Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet lenovo s8 50 nie chce się włączyć

15 Paź 2018 20:00 627 9
  • Poziom 3  
    Tak jak w temacie posiadam model tabletu lenovo s8 50 tzn tak myślę że to ten model bo niestety wyżuciłem pudełko a na obudowie mam zamazane wszystko juz z użytkowania ale modelowo jestem blisko ;) problem polega na tym że tablet wogule nie chce się włączyć kroki które robiłem .
    Odłączyłem baterie na chwile nic nie dało
    Trzymałem przycisk power cały czas nic nie dało
    Ładowałem długo ponad 3 dni i nic
    Próba resetu też wogule nic
    Ale gdy podłączam do kabla ładowania tablet, przegrzewa mi się płytka taka jak na obrazku gdzie są obok siebie dwie czarne to ta po prawej tylko to sie grzeje nic wiecej sie nie dzieje gwarancji nie mam juz a nie wiem co mam robić pomocy ?

• Poziom 43  
    Pomierzyłeś chociaż napięcia, czy tylko zostawiłeś pod ładowarka na 3 dni?
  • Poziom 3  
    Tablet lenovo s8 50 nie chce się włączyć

Dodano po 3 [minuty]:

sosarek napisał:
    Pomierzyłeś chociaż napięcia, czy tylko zostawiłeś pod ładowarka na 3 dni?
    jestem kompletnie zielony z tym ale myśle tak tzn wy mądrzejsi ale mówie co myśle xD płytka sie nagrzewa to prąd z kabla idzie czytałem gdzieś ze nie moze miec duzego napiecia tablet np takiego jak sie telefony ładuje to prubował podłączyć go pod kompa ale dalej nic a tak samo równo grzeje sie a co do napiecia niestety nie mam czy sprawdzić tego -,-

Dodano po 1 [minuty]:

I z góry sorki za błędy ale słownik z telefonu sam mi przestawia nie raz litery i za grube paluchy mam xd

Dodano po 1 [minuty]:

A gdzieś w internecie czytalem ze jak ten typ jest dlugo nie naladowany to trzeba tak zrobic no robilem jak wujek google mówi na różne sposoby i nic xD

• Poziom 43  
    Dawidzio1996 napisał:
    dlugo nie naladowany

To może doprowadzić do nadmiernego rozładowania baterii co skutkuje niemożliwością jej późniejszego naładowania.
  • Poziom 3  
    Jest jakaś możliwość aby pobudzić tą baterię czy wymiana na nową ? Bo akurat to nie jest drogie ale jak kupie a to nie jest to to bedzie trochę lipa -,-

• Poziom 43  
    Dlatego należałoby w pierwszej kolejności sprawdzić tą baterię, napięcie ładowania itp.zamiast co 5 minut podbijać temat.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wg mnie:
    1. Uszkodzony masz układ ładowania/zasilania
    2. Rozładowany do cna akumulator.
    Dlaczego tak sądzę?
    Powinien się uruchomić na ładowarce niezależnie od poziomu naładowania akumulatora.
    Jeśli nie wstaje, to znaczy, że napięcie z ładowarki nie dochodzi do elektroniki (grzejący się czarny układ). Jak się grzeje to zapewne ma zwarcie wewnętrzne i stąd ta temperatura.
    Jeśli chcesz go uruchomić, to trzeba naładować akumulator na zewnętrznej ładowarce/zamiast akumulatora podłączyć zasilacz z ograniczeniem prądowym.
    M
  • Poziom 3  
    Zrobiłem tak jak mówisz wpiołem zasilanie na baterie bezpośrednio i i podłączylem do urządzenia dalej to samo występuje

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz wpiąłem drugą ładowarkę od stronu mini usb i pojawił się napis lenovo ale bardzo szybko znikł czyli gdzieś tu musi być problem
  • Poziom 3  
    Witam po długiej przerwie w tablecie wymieniłem baterię dalej nie odpala -,- nie wiem co może być przyczyną może po wymianie bateri trzeba jakoś zresetować urządzenie ? Bateria jest w pełni naładowana
  • Moderator - GSM
    Nic nie trzeba resetować. Widocznie jakieś uszkodzenie na płycie.