Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba satelite A300 ciągle się resetuje lub zawiesza

gucisz 15 Oct 2018 16:29 339 4
    gucisz
    Level 9  
    Witam jak w temacie mam dość starego około 10 letniego lapka Toshiba satelite a300
    pentium dual T2390 2gb ramu z grafoką ATI Mobility Radeon HD 3470.
    Problem zaczyna się gdy odpalam windowsa 7 w trybie normalnym podczas pracy po krótkiej chwili się restartuje lub zawiesza tak że tylko z palca moge go wyłączyć. W trybie awaryjnym działa bez zarzutu. Próbowałem instalować różne sterowniki w tym oryginalne ze strony producenta wyszukane po nr seryjnym i nic. podmieniałem dyski twarde i kości ram i tez nic mierzyłem multimertem napięcia na ładowarce i na gnieździe zasilania są prawidłowe. Następnie próbowałem wyłączać kolejno usługi w systemie i o dziwo jak wyłącze usługe "Zasilanie" to działa ale bez internetu i dźwięku zaraz po włączeniu tej usługi komp sie resetuje. Na moje oko walnięta płyta główna ale chciał bym poznać waszą opinię. a i jeszcze taki niuans jak próbowałem instalować Winde na tym lapku to przy instalacji dokładniej przy rozpakowywaniu plików był reset albo zawias. musiałem dać dysk do innego lapka tam zainstalowac i przelozyc. nawet Ubuntu live z pena sie wieszał.
    _1KOKO
    Level 33  
    Sprawdź jak na baterii się zachowuje jeżeli na baterii będzie działał jak trzeba, to tematów masz setki na forum odnośnie tego modelu :)
    gucisz
    Level 9  
    Ktoś napisał że ppmogło mu ustawienie w opxjach zasilania na maz wydajność i chłodzenie proxesora na aktywne ustawiłem i pomogło działa nie wiesza sie ani nie resetuje nie mniej jednak zapewne problem z kondensatorami jest ale nie bese sie w to bawil juz dzieki za rady.