Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Satel Perfecta wysłanie dowolnego SMS z centrali alarmowej

15 Paź 2018 12:40 1326 3
  • Poziom 9  
    Witam, czy da się wysłać SMS na dowolny numer o określonej treści, z pozycji centrali alarmowej? W centralce jest karta SIM. Aby przedłużyć ważność konta o rok, należy wysłać smsa na nr 8002 o treści START (Orange). Czy istnieje metoda na zrobienie tego bez wyciągania karty z centralki i przekładania na chwilę do telefonu?

W aplikacji Satel na telefony nie widzę takiej opcji. Mam też zainstalowany Perfecta Soft na PC. Tutaj jest sporo możliwości konfiguracyjnych. Jedyne miejsce dające nadzieje to zakładka MONITOROWANIE. W zaawansowanych można wpisać nr telefonu na monitorowanie SMS, a także format SMS (domyślnie jest to wyłączone, ale treść SMSa wpisana jest jako EVENT=kółko, strzałka, kropka i takie tam). Poniżej jest coś takiego jak "Transmisje testowe" gdzie jak sądzę można ustalić godzinę i co ile dni ma taka transmisja wystąpić. Pytanie czy transmisja testowa wysyła SMSa z treścią, która podana jest wyżej? Czy to coś zupełnie innego? Nie chcę niepotrzebnie namieszać, więc może ktoś ma ten temat już opanowany.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W centralach GENEVO PRIMA taka funkcja już jest, więc pewnie niedługo i w PERFEKCIE się pojawi. ;-)
  • Poziom 9  
    Ok, może niepotrzebnie założyłem wątek, bo spytałem, zasugerowałem rozwiązanie i w sumie przed chwilą rozwiązałem. Ale podzielę się, może komuś się przyda. Załączam screen z zakładki Monitorowanie w Perfecta Soft na PC. Zrobiłem kilka testów wysyłając SMSy do siebie i zadziałało.

Satel Perfecta wysłanie dowolnego SMS z centrali alarmowej

Trzeba: 1. włączyć Monitorowanie (zaznaczyć u góry) 2. w zaawansowanych wpisać numer, na który ma pójść SMS, a także zmienić treść (Format SMS) na odpowiednią 3. w priorytecie monitorowania na pierwsze miejsce dać SMS SIM1 (oczywiście zakładając, że SIM1 to ten, gdzie jest nasza karta) 4. w zakładce Transmisje testowe wpisać "O godzinie..." na przykład za 10 minut od momentu ustawiania oraz zmienić na "co 1 dzień" 5. wysłać ustawienia do centrali i czekać

SMS zostanie za te 10 minut wysłany. Chwilę potem dostałem informację, że przyjęto zlecenie do realizacji, a minutę później, że rok ważności konta został aktywowany. Teoretycznie można by tu ustawiać, aby cyklicznie co X dni wysyłał takiego SMSa. Ja potrzebowałem jednorazowo, więc po zrobieniu, wyłączyłem (odznaczyłem) Monitorowanie. I koniec.