Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne wyłączanie Wi-Fi w routerze

15 Paź 2018 13:54 2163 13
 • Poziom 3  
  Witam
  Mam router TD-W8960N. Znalazłem opcję ustawienia harmonogramu godzinowego kiedy Wi-Fi ma działać jednak to mnie nie zadowala. Potrzebuję żeby Wi-Fi wyłączało się automatycznie całkowicie gdy nikt nie korzysta z niego przez ustalony czas, np. 20min.
  Aby Wi-Fi ponownie włączyć trzeba by było to zrobić przyciskiem na obudowie lub w panelu routera.
  Jeśli na tym nie ma możliwości żeby tak zrobić to może jest jakiś inny model ale musi być na chipsecie Broadcom ze względu na długa linię.
 • BotlandBotland
 • Poziom 11  
  Czemu ma służyć takie wyłączanie wi-fi? Na pewno energii elektrycznej zbyt dużo na tym nie oszczędzisz, a jeśli chodzi o zakłócenia innych urządzeń to pokombinuj z częstotliwością i kanałami.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Nie rozumiem po co coś takiego. Na pewno na żadnym routerze z oprogramowaniem od producenta nic takiego nie zrobisz.
 • BotlandBotland
 • Poziom 3  
  Dziwne, że nikt takiej opcji nie zrobił, bo taka opcja jest prostsza do zrobienia niż harmonogram.

  Chodzi o to że internet jest podłączony kablem, a z wi-fi korzysta się sporadycznie, raz dziennie, a pamiętanie o ciągłym wyłączeniu wi-fi jest uciążliwe i często się o tym zapomina. W domu i pomieszczeniu pod przebywa prawie cały dzień osoba starsza, która odkąd był wymieniony modem na router wi-fi skarży się na częste bóle głowy, zmęczenie, z drugiej strony również przebywa młoda osoba, która po przyjściu ze szkoły również przebywa przez wiele godzin w zasięgu wi-fi i od jakiegoś czasu ma problemy z koncentracją. Wiedziałem o tym od dawna ale po zagłębieniu sprawy na temat szkodliwości wi-fi wychodzi, ze to ono może mieć na to wpływ. A tak poza tym po co faszerować się zupełnie niepotrzebnym polem elektromagnetycznym.
  Proszę o propozycję jak rozwiązać automatyczne wyłączanie wi-fi gdy nikt z niego nie korzysta po określonym czasie, np. 20min.
 • Poziom 11  
  Uważam, że placebo będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy powiedzieć starszej osobie, że aparat został wyłączony i czekać na efekty. Jeżeli nie będzie takowych może to być zwykła migrena.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Banialuki i teorie o płaskiej ziemi. W domu masz inne urządzenia, a w kieszeni telefon komórkowy, który nadaje ze znacznie większą mocą i nic nikomu się nie dzieje. Dlaczego? Bo nikt o niczym nie wie. WiFi jest "widoczne" więc ludzie mają problem, ale ten problem jest tylko w głowie.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Za to sieci wifi od sąsiadów, telefon i masa innych rzeczy już nie szkodzą.
 • Poziom 3  
  Nigdzie nie pisałem, że komórki nie szkodzą bo temat dotyczy wi-fi. Ale jeśli już o tym wspomnieliście to jak nie potrzebuje to nie noszę jej cały czas, a domu leży sobie w przedpokoju na stoliku. Dawniej nosiłem w kieszeni częściej to zdarzało się dość często, że wydawało mi się, że przyszedł sms, takie pojawiały się skurcze, a tak naprawdę nic nie było. Telefon wysyła sygnał cyklicznie, a na wi-fi jesteśmy podatni mniejszą mocą ale cały czas. Jeśli chodzi o inne urządzenia to nie mam innych bezprzewodowych, a komputer i czajnik raczej wydziela słabsze pole elektromagnetyczne.

  Wracając do tematu tak czy inaczej chciałbym taką opcję, bo po co się faszerować dodatkowymi falami i jeśli mogę mieć na nie wpływ. Harmonogram ma już zaimplementowane funkcje wlaczania/wylaczania wi-fi więc dla programisty taką opcję zrobić to jest chwila.
 • Poziom 24  
  makosuu napisał:
  Nie rozumiem po co coś takiego. Na pewno na żadnym routerze z oprogramowaniem od producenta nic takiego nie zrobisz.


  Nie byłbym taki pewien. Wydaje mi się, że na MikroTiku dałoby się napisać skrypt który wyłączy radio po X czasu nieaktywności interfejsu.
 • Poziom 23  
  Nie jest to chwila bo trzeba cały firmware od nowa by zrobić na podstawie tego, nic z tym nie zrobisz, wyłącz całkiem wifi jak ci przeszkadza.
 • Poziom 11  
  Prosta sprawa jeśli jest z tyłu routera jest przycisk typu push do włączania wi-fi to wystarczy go odlutować i w jego miejsce wystarczy wstawić przekaźnik, a wszystko podłączyć do np. Arduino nano wraz z modułem czasu rzeczywistego. I ustawić włączanie/wyłączanie przekaźnika na podstawie czasu z owego modułu. A co do bólów głowy i płaskiej ziemi to skończcie pierdzielić bo ilekroć czytam takie bzdury to mi się mózg smaży.
  To nie jest forum poświęcone takim tematom. Liczę, że wyczerpałem temat.

  Pozdrawiam
 • Specjalista Sieci, Internet
  Ma się wyłączać po 20 minutach nieużywania a nie po prostu po 20 minutach. Drugą część posta popieram w 100%. Pod OpenWrt czy na Mikrotiku, pewnie dałoby radę tylko że to jest bez sensu.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Aż ciężko czytać te powtarzające się w sieci bzdury o "promieniowaniu". Moce są tak małe, że jedynie co człowiek odczuwa to efekt placebo. Specjalnie na potrzeby tego wątku odgrzebałem notatki ze studiów z wynikami pomiarów natężenia składowej elektrycznej PEM w pobliżu różnych urządzeń.
  W odległości 15 cm od urządzenia wygląda to tak:
  - żarówka - 15V/m
  - świetlówka kompaktowa - 25V/m
  - monitor CRT - 40V/m
  - monitor LCD - 10V/m
  - telefon komórkowy 3 do 10V/m
  - WiFi 2,4GHz - 5V/m

  Teraz pytanie do autora:
  Czy stojąc w pobliżu żarówki odczuwał jej negatywne promieniowanie, przecież "promieniuje" trzy razy "mocniej" niż ten nieszczęsny router?
  Pytanie drugie:
  Ludzki układ nerwowy pracuje na częstotliwości ok 52Hz. W "gniazdku" jest 50Hz. Dlatego właśnie w przypadku dotknięcia elementu pod napięciem ręka się zaciska. Zjawisko zaciskania mięśni nie występuje natomiast przy prądzie stałym, ani przy prądach o bardzo wysokich częstotliwościach. Pytanie brzmi: czy autor przechodząc obok zapalonej żarówki (aż 15V/m, 50Hz) doznaje gwałtownych skurczów mięśni?

  Ciekawostka: jeszcze przed erą masowej dostępności telefonów komórkowych miałem klienta, który w obawie przed "promieniowaniem" WYŁĄCZONEGO z zasilania TV nakrywał go niewyprawioną skórą cielęcą.
 • Poziom 11  
  @IC_Current nie potrzebnie zadałeś sobie trudu szukając notatek. Tacy ludzie nie przyjmują faktów do świadomości, lecz pochłaniają największą głupotę i teorie o płaskiej ziemi.