Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen berlingo 2.0 Hdi - wymiana modułu sterującego nadmuchem z pnp na npn

co99met 15 Paź 2018 18:11 102 1
  • #1 15 Paź 2018 18:11
    co99met
    Poziom 11  

Otóż zakupiłem moduł sterujący silnikiem dmuchawy nawiewu moduł, otrzymałem inny niż na zamieszczonym do aukcji zdjęciu. W/w moduł zainstalowałem, tylko jest pewien problem, silnik wentylatora reaguje na położenia przełącznika siły nadmuchu, ale nie wyłącz się całkowicie- wirnik się obraca.
    Czy jest to usterka tego modułu , czy też wina leży gdzie indziej?W Oryginale jest on zrobiony na tranzystorach p-n-p, ten zaś na n-p-n. samochód posiada klimę sterowaną manualnie. Pomierzyłem napięcia sterujące tym modułem zmienia się ono w granicach +2,59 do przeszło+ 14V, na żółtym przewodzie, na brązowym nieznacznie w granicach +14V. Ponieważ radiator nie ma kontaktu z masą, gdyż obudowa jest plastikowa nie ma to znaczenia dla pracy układu, zmieniono FW26025A na M11016 Wysłałem zapytanie do sprzedawcy, może ktoś jednak spotkał się z podobnym problemem?

0 1
  • #2 22 Paź 2018 11:42
    degenerat11
    Poziom 12  

Kopiłem kiedyś podobny moduł do Citroena Xsara II, również z klimatyzacją. W moim wypadku w samochodzie nie działał wcale. Sprawdzałem na stole, wtedy okazało się, że jest odwrotna zasada działania tego modułu. Sterowanie odbywa się przez rezystor do masy, odwrotnie niż w samochodzinie. Problem rozwiązałem kupując nowy moduł innej firmy, nie chiński.

0
  Szukaj w 5mln produktów