Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi Note 4 - Szybka zbita - wyświetlacz, dotyk działa

14 Paź 2018 23:19 1026 11
  • Poziom 18  
    Witam, otóż z bardzo niskiej wysokości w pechowy sposób upadł smartfon. To ten model Xiaomi Redmi Note 4 z Snapdragon 625.

Zbita lekko szybka. Dotyk działa i wyświetlacz nienaruszony. Czy, żeby to naprawić trzeba kupić całość? Czy wystarczy tylko szybka? digitizer? Czy trzeba całość z wyświetlaczem? Czy może osobno?
  • Poziom 19  
    Wystarczy szybka. Właściwie szybka z dotykiem, bo w tej postaci tylko ta część występuje. Inna kwestia, że jedno i drugie wychodzi cenowo podobnie- szybka z dotykiem jest tańsza ale trzeba dużo więcej pracy i umiejętności i sprzętu. Wyświetlacz jest droższy, ale zdecydowanie łatwiej i szybciej się go wymienia. Plusem wyboru wymiany szybki jest na pewno to, że wyświetlacz zostanie oryginalny. Jeśli naprawy zamierzasz dokonać samemu to właściwie w grę wchodzi tylko wyświetlacz.
  • Poziom 18  
    Za 80 zł jest z wyświetlaczem, spora różnica między tym, a oryginałem?

Dodano po 6 [minuty]:

• Poziom 32  
    zbyszek100 napisał:

Zamienniki czesto miewaja gorszy kontrast/jasnosc, czasem odwzorowanie kolorow.
  • Poziom 19  
    Zgadzam się z kolegą, na pewno jest to do przeżycia, jeszcze zależy jak trafisz. Jeśli masz komuś zlecać to lepiej poszukać serwisu który zrobi samą szybkę. Cena powinna być zbliżona.
  • Poziom 10  
    Szybka jest klejona Na kleju lock albo oca. Co do nowego wyświetlacza to bym się zastanowił bo nigdy nie kupi typowo oryginalnego lepiej tak jak kolega mówi idź do serwisu i wymienić szybkę bo masz oryginalną jak jakość ekranu A na podróbce są inne kolory i rozdzielczość albo kupić też uszkodzone takie sam telefon z na przykład płytą główną uszkodzoną masz tak samo masz oryginalny ekran ja tak robię
  • Poziom 18  
    Kupiłem zamiennik z ramką, staram się sam wymienić właśnie. Odkleiłem baterie właśnie, nie wiedziałem, że jest aż tak elastyczna. Trochę pachnie jakby butaprenem. To normalne? Boje się, że się rozszczelniła.
  • Poziom 32  
    zbyszek100 napisał:
    Trochę pachnie jakby butaprenem. To normalne? Boje się, że się rozszczelniła.

Jesli zaczela smierdzec to prawdopodobnie przebiles gdzies pierwsza warstwe. Baterie nalezalo by wymienic. Dzialac bedzie, ale ani to bezpieczne ani wydajne.
  • Poziom 18  
    Wszystko złożyłem, działa. Nawet nie widzę różnicy. Minusy to brak podświetlenia przycisków funkcyjnych na dole i nie działa mi chyba czujnik światła, bo podczas rozmowy nie wygasza mi ekranu. No i o tą baterie się boje bo tak śmierdzi klejem butaprenem.

• Poziom 43  
    Co do przycisków - braku lub złego podświetlania po wymianie nawet w serwisie było już kilka tematów na Forum, co do baterii - wymień ją.
  • Poziom 18  
    Mam pytane, czy trzeba robic reset telefonu? Bo dziwnie dziala mk klawiatura, linia numeryczna mi nie dziala lub linia podpowiadania wyrazow.
  • Poziom 8  
    Resetu nie trzeba robić, powinno działać od razu jak należy, jeżeli chodzi o podświetlenie przycisków to najprawdopodobniej nie było takiej tasiemki rozprowadzającej światło. Gdyby był wyświetlacz bez ramki można by było ją przełożyć. Bateria mało bezpieczny temat, nie jestem pewien czy akurat w note 4 jest tak samo jak w 4x, ale powinny być pod baterią tasiemki, które powinno się powoli wyciągnąć, wtedy bateria wychodzi bez problemu. Zerkaj od czasu do czasu czy wyświetlacz od ramki się nie odkleja, bo w zamiennikach często się to zdarza.
    Jeżeli chodzi o czujnik zbliżeniowy, to najprawdopodobniej już zaczyna się rozklejać od góry lub jest zbyt duża odległość czujnika od dotyku, wydaje mi się, że gdyby zgubiła się gumka to ekran wygaszałby się cały czas podczas rozmowy i nie załączał się gdy odsuniemy telefon od twarzy.
    Spróbuj jeszcze raz odpiąć i dopiąć tasiemki od dotyku, jeżeli masz taśmę dotyku od góry to nie ma problemu, jeżeli od dołu to ja bym zareklamował LCD.