niklowo-kadmowe mogą być zastąpione standardowymi komórkami latarkę.
  Poszczególne ogniwa AA są dostępne w większości sklepów elektronicznych dostaw, a także opłat za nich,
  a oni mogą być wprowadzone do standardowego uchwytu używanego w detektorze.
  Początkowy odczyt stanu baterii będzie nieco niższy,
  ale nie spadnie nawet przy użyciu aż baterie są całkowicie rozładowane.

  OPIEKA OGÓLNA I ZASTOSOWANIE

  Jeżeli detektor ma być przechowywany przez dłuższy okres czasu,
  najlepiej, aby usunąć pakiet baterii z detektora. Pozwoli to uniknąć wewnętrznego uszkodzenia czujnika,
  czy baterie nie powinny przeciekać.

  Searchcoil jest wodoodporny i może być zanurzona w świeżej lub słonej wody.
  Należy zachować ostrożność, aby zapobiec przedostawaniu się wody do obudowy,
  gdzie mogłoby to spowodować uszkodzenie układów elektronicznych.
  Po cewka jest używana w wodzie słonej,
  cewka i dolny zespół trzpienia należy przepłukać również świeżą wodą,
  aby zapobiec korozji elementów metalowych. Przy stosowaniu w organizmie zamontować konfiguracji,
  nie należy dopuszczać złącza kablowe mają być zanurzone.
  Kilka wodoodporne adaptery są dostępne za pośrednictwem sprzedawcy,
  który pozwoli Ci do uszczelnienia połączenia między searchcoil i złączy kablowych przedłużacz.

  Istnieje kilka dobrych książek, które pomogą początkujących nauczyć się korzystać z detektora,
  gdzie szukać i jak odzyskać cel bez niszczenia środowiska naturalnego.
  Dobry strzelec monety można odzyskać wiele znalezisk i opuścić teren wyglądał, jakby nigdy nie było.
  Przede wszystkim, zawsze wypełnić swoje dziury po odzyskaniu cel.
  Zalecane metody ODZYSKU

  Detektory TESORO metalowe są sprzedawane za pośrednictwem niezależnych dystrybutorów,
  którzy są prawie zawsze sami łowcy skarbów.
  Mogą one dostarczyć Państwu bardzo potrzebne informacje na temat sposobu korzystania z detektora,
  jak sondy, wtyczki i kopać w swoim regionie, a następnie odpowiedzieć na większość pytań o poszukiwanie skarbów w ogóle.

  Używanie słuchawek skorzystają ci na dwa sposoby.
  Większość słuchawek będzie bardzo skutecznie blokują większość hałasu otoczenia,
  takich jak hałas ruchu i hałasu wiatru, który pozwoli Ci lepiej słyszeć słabszych
  sygnałów wywołanych przez głębszych celów. Oczywiście, im starsze,
  bardziej wartościowe monety prawdopodobnie będzie głębsze niż te,
  które zostały utracone w zeszłym tygodniu, więc należy skorzystać z czegoś,
  które pomogą Ci usłyszeć słabszych sygnałów. Po drugie,
  za pomocą słuchawek znacznie wydłużyć żywotność baterii,
  ponieważ zajmuje znacznie mniej energii do ich obsługi.
  Eldorado nie jest wyposażony w regulację, ale ma ograniczający obwód w gniazdo słuchawkowe.
  Jeśli wymagana jest mniejsza objętość ze słuchawkami, można użyć słuchawek z wbudowaną regulacją głośności.
  Każdy dobry zestaw 8 do 16 ohm 1/4 cala z jack stereo zrobi.
  Udanych łowów i dziękujemy za zakup Tesoro.

  SERWIS GWARANCJA


  Twój wykrywacz metali Tesoro jest objęty ograniczoną gwarancją dożywotnią ,
  warunki, które są wymienione poniżej. Jeśli wykrywacz metalu powinny wymagać naprawy,
  możesz zwrócić go do fabryki Tesoro lub tonu fabryki autoryzowanych punktów serwisowych.
  Kontakt z fabryki nazwę i adres najbliższego punktu serwisowego.

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować się z producentem.
  OGRANICZONA DOŻYWOTNIA GWARANCJA

  Niniejsza gwarancja daje użytkownikowi określone prawa, i może mieć inne prawa w zależności od stanu.

  Instrument ten jest gwarancją, że są wolne od wad materiałowych i produkcyjnych,
  o ile jest w posiadaniu oryginalnego nabywcę. Niniejsza gwarancja jest niezbywalna
  i jest ważna tylko wtedy, gdy karta rejestracji gwarancji został wypełniony i wysłany w ciągu 10 dni od daty zakupu.

  W ciągu pierwszych dwóch lat, TESORO, wedle własnego uznania,
  naprawi lub wymieni każdy instrument objęty gwarancją, bez opłat,
  z wyjątkiem opłat transportowych, w swojej fabryce w Prescott, Arizona,
  lub w jednym z autoryzowanych centrów naprawy. Po upływie dwóch lat od daty zakupu,
  TESORO wymieni wadliwe części bez opłaty za wyjątkiem zmian nominalnych pracy i transportu ładunków.

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje baterii, uszkodzeń spowodowanych przez nieszczelne baterie,
  kabel z powodu rozbicia wyginanie na ciele jednostek zamontować i nosić obudowy searchcoil.
  Wyłączone są również instrumenty, które zostały naruszone, zmieniany lub naprawione przez nieupoważnioną osobę.

  Jeśli obsługa nakazu powinno być konieczne, należy skontaktować się z producentem w
  celu uzyskania najbliższego centrum serwisowego.
  TESORO PLASTIK
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  GRATULACJE!

  Twój nowy wykrywacz metali Tesoro Eldorado jest częścią nowej serii czujników służących dostarczy
  Ci wiele szczęśliwych godzin rozrywki w najbardziej dochodowych hobby mogę myśleć-skarbów.
  Przed wami leżą fascynujące i ekscytujące doświadczenia,
  jak tylko wejdziesz do artefaktów minionych-odkrywając utraconych przez minionych pokoleń,
  a jak czerpać przyjemność z wielkich zewnątrz z rodziną i przyjaciółmi w poszukiwaniu metali szlachetnych.
  Szkoda, że ??nie możemy podzielić się tymi doświadczeniami z wami, a nas wszystkich w Tesoro życzę powodzenia.

  Wykrywacz Tesoro jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb w szerokim zakresie skarbów sytuacjach łowieckich.
  Podobnie jak w przypadku każdego innego wykrywacza metalu,
  znajomość tego instrumentu jest prawdopodobnie czynnikiem ograniczającym w określeniu,
  jak skuteczne może być. Polecam zapoznanie się z niniejszą instrukcją oraz w pełni zrozumieć,
  jak działa ten czujnik przed przystąpieniem do wykorzystania go w polu. Jak stać się bardziej zaznajomieni z detektorem poprzez praktykę, współczynnik sukcesu wzrośnie dramatycznie.

  Eldorado jest precyzyjnym urządzeniem elektronicznym, które będą trwać przez lata,
  jeśli są prawidłowo leczeni. Traktować go w prawo i nie zawiedzie Cię.


  WPROWADZENIE - ROZPAKOWYWANIE BOX

  Twój Eldorado został dostarczony z tych części:

  1 Górna Polak Zgromadzenie

  Całkowicie zmontowany, w tym górnym biegunie trzonka z uchwytem,
  ??wyściełany uchwyt ramienia i obudowy sterowania.

  1 Bliski Polak Zgromadzenie Z Biegun blokady

  1 ABS Dolna Polak Zgromadzenie

  Całkowicie zmontowany, wraz z dwiema podkładkami ciernych,
  śruby i nakrętki mocującej, kciuka.


  1 9 x 8 koncentryczne Searchcoil Z 3 'Cable

  1 9 Volt Alkaline Battery

  1 Operator Instrukcja

  1 Tesoro Karta gwarancyjna

  Jeśli którykolwiek z tych elementów brakuje,
  należy skontaktować się z autoryzowanym dealerem Tesoro,
  gdzie natychmiast zakupiono detektora.

  Montaż Eldorado jest prosta i nie wymaga specjalnych narzędzi.
  Wystarczy zainstalować baterię, zamontować searchcoil na dolnym biegunie montażu,
  podłączenia bieguna zespoły razem, zawinąć nadmiar kabla wokół bieguna i podłącz kabel do obudowy sterowania.
  Wreszcie, należy wyregulować długość słupa i searchcoil kąt i jesteś gotowy!
  Instalacja baterii

  Twój Eldorado wyposażony jest w przełącznik testu baterii,
  dzięki czemu zawsze możesz mieć pewność, że otrzymujesz najwyższą wydajność.
  (Patrz QuickStart do pracy). Bateria powinna być sprawdzana po czujka została na około 10 minut,
  a następnie okresowo, gdy używany przez dłuższy czas.

  Aby zainstalować lub wymienić baterię,
  należy najpierw upewnić się,
  że regulacja czułości jest ustawiona na POWER OFF toczone zupełnie przeciwnie do przeszłości "kliknięcie".
  Zdejmij pokrywę baterii z tyłu obudowy sterowania.
  Czy to poprzez naciśnięcie kciukiem mocno na Zasłaniane kwadratowych na spodzie baterii drzwi i
  przesuwając pokrywę baterii do góry, w kierunku wskazanym przez strzałkę.

  Sprawdź biegunowość na akumulatorze i na rysunku wewnątrz komory baterii. Upewnij się,
  że mecz i po prostu upuścić 9V baterii alkalicznej świeżego do komory. Uwaga:
  Jeśli bateria nie zostanie prawidłowo zainstalowany, może nastąpić uszkodzenie detektora.

  Załóż pokrywę baterii,
  przesuwając ją na miejsce upewniając górne otwory do montażu są w kolejce i
  języczek blokady pękło w miejscu.
  MONTAŻ detektora

  Na dolnym zespole Polak, odkręcić śrubę i nakrętkę mocującą kciuka od bieguna napiwków.

  Włóż końcówkę biegunową między uszami montażowymi searchcoil i
  dopasuj otwory w końcówce biegunowego i podkładek z tych z uszami montażowymi.
  Uwaga: Słup końcówki powinny mieścić się bardzo ciasno do uszu montażowych.

  Włożyć śrubę montażową do otworów w uszach montażowych i biegun wprowadzania końcówki po stronie przeciwnej do kabla.
  Zamontować nakrętkę kciuk na śrubie mocującej i dokręcić ręcznie.
  Uwaga: Nie dokręcaj nakrętkę kciuka. Powinien on być wygodny,
  ale nie jest zbyt trudne, aby rozluźnić się.
  Na środkowym zespołu biegunowego,
  należy wcisnąć dwa przyciski sprężynowe
  i przesuń środkowy biegun montaż do górnego montażu biegunowego momentu przyciski wiosenne kliknij w otwory,
  blokując w ten sposób dwa zespoły na miejsce. Dokręcić słup blokady zabezpieczyć dwa zespoły razem.

  Przesuń dolnego bieguna do bieguna środkowej aż przyciski wiosenne kliknij w pierwszy zestaw otworów
  regulacyjnych. Skręć w słup blokadę zacisnąć, blokując w ten sposób montaż na miejscu.
  Owiń kabel wokół bieguna pozostawiając wystarczająco dużo luzu w pobliżu searchcoil aby umożliwić regulację searchcoil.


  Uwaga: Nie wolno dopuścić, aby kabel flop luźno nad searchcoil. Ponieważ detektor jest wystarczająco czuły,
  by "zobaczyć" maleńkie przewody w kablu, stacji dyskietek może powodować
  fałszywe sygnały jak searchcoil wykrywa przewody ruchu.
  Podłącz męską końcówkę kabla do gniazda na obudowie sterowania i dokręcić nakrętkę kciuk kablowej.
  Jesteś skończony!
  Uwaga: Będziemy chcieli, aby dostosować słup długość i kąt searchcoil do własnych preferencji.

  REGULACJA bieguna & SEARCHCOIL


  Długość biegun powinny być ustawione tak, że detektor nie staje się niewygodne i
  męczące po długim okresie użytkowania. Detektor przyczepność powinna spoczywać w ręku w ramię zrelaksowany,
  łokieć prosto, ale nie są zablokowane, z biegunem rozciągający się przed wami w przybliżeniu kąt pokazanej na zdjęciu.

  Powinieneś być w stanie odchylić detektor tam iz powrotem przed sobą wykorzystujących spokojny ruch ramion,
  utrzymując searchcoil tak blisko ziemi jak to możliwe. Ten ruch wahliwy jest często nazywany "wymiata".

  Searchcoil nie powinny dotykać ziemi podczas cyklu. Długość biegunów należy dostosować,
  aby umożliwić to bez konieczności podnoszenia detektor z łokcia i barku.
  Searchcoil powinna opierać o jeden cal nad ziemią, gdy stoisz wyprostowany.
  Kąt searchcoil powinno pozwolić na dole są równoległe do ziemi.

  Długość biegun jest regulowana poprzez poluzowanie słup blokadę,
  a następnie naciskając przyciski sprężynowe i przedłużenia lub skrócenia bieguna aż przyciski wiosenne
  kliknij w zbiór otworów, które dają Ci najbardziej komfortowe długości słupa. Aby ustawić kąt searchcoil,
  wystarczy odkręcić nakrętkę searchcoil kciuk lekko przesunąć searchcoil do żądanej pozycji.
  Dokręcić nakrętkę searchcoil kciuka ręką tak, że searchcoil odbędzie się w miejscu.

  QUICKSTART - własnym przewodnikiem TUTORIAL

  QuickStart jest zaprojektowane tak, aby nauczyć się, jak korzystać z nowego Eldorado.
  Zapewnia to szybki i łatwy sposób uczenia się Twojego detektora oraz zagadnienia związane z wszystkich funkcji.

  Potrzebne będą następujące elementy:

  Całkowicie zmontowany Eldorado.
  Docelową żelaza (mały gwóźdź lub wkręt zrobi), nikiel, ćwierć i kilka różnych języczkami.
  Ăł blat lub przeciwnie.


  Oto co można zrobić:

  Wykonaj test baterii audio
  Regulacja progu
  Regulacja GROUND Wagi do testu Air
  Wykonaj test powietrza we wszystkich trybach METAL
  ustawić czułość
  Wykonaj test Air w trybie DISC
  Ustawić przełącznik FREQ

  Przygotuj się na Quickstart

  Obracając pokrętło SENSITIVITY z pozycji OFF do około 7 lub 8.
  Usłyszysz krótki podwójny sygnał dźwiękowy. Jest to detektor z powiadomieniem,
  że jest włączony i gotowy do pracy. Przesunąć przełącznik trybu w lewo i uwolnienie.
  Przełącznik jest sprężynowy i pop z powrotem do pozycji środkowej.

  Jeśli bateria jest w pełni naładowana, usłyszysz 6 lub 7 sygnały. Kiedy słyszysz tylko 1 lub 2 sygnały,
  to będzie czas na wymianę baterii. Test ten można przeprowadzić w dowolnym momencie, gdy czujnik jest włączony.
  Regulacja progu

  Aby ustawić dźwięk progowy, obrócić pokrętło w prawo, aż do usłyszenia PRÓG nieznaczny, ale stały ton.
  Będziesz musiał obrócić pokrętło do gdzieś między pozycją 1 godzinie i 3 godz, aby uzyskać najlepszą szum.

  Celem tonu progowej jest dać odniesienie do oceny celów na wskazywanie i ustawiać balans gruntowych.
  (Aby uzyskać więcej informacji na temat równoważenia ziemi patrz
  "Regulacja GROUND Wagi do testu AIR" punkt poniżej oraz "Równoważenie miele się w polu" sekcji.)

  W tej dziedzinie, pewne cele mogą być na tyle mały, lub na tyle głęboko,
  że nie będą one w stanie generowania sygnału akustycznego przez siebie.
  Poprzez monitorowanie sygnału progowego, masz już sygnał progowy więc zmiany są łatwiej usłyszeć.
  Jednakże, jeżeli próg jest ustawiony zbyt miękki ani zbyt głośno, małe zmiany w sygnale będzie trudno usłyszeć.
  Poświęć trochę czasu i znaleźć poziom progowy, który jest odpowiedni dla Ciebie.
  Regulacja GROUND Wagi do testu Air

  Funkcja balansu grunt dla swojej Eldorado jest formą dyskryminacji, który pozwala,
  aby dostroić się do mineralizacji w ziemi, które mogą maskować cele lub zmniejszyć głębokość i czułość czujki.
  Pokrętło GROUND BALANCE jest na 3 i ? obrotu potencjometru. Podczas gdy pokrętło zmieni nieskończenie w każdym kierunku,
  gdy pokrętło znajduje się na końcu swojego zakresu, niewielkie drag będą odczuwalne podczas włączania.

  Poniższa procedura służy do testu tylko powietrze.
  Na kierunkach na ziemi bilansowania swoje Eldorado w dziedzinie zobaczyć "ground równoważenia w polu" sekcji.

  Aby ustawić pokrętło GROUND BALANCE dla badanego powietrza, przekręcić pokrętło 5 obrotów w lewo,
  a następnie obrócić pokrętło 2 obraca się w prawo. Pozwoli to upewnić się,
  że pokrętło GROUND BALANCE jest tylko nieznacznie powyżej środkowej części jego zasięgu.
  będą potrzebne żadne dalsze obroty dla badanego powietrza.
  Wykonaj test powietrza we wszystkich trybach METAL

  Po ustawieniu prawidłowego progową szum i regulować równowagę ziemi, jesteś gotowy,
  aby przeprowadzić testy powietrza w trybie ALL METAL. Twój Eldorado ma VCO stylu ALL MODE METAL.
  Przekonasz się, że cele jak zbliżyć się do cewki, dźwięk progowy dostanie głośniejsze i wyższe w boisko.

  Próby Macha swoje cele przed cewką. Zacznij z odległości 10 do 12 cali z dala od cewki i
  powoli swój sposób pracy bliżej cewki. Następnie spróbuj ponownie od 6 cali od lewej lub prawej
  stronie cewki i swój sposób pracy do środka cewki. Zwróć uwagę na zmiany sygnału audio.
  Twojego najsilniejszy sygnał zawsze najbliżej środka cewki. Dodatkowe informacje można również dowiedział się o sile sygnału i smoły. Mniejsza lub głębszy cel da mniej zauważalne zmiany w progu niż większe lub bardziej płytkiej cel da. Poświęć trochę czasu i spróbować wszystkich swoich celów na różnych głębokościach, aby dowiedzieć się, jak brzmi Twój detektor.
  ustawić czułość

  Teraz jesteśmy gotowi, aby przełączyć czujkę w tryb dyskryminacji (Disc Mode).
  Idź do przełącznika trybu oraz obrócić do oporu w prawo i do ustawienia DISC MODE.
  Przełącznik blokady na pozycję i będzie można zauważyć, że szum próg zostanie zatrzymane.
  Obwód dyskryminuje wykorzystuje cichy tryb wyszukiwania, co oznacza,
  że ??dźwięk nie będzie słyszalny aż cewka przechodzi nad obiektem.
  Najczęstszym zastosowaniem detektora jest polowanie w trybie DISC i przełączyć się w całości z metalu,
  aby wskazać cel. To daje przewagę ignorowania niepożądanych celów i nie trzeba słuchać szumu próg,
  dopóki nie są gotowe do wskazania i kopać cel.

  Obwód wszystkie metalowe używa pojedynczego kanału wykryć różne metale.
  Obwód dyskryminuje używa dwóch różnych kanałów, a następnie wzmacnia i filtruje je.
  Detektor będzie następnie porównać ich sygnały i określić, czy ma być sygnał dźwiękowy na cel.
  Chociaż nie jest to wielka zaleta ignorowania niepożądanych celów, może sprawić,
  że obwody bardziej podatne na zakłócenia. Szereg zewnętrznych warunków, takich jak linie energetyczne,
  wysoko zmineralizowanej glebie wilgotnej soli i piasku może spowodować zakłócenia.

  Pokrętło CZUŁOŚĆ służy do podnieść lub obniżyć moc wzmacniaczy operacyjnych,
  które zmienia wzmocnienie. Wzmocnienie jest miarą tego, jak wiele sygnał jest wzmocniony.
  Im wyższy przyrost bardziej głębia i wrażliwość na drobne przedmioty detektor ma. Niestety,
  każda mała ingerencja, która jest wzmacniany może powodować czujnik stać niekonsekwentny.
  Regulacja czułości stosowana jest, aby znaleźć najlepsze ustawienia wzmocnienia w dowolnym miejscu,
  nie pozwalając detektor stać się niestabilny.

  Pokrętło CZUŁOŚĆ jest ponumerowane od min do 10, a następnie ma powierzchnię pomarańczowy nazwie Max Zwiększ Zone.
  Do normalnego polowania, w dowolnym miejscu w strefie numerowany będzie działać bardzo dobrze.
  Jednak Boost Max pozwoli Ci zwiększyć moc wzmacniaczy operacyjnych do momentu przeciążenia.
  Może to spowodować, że czujnik staje się niestabilny i zmusić cię do obrócić pokrętło
  wrażliwość na niższe ustawienie. Sytuacji przeciążenie nie zaszkodzi detektora, ale będzie to maksymalizować zysk, który jest używany przez detektor. Może to w pewnych warunkach, takich jak niska mineralizacji w glebie powoduje detektora przenikać głębiej w ziemię i stają się bardziej wrażliwe na małe obiekty.

  Poświęć trochę czasu, aby spróbować macha cele przed cewką z różnymi ustawieniami czułości.
  Należy zauważyć, że ustawienie wyższej czułości, im dalej od zwoju, który może być celem i
  wciąż reagować z sygnału audio.
  Wykonaj test Air w trybie DISC

  Jak omówiono wcześniej, tryb dyskryminacji służy do filtrowania niechcianych cele z dobrych celów.
  Zasada jest dość prosta. Czujnik wysyła sygnał,
  a następnie odbiera je z powrotem tworząc małe pole elektronicznego.
  Jako metal przechodzi przez pole że czujka, powoduje zmianę sygnału odbieranego.
  Ilość zmian, że każdy rodzaj metalu przyczyn jest dość stała; w związku z tym,
  możemy dostroić nasze detektory przegapić cele, które nie chcemy znaleźć.
  Zmiana ta jest w zależności od typu przewodności że każdego celu. Ogólna lista przewodzących cele są następujące:
  żelazo, folia, nickels, złota biżuteria, pull zatrzaski, śruby karty,
  monety i srebrne monety zaczynając dimes i pracy do srebrnych dolarów.
  Ta lista ma być tylko przewodnikiem.

  Jest to punkt, że niektóre ciągnięcia kart, nickels i złota biżuteria nakładania.
  Również głębokość celu i jej orientację w terenie może zmieniać odbieranego sygnału.
  Moneta, która jest płaska do cewki będzie produkować lepszy sygnał niż moneta, która jest na krawędzi.
  Poświęć trochę czasu, aby wypróbować różne kombinacje głębokości i orientacji swoich celów i dowiedzieć się,
  w jaki sposób czujnik reaguje.

  Teraz jesteśmy gotowi do wyodrębnienia celów od siebie. Zaczniemy z poziomem dyskryminacji przy min.
  Proszę zauważyć,
  że pokrętło dyskryminacji POZIOM ma słów, które odpowiadają pozycji, które są dyskryminowane na zewnątrz.
  Istnieje również strzałka między żelazo i 5 centów. Jest to zalecane ustawienie wybić żelaza,
  ale nadal zachować nickels i złota biżuteria.

  Wszystkie cztery cele (żelazo, nikiel, wyciągnąć karty i kwartału) będzie reagował z dobrym sygnału audio
  przy ustawieniu min. Następnie skręcamy LEVEL dyskryminuje do zadanej strzałki. To powinno być na tyle wysokie,
  aby wybić cel żelaza i jeszcze dostać pozytywną odpowiedź na nikiel, wyciągnąć karty i czwartą.

  Gdy skończysz z ustawionego poziomu, ustawić poziom dyskryminacji do ustawienia 5 ?. Ten poziom jest na tyle wysoki,
  aby wybić nikiel. W tej chwili celem żelazo i nikiel powinny dać żadnej odpowiedzi,
  a większość kart Pull and kwartału daje solidną odpowiedź.
  Następnie obrócić pokrętło dyskryminacji LEVEL tuż oznakowanie końcówką.
  W tym czasie większość lub wszystkie z języczkami nie powinno żadnego sygnału audio.
  Tylko jedna czwarta powinny dać silny sygnał. Teraz toczą poziom dyskryminacji całą drogę do max.
  Zauważ, że dzielnica jest nadal reagować. Dyskryminacja nie pójdzie na tyle wysoka,
  aby stracić większość monet srebrnych.

  Ten test Air został zaprojektowany, aby pokazać wam szybko, jak działa tryb dyskryminacji.
  Każda maszyna może być trochę inna od wszystkich innych, więc może warto poświęcić trochę czasu i spróbować różne cele,
  aby znaleźć odpowiedzi na komputerze. W późniejszym terminie, może chcesz zbudować ogród testową,
  aby sprawdzić swoją detektora w polu.
  Ustawić przełącznik FREQ

  Twój Eldorado wyposażony w wyłącznik przesunięcia częstotliwości (Freq1, Freq2 i Freq3).
  Ten przełącznik służy do zmiany częstotliwości pracy detektora. Ta umiejętność pozwoli Ci pracować większą liczbę obszarów.


  Najczęstszym zastosowaniem byłoby podczas dużego polowanie gdzie inny myśliwy ma taką samą maszynę częstotliwości
  jako detektor. Dwie maszyny, które znajdują się na tej samej częstotliwości rozpocznie nadawanie siebie.
  Nazywa się to przesłuch. Jeśli wystąpią przesłuchy w środku polowania, po prostu przerzucić przełącznik
  FREQ do innego kontekstu. To jest bardzo łatwe do wykonania i może być wykonana w środku cyklu.
  Zmiana częstotliwości może również pomóc w niektórych obszarach miejskich,
  gdzie mogą występować wysokie stężenie ruchu radia lub telefonu komórkowego.
  Jeśli czujnik działa chaotycznie po regulacji czułości i Ground BALANCE,
  spróbuj przesunięcie przełącznika FREQ i resetowanie czułość i Ground równowagę.

  Zmiana częstotliwości pracy nie zmieni częstotliwość dźwięku sygnału w głośniku.
  Częstotliwość dźwięku jest sterowany przez mikroprocesor, a nie przesuwa.
  Wniosek

  Gratulacje, właśnie zakończył szybki start dla nowego detektora Eldorado
  oraz w procesie nauczyłem się sporo o swoim detektora.
  Ale doświadczenie jest najlepszym nauczycielem. Polecam,
  aby wyjść i ćwiczyć z detektorem jak najwięcej.
  Każdy czas spędzony przy użyciu detektora daje cenne doświadczenie.

  TECHNIKI OBSŁUGI

  Równoważenie ziemi w Dziedzinie


  Równoważenie grunt nie jest zabiegiem trudnym,

  ale bardzo ważne jest, jeśli pragniesz maksymalną głębokość i trwałość
  .
  Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zamiar znaleźć głębokie relikwie lub
  perspektywy dla złota bryłek.
  __________________________________


  Bez względu na to w jaki sposób i gdzie będzie polowanie,
  czy będzie polowanie w całości z metalu lub w trybie dyskryminacji,
  należy dostroić balans gruntowych na obszarze, który będzie polowania.
  Jeśli nie uda się uziemić równowagę dla każdej strony, nie będzie pracował
  u szczytu wydajności detektora i może stracić zarówno głębię i wrażliwość.

  Do masy równowagi w tej dziedzinie, zaczniemy zakładając swój detektor jest wyłączony.
  Będzie to normalny stan detektora po rozpoczęciu polowania.
  Równoważenie gruntowe mogą być wykonane w dowolnej chwili podczas korzystania z detektora.
  Nie jest konieczne, aby wyłączyć urządzenie podczas każdego zmielonego równowagi.

  Zacznij od kontroli w następującym położeniu:

  Czułość na OFF.
  TRYB w pozycji ALL METAL.
  Wszystkie inne kontrole zostaną ustalone w toku procedury wyważania mielone lub nie są stosowane w tym czasie.

  Włącz czujkę przez walcowanie pokrętło w prawo, wrażliwość na około 9 lub 10 na tarczy.
  Usłyszysz krótki podwójny sygnał dźwiękowy, aby poinformować detektor pracuje.
  Następny ustawić pokrętło PRÓG dopóki niewielki, stały szum jest słyszalny.
  Urządzenie jest teraz gotowe do ziemi wyważone. Następny znaleźć obszar, który nie ma cele metali w ziemi, gdyż może to dawać fałszywe odczyty, podczas gdy w procedurze bilansu gruntowych.

  Jak widać na zdjęciach, podnieść searchcoil około 6 do 8 cali z dala od ziemi.
  To jest na tyle wysokie, że czujnik nie będzie zapoznać się z minerałów w ziemi.
  Podczas słuchania dźwięku progowej, opuść searchcoil do około 1 cala z dala od ziemi.
  Jak spadła cewka, czujka zacznie czytać mączki mineralne i daje jedną z trzech dźwięków: 1)
  Dźwięk próg będzie uzyskać głośniejsze i budzą się w boisko. Jest to pozytywna reakcja; 2)
  Sygnał próg będzie spokojny, a następnie szybkim tonem. Nazywa się to odpowiedź negatywna; 3)
  Nie będzie żadnych zmian w tonie próg cewka jest odrzucany. To wyważone odpowiedzi.
  Gdy pojawi się wyważoną odpowiedź, detektor jest informacją, że jest gotowa na polowanie.

  Pozytywne i negatywne reakcje są łatwo regulować. Jeśli otrzymasz pozytywną odpowiedź,
  obrócić pokrętło GROUND BALANCE kierunku znaku minus na twarzy lub w przeciwnym kierunku.
  Uzyskanie negatywnej odpowiedzi oznacza przekręcenie pokrętła GROUND BALANCE kierunku znaku plus na płycie czołowej
  lub w kierunku ruchu wskazówek zegara.

  Oto przykład balansowania: Po ustawieniu detektor, podnieść cewkę, a następnie wsuń go do ziemi.
  Ponieważ cewki spada, hum progu dostaje głośniej. Następnie obrócić pokrętło GROUND BALANCE lewo w kierunku znaku minus.

  Podnosisz cewkę i dociśnij ponownie. Tym razem masz lekką negatywną odpowiedź. Skręć w ziemi BALANCE
  pokrętło trochę w kierunku dodatnim lub w kierunku ruchu wskazówek zegara. Podczas podnoszenia i opuszczania cewkę,

  próg nie spowoduje żadnych zmian, jak cewka została porzucona. W tym momencie czujnik jest zrównoważony dla obszaru
  i jest gotowa na polowanie.

  Równoważenie ziemia jest nauczyć umiejętności, który powinien ćwiczyć częściej.
  Łatwo jest ćwiczyć niemal dowolnym miejscu swoją przednią lub podwórko,
  miejscowym parku lub sporych rozmiarów ogród kwiatowy. Kiedy ćwiczysz, upewnij się,
  że nie istnieją żadne kawałki metalu pod swoje cewki, które mogą powodować dźwięk docelowej.
  Proszę pamiętać, że cewka musi być podniesiona prosto z ziemi. Wychylanie cewki po łuku,
  jak wahadło, będzie powodować fałszywe odczyty i powodować niewłaściwą równowagę masy.
  Obchodzenie się z detektora

  Detektor powinien odbyć się w miejscu, które jest wygodne dla Ciebie, jak pokazano w
  "Regulacja Polak & Searchcoil" sekcji w PRZYGOTOWANIA .
  Swing detektor z boku na bok w około trzy łuku stopy, nakładających przyszłe uderzeń dobrze.
  Ruch ten jest nazywany "wymiata." Eldorado został zaprojektowany,
  aby uzyskać maksymalną głębokość bez szaleńczym tempie wymaganym wcześniejszych czujniki ruchu, więc go w tempie,
  które jest wygodne dla Ciebie. W rzeczywistości, starając się zbyt szybko polowanie może nawet spowodować utratę głębi w silnie zmineralizowanych lokalizacjach.

  Niezależnie od tego, jaki tryb jest używany,
  starać się utrzymać swój wzrost searchcoil stała i blisko ziemi.
  Najczęściej ludzie mają tendencję do podnoszenia cewki na końcu cyklu-dużo jak wahadło,
  zwłaszcza jeśli są one pośpiechu. Staraj się unikać tego,
  jak każdy wzrostem wysokości nad ziemią spowoduje odpowiednią utratę głębi.

  W obszarach z dobrze utrzymanymi trawnikami, najprostszym sposobem,
  aby utrzymać stałą wysokość searchcoil jest umożliwienie cewka odpocząć na trawie,
  jak zamiatać się z boku na bok. W obszarach, szorstki i skaliste, to najlepiej,
  aby nie "szorować" cewka na ziemi, jak będzie zachowywać się jak skały ściernych i gasnąć spód cewki (opcjonalnie cewka zacieraniem Pokrywa chroni przed tym). Rozległa cewkę tak blisko ziemi jak to możliwe bez dotykania. Uderzając o ziemię lub kamienie mogą spowodować fałszywy sygnał, podobnie jak pożądany cel będzie. Zamiatanie cewka zbyt wysoko nad ziemią w wyniku utraty głębokości.
  Wskazując na docelowy

  Gdy wskazywanie cel, All Tryb Metal może zaoferować przewagę nad trybie dyskryminacji,
  takich jak brak fałszywych sygnałów i nie ma potrzeby, aby przenieść searchcoil reaguje docelowej.

  Dobrym sposobem identyfikowania w trybie All Metal to "X-ing" cel z searchcoil.
  Należy pamiętać, że dźwięk odpowiedź celowi zawsze jest największa,
  gdy celem jest bezpośrednio w środku searchcoil. Aby "X" Docelowo wymiata searchcoil nad celem z boku na bok,
  a potem od przodu do tyłu, aż można zidentyfikować środek X-miejscu na ziemi, gdzie dźwięk Odpowiedź celem jest największy.

  Wskazując cel w trybie dyskryminacji jest prawdopodobnie najlepiej wykonywana przez "X-ing", jak również.
  Należy pamiętać, że czujnik emituje sygnał dźwiękowy tak cel przechodzi w środku searchcoil.
  Spowalniania prędkości przesuwu w dół pomoże Ci wyłowić środek X,
  ponieważ reakcja docelowa jest zmniejszona przy bardzo niskich prędkościach ułatwiając korelują dźwięk z centrum cewki.


  Innym sposobem jest łatwy do zamiatania cewki z boku na bok, po drugiej stronie tarczy,
  w krótkich cyklach jak powoli do przodu i do tyłu przez cel. Spowolnić szybkość przesuwu i skrócić wymiata aż
  ledwo uzyskać odpowiedź w jednym miejscu. Docelowo będzie bezpośrednio poniżej środka cewki w tym czasie reakcji.

  Inną metodą identyfikowania w trybie dyskryminacji jest, aby szybko przejść do trybu All Metal
  sprawdzić reakcję docelowego. Pamiętaj, że wszystkie Tryb Metal nie jest podatne na
  fałszywe sygnały trybie dyskryminacji i może czasem dać wyraźniejszy i bardziej spójnej odpowiedzi na trudne cele,
  takie jak bilon pochowany obok końcówką. Przełączając się pomiędzy trybami dźwięku i
  porównując odpowiedzi docelowej we wszystkich Metal dźwięku odpowiedzi docelową w dyskryminacji,
  często można lepiej określić prawdopodobną lokalizację docelową.

  Wreszcie, podnosząc searchcoil podczas identyfikowania może również pomóc poprzez zawężenie odpowiedź do celu.
  Praktyka identyfikowanie często i wkrótce stają się bardziej precyzyjne i szybsze.
  Sadzenie ogrodu testową

  Aby lepiej nauczyć wykrywacz wystąpi w tej dziedzinie,
  warto byłoby pogrzebać kilka monet i przedmiotów śmieci thrash metal w obszarze,
  który na pewno jest z dala od innych metalowych obiektów, a następnie spróbuj Eldorado w trybach All Metal & dyskryminuje
  , Sprawdź obszar w trybie All Metal,
  aby mieć pewność, że to z dala od kosza.
  Następnie zakopać cele co najmniej 1 stopy od siebie i od 2 do 4 cali głębokie, aby rozpocząć.
  Zrób mapę obszaru, który ma być pewien, że wiesz, co każdy cel jest i jak głęboka jest.
  Praktyka na tych celów do zapoznania się z odpowiedzią docelowej Twojego detektora.
  Będzie to również pomóc w nauce prawidłowego prędkości przesuwu dla najlepszego działania.
  Ten typ obszaru praktyce jest często nazywany "test ogród" czy "testowym" i jest jednym z najlepszych narzędzi,
  które pomogą Ci rozwinąć swoje umiejętności wykrywania metali.

  Zalecane metody ODZYSKU

  INFORMACJE OGÓLNE - konserwacja i obsługa
  Podstawowa pielęgnacja

  Eldorado jest wytrzymały instrumentem, ale to nie jest zaprojektowane,
  aby wytrzymać nadużycie. W trosce o swojej Eldorado istnieje kilka ważnych
  "NIE niezapominajki" do zapamiętania. Nie używaj go, aby podważyć skały luźne lub pokonać krzewy z drogi.
  Nie upuszczać urządzenia w wodzie. Nie należy używać go bez ochrony w deszczu. NIE pozostawić narażone na noc,
  gdzie rosa może tworzyć na nim. Nie przechowuj go w miejscach, które mogą uzyskać bardzo gorące
  (obok piecyku, na poddaszu). NIE zostawić go w bagażniku samochodu lub w tylnej części samochodu hatchback stylu,
  gdzie wysokie temperatury mogą budować. Nie należy przechowywać go z baterii zainstalowanej
  w akumulatorach może nastąpić wyciek. Nie rozpylać środków smarnych, takich jak WD-40,
  lub wszelkiego rodzaju środków czyszczących, rozpuszczalników, uszczelniaczy i innych chemikaliów do lub
  na części elektronicznych, przełączników lub kontroli. I wreszcie, nie próbuj zmienić
  lub naprawić elektronikę czujki spowoduje to unieważnienia gwarancji czujki.
  GWARANCJA nie obejmuje uszkodzeń w wyniku wypadku, zaniedbania lub nadużycia.
  Ochronę inwestycji

  Często detectorists są rozczarowani, gdy ich nowy detektor powoli staje się coraz mniej elastyczny,
  a wydaje się, że stracił część swojej pierwotnej wydajności szczytowej. Można uniknąć takiej sytuacji do detektora,
  wykonując następujące podstawowe wytyczne opieki i ochrony:

  Obsługiwać detektora dokładnie zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji operatora.
  Używaj wyłącznie wysokiej jakości baterie alkaliczne o odpowiednim napięciu.
  Nigdy zastąpić innym napięciu. W przypadku korzystania z baterii Ni-Cad,
  zawsze używaj osobnego pakietu zamienny z właściwego napięcia wyjściowego projektu detektora.
  Wyjmij baterię z wykrywaczem po każdym użyciu. Pozwoli to zapobiec uszkodzeniu detektora
  Jeżeli akumulator jest nieszczelny.
  Kabel searchcoil jest podłączone na stałe do searchcoil i zabezpieczony przed wyrwaniem.
  Sprawdzić wyrwaniem często, aby upewnić się, że jest mocno przytwierdzone i nienaruszone.
  Przechowywać przewody prawidłowo owinięty wokół bieguna łodyg i chronić je podczas użytkowania.
  Dyskietka, ściśnięte lub kable, które stają się wyszczerbienia podczas użytkowania może krótki,
  powodując błędne dźwięków lub niepotrzebnego wymianę searchcoil.
  Wymiata searchcoil uważnie, zwłaszcza przy użyciu wokół skały i budowanie fundamentów.
  Unikaj uderzania searchcoil przeciwko twardych brył i powierzchni.
  Miej searchcoil nieco off z ziemi w czasie trwania cyklu, zwłaszcza przy użyciu w żwirze lub twardego,
  skalistego brudu.
  Zawsze należy stosować odpowiednio zaprojektowaną pokrywę ochronną na zacieraniu searchcoil.
  (Patrz "Akcesoria dodatkowe" w następnym rozdziale).
  Wyjąć i oczyścić pokryw zatarciem okresowo, aby uniknąć gromadzenia się cząstek zanieczyszczeń mineralnych,
  które będą miały wpływ na wydajność.
  Searchcoil jest wodoodporny i może być zanurzona w świeżej lub słonej wody.
  Po searchcoil jest używany w słonej wodzie, wypłukać i dolną trzpienia dobrze ze słodką wodą,
  aby zapobiec korozji elementów metalowych.
  Searchcoil jest wodoodporny, ale elektronika nie są,
  więc zawsze zapobiec wilgoci lub wody do wnętrza obudowy regulatora i nigdy nie pozwolić jej złącza kablowe,
  aby stać zanurzony w wodzie.
  Jeśli pracuje w lub w pobliżu wody, lub jeśli istnieje możliwość deszczu,
  używać ochronny odporny na warunki atmosferyczne lub torby plastikowej torebki na
  pokrycie obudowy sterowania. Upewnij się, że może "oddychać" w celu zapobiegania skraplaniu się pary wodnej wewnątrz.
  Po każdym użyciu należy oczyścić czujnik miękką szmatką w celu usunięcia kurzu,
  wilgoci lub innych zanieczyszczeń.
  Podczas transportu do detektora w samochodzie podczas upałów, przechowywać go na podłodze przedziału pasażerskiego,
  jeśli to możliwe. Korzystanie z torbę daje dodatkową ochronę. W każdym razie, nigdy nie pozwolić
  detektor toczyć wokół niezabezpieczony w bagażniku lub z tyłu pickupa.
  Chroń czujnik przed kurzem, wilgocią i ekstremalnymi temperaturami podczas magazynowania.
  Podczas transportu, należy użyć oryginalny karton fabryczny lub podobny pojemnik ciężkich
  i zapewniają minimalny jeden cal wyściółki wokół wszystkich części.
  Traktuj swoje detektora tak jak każdy wrażliwy instrumencie elektronicznym. Choć solidnie
  zbudowane i zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom normalnego skarbów, właściwa pielęgnacja jest niezbędna.


  AKCESORIA OPCJONALNE

  wykrywacze metali Tesoro Tesoro i oryginalne akcesoria są sprzedawane wyłącznie
  za pośrednictwem niezależnych Autoryzowanych Dealerów Tesoro, którzy są prawie
  zawsze same metalowe detectorists. Mogą odpowiedzieć na Twoje pytania na temat wykrywacza Tesoro,
  jakie akcesoria mogą być pomocne i około wykrywania metalu w ogóle.

  Zobacz swoje Tesoro autoryzowanym dealerem więcej informacji i ceny na akcesoria opcjonalne.
  Okładki Scuff

  Gorąco zalecamy użycie zacieraniu pokrywę, aby chronić swój searchcoil w każdej chwili.
  Ścieranie osłona Eldorado wyposażonego w 9 x 8 searchcoil jest Tesoro Part # SCUF-9x8 CS.
  Searchcoils

  W perspektywie 9 x 8 koncentryczne searchcoil wyposażona Eldorado jest przeznaczony
  dla najlepiej wszystko wokół wydajność. Opcjonalne searchcoils może dodać do swojej wydajności detektora.

  Mniejsze searchcoils dają lepszą separację "docelową" -to jest bardziej wyraźną odpowiedź
  docelową metalowych przedmiotów zakopanych ściśle ze sobą współpracują, co jest bardzo
  przydatne podczas polowania tandetnej witryn. Bardzo małe searchcoils może dostarczyć
  najlepszą odpowiedź i głębokości do małych celów, takich jak drobne złote łańcuchy z
  pewnego poświęcenia głębokości na większych obiektach. Większe searchcoils dać szerszy zamiatać,
  obejmujące większy obszar i zapewniają większą głębię zwłaszcza na większych obiektach;
  jednakże nie mogą one wykrywać kilka bardzo małych obiektów, takich jak pół dimes i będzie miał
  trudności w obszarach bardzo kiczowaty.

  Szerokie searchcoils skanowania ignorować mineralizacji gruntu lepszego niż koncentrycznych
  searchcoils i może oferować lepszą wydajność w ekstremalnych warunkach terenowych.

  Wybór odpowiedniego opcjonalnego searchcoil zależy od takich czynników, jak to,
  co szukasz i stany w miejscu wyszukiwania. Nikt searchcoil jest lepsza niż cała reszta
  . Kilka opcjonalne wymienne searchcoils są dostępne dla Eldorado. Wszystkie są łatwe w montażu
  i nie wymagają żadnych specjalnych narzędzi. Zobacz następującą listę tych searchcoils z Tesoro części # i opis.
  Tesoro Searchcoils
  Tesoro Part # Opis
  COIL-4RC 4 "okrągłe koncentryczne (ośrodek zamknięty, biały)
  COIL-7RC 7 "okrągłe koncentryczne (ośrodek zamknięty, biały)
  COIL-7RW 7 "okrągły szerokości skanowania (ośrodek zamknięty, biały)
  COIL-8.5RW 8? "okrągłego szerokości skanowania (ośrodek zamknięty, biały)
  COIL-10.5RC 10? "okrągłe koncentryczne (ośrodek zamknięty, biały)
  COIL-11RW 11 "okrągłego szerokości skanowania (ośrodek zamknięty, biały)
  COIL-12x10-CL 12 x 10 koncentryczne (szprychowe, biały)

  Opcjonalne osłony nakładki na progi są również dostępne dla każdego searchcoil Tesoro.
  Słuchawki

  Większość detectorists metalowe wolą używać słuchawek zamiast wbudowanego głośnika detektora.
  Słuchawki pomaga blokować szumy tła (takich jak wiatr) i łatwiej usłyszeć słabe sygnały.
  Słuchawki z wbudowanym regulatorem głośności pozwala dostosować głośność dźwięku do własnych preferencji.

  DANE TECHNICZNE
  ---------------------------

  Częstotliwość pracy 10.6 kHz, 10.4 kHz, 10.2 kHz
  Searchcoil Rodzaj Koncentryczny
  Searchcoil Rozmiar 9 x 8
  Długość kabla Około. 3 '
  Częstotliwość dźwięku Około. 630 Hz
  Wyjście audio 1 ? "głośnik i gniazdo słuchawkowe
  Kompatybilność słuchawek ? "plug stereo
  Masa (może się różnić) 2,2 lbs
  Wymagania w stosunku do baterii Jednym 9 V DC (baterie alkaliczne)
  Żywotność baterii (typowa) 10 do 20 godziny
  Optymalny zakres temperatury 30 do 100 ° C
  optymalna wilgotność 0 do 75% RH
  Tryby pracy Nie-motion All Metal
  Cicha Szukaj dyskryminuje
  koniec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • #71
  Majster109
  Level 12  
  Hej znowu, aktualne obrazki moich wypocin:

  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL

  Zrobiłem tak: nie udało się znulować cewek w takim położeniu, jak były (dostaję 4,6 - 4,7V AC, wobec oczekiwanego 5mV AC), więc podniosłem cewkę RX i odwróciłem ją na drugą stronę, po czym złożyłem obie cewki DD. Znowu szukałem takiego ustawienia, w którym napięcie między wskazanym punktem pomiarowym (nóżka 7 IC101 / masa) będzie minimalne. Niestety nic się nie zmienia, nadal mam 4,6 – 4,7V AC. Zaczynam podejrzewać, że jednak problem jest na PCB, ale co to może być? Wszystkie elementy i połączenia sprawdzałem po 3x, nie mam pomysłu. Może ktoś ma?

  PS ay56 - czy ja dobrze rozumiem, że odpaliłeś mi 30 pktów? Ja tu jestem krótko i raczej okazyjnie, nie bardzo rozumiem lokalną etykietę, ale dzięki :)
 • #73
  Majster109
  Level 12  
  Witam wszystkich ponownie,
  Przede wszystkim bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w mój problem. To zawsze jest miłe i budujące, gdy ludzie chcą pomagać, świat staje się od tego dużo lepszy. Naprawdę tak myślę.

  Zrobiłem dzisiaj tak:
  1. Podjąłem jeszcze jedną próbę nulowania, ale byłem przy tym bardzo powolny i ostrożny, i poszło nieco lepiej. Miałem podłączone obie cewki TX i RX. Udało mi się zejść do napięcia 0,63V AC między IC101/7 a masą, a po kilku różnych ustawieniach (cewki wysoko nad stołem) nawet do 0,53V AC. Niżej już się nie udaje. Przesunięcia cewek wykonywałem nie ręką, bo nie jestem aż tak zręczny, tylko plastikową dźwignią i myślę, że skoki / zmiany nie były większe od 0,5mm przesunięcia położenia jednej cewki względem drugiej. Częstotliwość między IC101/7 i masą to 13,93kHz. DC w tych warunkach to 0,22V. Zaobserwowałem, że czułość się poprawiła: ferryt i miedź (kawałki ~4-5cm) są już widoczne z 20cm, mój telefon 30cm lub więcej. W tych warunkach pomiaru w odległości 0,5m od cewek nie mam nic metalowego, tylko te kawałki, których używam do testów. Nadal to jest raczej słabo, ale chyba idę w dobrym kierunku.

  2. Następnie odłączyłem TX i najpierw zmierzyłem napięcie AC na zaciskach RX. Niezależnie od którego zaczynam startuje od ~1V i szybko spada do 0,1, następnie wolniej ale nadal spada do kilku mV, potem się już tylko lekko waha. Podobnie to wygląda między IC101/7 i masą: 1,0V, do 0,1, potem niemal do 0V AC. Napięcia DC na nóżkach IC101 (cewka TX odłączona) to:
  - 1 0,77V 8 8,00
  - 2 0,06 7 0,66
  - 3 0,00 6 0,23
  - 4 0,08 5 0,23

  3. Podpiąłem cewkę TX i ponownie zmierzyłem wszystkie nóżki IC101. Napięcia DC na nóżkach IC101 (cewka TX przyłączona) to:
  - 1 0,29V 8 8,00
  - 2 0,18 7 0,25
  - 3 0,00 6 0,12
  - 4 -6.30 5 0,10
  Następnie zmierzyłem częstotliwości w obu zaciskach obu cewek (nie do masy, tylko pin 1/2 TX i 1/2 RX) i otrzymałem: TX 14,22kHz i RX 13,93kHz. Mój miernik jest bardzo dobry:APPA 305, jestem pewien, że znacie ten model. Ja wiem, może jest stary, ale służy mi już ze 20 lat i działa znakomicie. Używam go też do pomiarów częstotliwości, ma bardzo szeroki zakres pracy. Mierzy też mV AC nawet dla wyższych częstotliwości, ale nie udało mi się zejść tak nisko, by użyć tego zakresu pomiarowego.

  4. Próbowałem użyć programu Visual Analyser, który pracuje z kartą dźwiękową. Dla pracującego układu otrzymałem obraz jak w załączniku. Patrząc na oscylogram próbowałem nulować cewki manualnie, ale nie udało mi się otrzymać takiego, w którym jeden przebieg byłby płaski (myślę, że o to chodzi w nulowaniu). Mimo to nie wiem, jak uzyskać przesunięcie 21 stopni. Czy to zależy od elementów na PCB, czy tylko od parametrów fizycznych cewek? Zawsze jest jakaś amplituda. Gdy jest mała to czułość chyba wzrasta, czy to dobrze? To wymaga naprawdę wprawnej ręki. Podejrzewam jednak, że może cewki mam niewłaściwe? A może jednak coś źle jest na PCB?

  5. Jeśli moje cewki są źle nawinięte, to chyba będę je musiał nawijać ponownie. Pomyślałem, że może łatwiej byłoby regulować indukcyjność cewek poprzez wyginanie ich w wygodniejszym punkcie, ale to wymagałoby innego systemu nawijania, np. coś jak na obrazku (drugi załącznik). Co o tym myślicie?

  6. Jak myślicie – co powinienem teraz zrobić?

  Pozdrawiam wszystkich.
  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL

  Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

  Witam wszystkich ponownie,
  A jeszcze przyszedł mi do głowy taki pomysł: bo w czasie, gdy te cewki nawijałem i łączyłem, to miałem tylko kabel ekranowany dwużyłowy, czyli 2 żyły pokryte niezależnym ekranem. Więc połączyłem równolegle ekranami takie 2 kable myśląc, że to będzie to samo, co jeden czterożyłowy. Ekrany łączą się na początku i na końcu kabla, żyły RX są odseparowane, jedna z żył TX łączy się z ekranem, jak na drugim rysunku dokumentacji Don Bowers. A może powinienem jednak użyć zwykłego kabla USB? Ma 4 żyły w piątym ekranie, może będzie lepszy? I może na etapie nulowania powinienem jednak połączyć je tak, jak na górnym, pierwszym rysunku dokumentacji Don Bowers? Chyba muszę posiadać kabel USB. Jak myślicie powinienem tak zrobić?
  Pozdrawiam wszystkich.
 • #74
  wiornik
  Level 2  
  Grubość kabla jak i jego ekranowanie zmienianą częstotliwość tx oraz powodują przesunięcie rx od gruntu im grubszy drut tym mniejsze straty , drut 0,5mm żyła w górę z tego co mi polecono ma być uzwojenia + kabel tworzą całość , jak już działa to trzeba kalibrację robić dodatkowo przed zalaniem albo już po zalaniu na kondkach

  Dodano po 7 [minuty]:

  Równoważnie sondy mniej więcej powinno wyglądać tak to jest akurat sonda whits treasure master , różne sondy mają różne mv na cewce rx nie wiem ile ma być w tym przypadku na sondzie od tesoro ale na pewno trzeba zejść ile się da -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL
 • #76
  Majster109
  Level 12  
  Witam ponownie,
  Mam z tym problemy. Robię wszystko tak, jak w dokumentacji do TGSL jaką znalazłem na forum Geotech. Tam dokładnie opisano jak zrobić PCB i jak nawijać cewki, więc zrobiłem dokładnie według opisu. Moje cewki są L(TX )~6,2mH, L(RX)~6,7mH. Stroiłem je według wskazówek ludzi z Geotech, ale chyba nie umiem. Dobierałem kondensatory tak, aby uzyskać wymagane częstotliwości, zgodnie z ich wskazówkami. Musiałem sporo doczytać o oscylatorach LC i Colpittsa i wydaje mi się, że to rozumiem, ale robota nie idzie do przodu. No niby mam te wymagane częstotliwości i ich rozstaw (14,5kHz i 16,1kHz, rozstaw jest 1,6kHz), ale wyzerować nie umiem. Minimalne napięcie AC między masą i IC101/7 to ~0,5V AC i nic niżej nie schodzi. Na oscylogramie oba przebiegi są mniej więcej zgodne w fazie (ale nie symetryczne, tam jest widoczne niewielkie przesunięcie), ale wypłaszczyć przebiegu RX do zera nie udaje się. Macie jakiś pomysł?
  Pozdrawiam.
  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL
 • #78
  Majster109
  Level 12  
  Ile masz stopni opóźnienia? I jak to uzyskać inaczej niż regulując częstotliwości dwóch niezależnych oscylatorów? Moje regulowałem kondensatorami w obu oscylatorach, dzisiaj próby z GB i dyskryminacją.

  Dodane 11 02 2022

  Witam ponownie,
  Od ludzi z Geotechu dostałem informacje, że strojenie cewek mam w zasadzie ogarnięte. Musiałem dolutować 2 kondensatory korygujące i trochę policzyć częstotliwości itd. Wszystko to zrobiłem, i ocenili że OK, można przejść do strojenia GB i dyskryminacji.
  Przed chwilą próbowałem sprawdzić jak działa GB i dyskryminacja. I niestety znowu są problemy. Na początku przełączyłem w tryb All. Ustawiłem wszystkie potencjometry w połowie skali. Znalazłem takie położenie cewek, które daje minimalne napięcie AC między masą i IC101/7. Dzisiaj udało mi się dostać 0,4V AC. Ludzie z Geotechu uznali to za akceptowalne. Wtedy zacząłem kręcić potencjometrem GB do momentu, aż odrzuca ferryt. Tak mówi dokumentacja. Położenie potencjometru, przy którym ferryt jest odrzucany jest w zasadzie na początku skali (po lewej stronie). Gdy kręcę potencjometrem w prawo, ferryt jest nadal widoczny. Inne metale też (miedź, aluminium, stal) są widoczne. Zostawiłem więc potencjometr GB na początku skali po lewej. Detekcja może nie jest najlepsza (15-20cm), ale akceptowalna na tym etapie konstrukcji. Przełączyłem w tryb Diss. Detekcja zanikła. Niezależnie od położenia potencjometru Diss i GB i czułość na PCB żadnej detekcji nie ma. Wszystko jest odrzucane, każdy metal. Gdy wracam do trybu All, znowu każdy metal daje sygnał. Gdy wracam do trybu Diss, każdy metal znika. Nie ma takiej kombinacji potencjometrów, przy której jakiś metal daje sygnał. Jestem zmartwiony. Co mogło się stać? Co powinienem teraz sprawdzić?
  Pozdrawiam.
 • #79
  wiornik
  Level 2  
  Z tego co ja rozumiem to jak są skorygowane ustawienia uzwojeń to częstotliwość na tx taką jaką uda nam się zrobić podczas obliczania uzwojenia tx praktycznie jest stała jak dodatkowo ustalimy dodając kond , na uzwojeniu rx czyli jak się manipuluje kondkiem to faza gruntu się przesuwa albo do przodu albo do tyłu , grunt na potku powinien wypadać na gdz. 12 czyli to nasze 0 gruntu i ferryt w tym zakresie powinien być wycinany , jak mamy grunt a dyskryminacja nie działa to raczej coś jest z blokiem od dyskryminacji nie tak skorygowane albo jakiś element jest uszkodzony , bo z tego co rozumiem to jak jest np rozkalibrowany grunt to również nie działa dyskryminacja bynajmniej tak to wygląda z doświadczeń podczas usterek w wykrywaczach , co do budowy cewek to nie ma w tym za dużo doświadczenia ale miałem robić sondę do mikrona nrg inną niż oryginalna da się to mniej więcej przeliczyć z obwodu i jak się wie z jakiego drutu sonda była zrobiona , ale projekt leży z braku czasu i co nie co chęci do postawiania sondy , co do tesoro to morze masz odwrócone
  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL
  fazy na uzwojeniach ? ale wtedy grunt działa w odwrotną stronę i ogólnie wykrywa działa kiepsko ,wracając do tgsl albo edka to ja zasięg jest kiepski to można podłubać przy bloku od podbicia prądu tx vpp

  Dodano po 9 [minuty]:

  Majster109 wrote:
  Gdy kręcę potencjometrem w prawo, ferryt jest nadal widoczny.
  z tego co piszesz to grunt jest wycinany w odwrotną stronę ? wedle mnie grunt powinien być wycinany poza gdz 12 czyli wycinany powinien być po prawej stronie , no morze że masz odwrotnie potek zlutowany to tak będzie działać w odwrotną stronę hmm -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL
 • #80
  ay56
  Level 30  
  Attachments:
 • #86
  ay56
  Level 30  
  Znalazłem bardzo dobra cynę do lutowania,kupiłem 1 Kg z obawami, ale okazało się że jest bardzo dobra stare zapasy. pięknie się nią lutuje orginalna.


  i to za 100 zł cena rewelacyjna za 1 Kilogram.
  na OLX
  facet ma dużą ilość.

  https://www.olx.pl/d/oferta/cyna-1kg-duza-ilosc-CID751-IDQ5bH9.html#368964addb
 • #89
  enigma7601
  Level 9  
  Witam, długo mnie nie było , więc zrobiłem eldorado z tego schematu tylko nie jestem pewny na jakiej częstotliwosci pracują ceki tx i rx w notatkach mam że tx 10,33-10,45kHz a Rx9,53-9,7kHz czy to so poprawne parametry? zrobiłem tak nawinołem cewke sr.drutu 0.30 sred. cewki 25 cm DD RX- 112 obrotow wyszło 17.8 oma 6.15 22mH czyli podłoczyłem w miejsce pcb masa oscyloskopu do minusa na pcb przewód mierniczy oscyloskopu do nóżki 6 TL 081 (U1) pomiar oscyloskopem wyniósł 9.387 kHz ,ustawienia na oscyloskopie 0,5V DC 0,1ms. Druga sonda TX 102 obroty zwoiu 16,3 oma 5,24mH odłaczajoc RX a wto same miejsce podłoczyłem TX wynik 9,396kHz ,no i mierzoc w sondzie bezposrednio (start) wynik był taki sam. -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL w kturych punktach robi się pomiary cewki i wiakiej koleinosci robi sie pomiary ? Iedno zdiecie zamieściłem urzodzenie z oscyloskopem w iaki sposób podłacza się cewke by ją zmierzyć na tym urzodzeniu?

  Dodano po 3 [minuty]:

  a przepraszam zle napisałem wynik poprawny wynik TX 10,291kHz

  Dodano po 10 [minuty]:

  poprosił bym o odpowiedz i z gury dziekuję ,jeszcze mam temat z podłoczeniami prawidłowo potenciometró i włoczników morze jeszcze dzis zamieszcze z rysunkami.

  Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL czy te ustawienia są poprawne ? dodałem ścieżki pcb.
 • #90
  enigma7601
  Level 9  
  czy ktoś wogóle jest by morzna uzyskać porade?