Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-AK17 - szukam czesci do naprawy

15 Paź 2018 10:50 363 7
  • Poziom 16  
    Wpadła mi w ręce wieża Panasonic SA-AK17 - po rozebraniu znalazłem w środku kilka 10 groszówek, oraz 2 luźne części (zdjęcia poniżej). Po włączeniu zasilania wyświetlacz działa, wieża przechodzi chyba jest to automatyczna procedura diagnozy, podświetlają się przyciski od poszczególnych CD, następnie na wyświetlaczu pojawia się CD1 i nie można przełączyć na nic innego , nie działa Tuner, deck, AUX, można zmieniać ustawienia Equalizera, zegarka, ale nic więcej poza CD1 nie można uruchomić. CD tez nie działa, przy włączeniu szufladka się wysuwa, albo zasuwa, ale mechanizm nie podnosi płyty CD do odczytu. Mam już schemat połamany trybik ma nr na schemacie 334 - może ktoś wie gdzie dostać taki trybik, a może ktoś ma na części taka wieże i mógłby mi odsprzedać ten element? -
    Drugie pytanie gdzie powinien być zamontowany ten element z drugiego zdjęcia, nie mogę go znaleźć na schemacie i nie widzę miejsca gdzie by pasował?
    Trzecie pytanie czy jest szansa ze wieża po wymianie zużytego trybu i montażu tej części która znalazłem będzie działała?

Połamany trybik
    luźny element
  • Poziom 33  
    Witam.Element na zdjeciu 2 to element ustalajacy trawersy mechanizmu .Strona 16 i 17 patrz zdjecia.jesli stad masz sm
    https://www.manualslib.com/download/698888/Panasonic-Sa-Ak17.html
    element z 1 zdjecia prawdopodobnie uszkodzony poprzez nadmierne uzycie sily, by wysunac tacke. W zalaczniku czesc 334
    Posiadam jakies moduly od SA AK22 ale nie wiem czy cokolwiek bedzie pasowalo.Mechanizmu zmieniarki CD nie posiadam ani elementow obudowy oprocz panelu przedniego.
  • Poziom 16  
    Mam ta serwisowke, ale bardzo niewyraźne te zdjęcia? Może odgadnę jak to zamontować jak będę wiedział dokładnie gdzie to ma być?
    Gdzieś w okolicy tego trybiku? - Trzeba wyjąc szufladę i dopasować ten element pomiędzy białymi listwami zębatymi? Gdzieś musi być chyba jakiś trzpień na którym to jest zamocowane?
  • Poziom 33  
    Ten element z 2 zdjecia to tylko do ustalenia pozycji trawersy,Cd .Z trybikiem nie pomoge ,bo nie posiadam tego mechanizmu.Instrukcja serwisowa strona 17 zdjecie obok Step2 pokazane jak sie go demontuje.Trybik 334 umieszczony jest w otworkach miedzy elementami 332 i 333 jak widac w moim zalaczniku.Trybik ze zdjecia 1 jest uszkodzony i wylamany.Pelni funkcje posrednia miedzy tacka a napedem.
  • Poziom 16  
    Trybik udało mi się wpasować w jego pozycje, niestety połamany na nic się nie przyda, brakuje jednego ząbka dlatego nawet skleić nie za bardzo jest co... Połamane zostało tak jak mówisz przy próbie otwarcia na sile - w środku i tak była jakaś płyta...Element z drugiego zdjęcia spróbuje wpasować jak już wiem gdzie, tylko ze dopiero na weekend, bo jestem poza domem.... Na north pl mieli ten trybik - ale kontaktowałem się ze już niedostępny w sprzedaży

Na CD tak bardzo mi nie zależy, tylko ze czytałem ze ta wieża bez działającego CD nie będzie działać, chyba ze jest jakiś sposób obejścia żeby uruchomić tuner i wzmacniacz bez działającego cd - co dokładnie sprawdza procesor w cd ze nie przechodzi dalej? - czy jeśli się okaże ze uszkodzony jest tez laser to tez dalej nie przejdzie?
    Próbowałem tez uruchomić odczyt kodów błędu (power - mode+>> przez 2 sek) ale tez cos nie idzie - włączało się tylko odliczanie na wyświetlaczu 5-4-3-2-1)
  • Poziom 33  
    Witam.W tym modelu nie powinno byc innaczej niz SA AK22 .Byla calkowicie bez mechanizmu CD ale wszystko reszta poprawnie dzialala.Problem byl z plyta wzmacniacza bo byla wylamana w czasie transportu.Sproboj wszystkie tasmy FFC wypiac od mechanizmu CD.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Witam.Proponuje szukanie jakiejs uzywki moze byc z niesprawnym laserem skoro na nim nie zalezy.Porownam te modele ze soba SA AK17 i SA AK22 by sie upewnic czy cokolwiek mozna przelozyc,jesli chodzi o mechanike ale elektronike raczej nie.

Dodano po 7 [minuty]:

ixs napisał:
    Mam ta serwisowke, ale bardzo niewyraźne te zdjęcia? Może odgadnę jak to zamontować jak będę wiedział dokładnie gdzie to ma być?
    Gdzieś w okolicy tego trybiku? - Trzeba wyjąc szufladę i dopasować ten element pomiędzy białymi listwami zębatymi? Gdzieś musi być chyba jakiś trzpień na którym to jest zamocowane?
  • Poziom 16  
    Dzięki za informacje, w weekend sprawdzę gdzie wstawić tą dźwigienkę, oraz czy wypięcie taśm cos zmieni... co do trybika - może ktoś ma jakieś napędy z innego modelu Panasonic - może da się cos dobrać... Jak nie to pozostaje jeszcze dorobienie modelu w 3d i drukarka - da się zrobić, tylko czy to ten trybik blokuje tą wieże czy cos jeszcze innego???
  • Poziom 16  
    Wracam do tematu- rozebrałem jeszcze raz co się dało, niestety element z 2 zdjęcia dalej nie udało mi się nigdzie dopasować...

Wypiąłem tez obydwie taśmy od napędu CD, ale nic to nie zmieniło, dalej na wyświetlaczu pisze "1 CD" i nie reaguje na przyciski od AUX, TUNER, czy DECK, po naciśnięciu przycisku od deck, otwiera tylko kieszeń, po wyborze innego nr CD wyświetla ERROR, gdzieś chyba w pamięci ma zablokowane błąd CD ???