Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda odyssey 2007 touring - zamiana czytnika nawigacji

prz3m0o1987 15 Paź 2018 20:29 471 15
  • #1 15 Paź 2018 20:29
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Witam, jestem posiadaczem hondy odyssey rocznik 2007 wersja touring. Już wiem że nie wgram aktualizacji map w fabrycznej nawigacji na europe, bo takie nie istnieją. Więc wpadłem na pomysł czy da coś wymiana samego czytnika płyt dvd nav na czytnik z europejskiego samochodu marki honda dajmy na to civic, accord, legend czy jakiegoś innego.
    Czytniki z U.S.A czy Europy maja identyczne porty to na pewno nic nie powinno się stać złego.
    Czy ktoś próbował już takiego przeszczepu? :D
    Jak ktoś ma inny pomysł jak uruchomić tą nawigacje chętnie wysłucham. :spoko:

0 15
  • #2 23 Paź 2018 02:38
    gabik001
    Poziom 37  

Czytnik to czytnik. Tu nie chodzi o odczyt danych z płyty tylko o tą płytę i te dane zapisane na niej. Było już o tym. Jakbyś znalazł mapy europejskie na płycie w kolorze odpowiadającym kolorowi płyty którą teraz masz to problem Ci się rozwiąże.
    Popatrz na gpsunderground albo na gps power. Wersja touring to ma wszystko co można mieć w tym aucie (no może ten rocznik nie ma odkurzacza jeszcze ale następca już miał no i szkoda że honda nie pomyślała nad AWD w tym modelu tak jak to zrobiła toyota w siennie) i fajnie by było jakby udało się uruchomić tę nawigację.

0
  • #3 23 Paź 2018 18:46
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Właśnie "kolor płyty" chodzi tu o białą ja mam taka z serii zaczynającymi się od BM5... Są inne białe płyty z West i East Europe ale zaczynają się od APN i wypaliłem już 3 takie płyty z tym samym skutkiem, czytnik wskazywał nie tą płytę. Chodzi mi tylko oto czy czytnik innego modelu auta w ogóle odpali, czy nie ma jakiegoś innego kodowania do jednostki z wyświetlaczem.

0
  • #4 24 Paź 2018 01:36
    gabik001
    Poziom 37  

Nie rozumiem jak wskazywał nie tą płytę? "Wrong map DVD media" czy "No map DVD media found" ?
    Tłumaczyć jak nagrać płytę z mapą żeby działała chyba nie muszę :)

0
  • #5 25 Paź 2018 08:29
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Na tej wersji płyty wyskakuje mi error honda odyssey 2007 touring - zamiana czytnika nawigacji
    Na innych wersjach nagrywanych w ten sam sposób był komunikat wrong navigation dvd disc.

0
  • #6 26 Paź 2018 02:06
    gabik001
    Poziom 37  

Nie wiem jak nagrywałeś, ale ja nagrywam na PC (broń Boże laptop), nagrywarka Lite
    On (aktualnie z najnowszym firmware), płyty Verbatim DataLife Plus (DL całe białe) wszystko na ImgBurn (ustawienia: booktype = DVD-ROM , prędkość = 1x). Jak dotychczas nie było problemu (fakt faktem amerykańskie mapy w acurze i toyocie przeznaczonej na rynek amerykański). Próbowałem mapę europejską tak z ciekawości do mojej sienny (navi Gen5 -JBL E7007 ) i działała.
    Nagrywanie dedykowanych map na DVD to z pozoru nie jest prosta sprawa...

0
  • #7 26 Paź 2018 08:32
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

No właśnie laptop i najniższa prędkość to 4x. Pewnie masz rację co do wypalania tych płyt. Mam starsze nagrywarki z stacjonarnego PC.

0
  • #8 26 Paź 2018 13:09
    gabik001
    Poziom 37  

Nic się nie martw, na początku też zmarnowałem kilka płyt zanim zaczęły działać...
    Nagrywarka ta co mam do nowych nie należy, ale ma ostatni firmware jaki był dostępny i co ciekawe działa na przejściówce IDE-SATA.

0
  • #9 28 Paź 2018 08:51
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

A więc tak. Po zastosowaniu się do Twoich rad, udało mi się spełnić jedną myślę najważniejszą : sposób wypalenia płyty :) 0 błędów. Płyta nieznanej marki DvD-R, prędkość zapisu 4x, obraz mapy jakaś przeróbka (w komentarzach każdemu chodziło nie podali rodzaju auta). Pojawił mi się do tond nie zaobserwowany komunikat. Treść dotyczyła wersji mapy. Płyta którą posiadam z mapami U.S.A i Kanady ma wersje 4.56 a na europe wychodzą 3. .. Taką też mapę próbowałem wgrać. W komunikacie chodziło o to że, wersja mapy którą chce wgrać jest starsza od map zainstalowanych i mam się skonsultować z dilerem. Czyli jak mi się uda zrobić twardy reset i skasować obecną mapę to powinno się wgrać. ps.
    Dalej szukam map w wersji większej niż 4.56 ponoć są.... ale gdzie...

0
  • #10 29 Paź 2018 02:37
    gabik001
    Poziom 37  

Jeżeli możesz to używaj płyt Verbatim DataLife DVD+R DL (na wszystkich forach o GPS są chwalone). Większość tych którzy wypalali robili to z obrazu płyty a dokładnie otwierali plik MD5 (lepsza integralność danych i pewność sum kontrolnych pliku pobranego z internetu) w programie do nagrywania. Ja robiłem to tylko raz, później wskazywałem bezpośrednio obraz płyty. Nigdy nie robiłem kopii bezpośrednio z płyty.

0
  • #11 29 Paź 2018 08:31
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Płyty już zamówione są w drodze :) Bo na esperanzach dvd-r-dl na 3 różnych mapach jakie chciałem wypalić za każdym razem ten sam efekt, przy końcu jak robię weryfikacje zapisu 95% i zaczynają się błędy. Zmarnowałem już ponad 10 cd i stwierdzam że się nie da albo mam nagrywarkę popsutą.

0
  • #12 03 Lis 2018 11:10
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Lipa... Wina leży po stronie nagrywarki. Stosuje płyty verbatim ale całkiem białe (printable) bo te DataLife to tylko dvd-R są na allegro.
    Jest gorzej niż było. Płyty się nagrywają ale przy weryfikacji błędy wyskakują praktycznie od początku zapisu.
    Jaką nagrywarkę polecasz?

0
  • #13 04 Lis 2018 00:22
    gabik001
    Poziom 37  

Ja używałem też tych płyt białych do druku tyle że DL.
    Co do nagrywarek to jedna z nich to LiteOn LT18W1P (na adapterze IDE-SATA) a druga to Asus DRW24B3 (taki zwykły coś koło 30 dolarów kosztował) i działają świetnie. Obydwie maja ostatni dostępny firmware.
    Trudno cokolwiek polecić bo na początku też kilka przerobiłem zanim to zaczęło działać tak jak chciałem.
    Kiedyś w sieci napotkałem się na spis sprawdzonych nagrywarek do tego celu.

0
  • #14 09 Lis 2018 06:06
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Miałem racje stara nagrywarka samsunga czytała płyty DL ale ich nie nagrywała przez co miałem same błędy podczar wypalania. Wiec kupiłem nowa LiteOn Ultra slim na USB 2.0 pierwsza jak i kolejne trzy próby nagrania zakończone powodzeniem ale efekt ten sam nawigacja wyrzuca error podczas próby odczytu. Zapis z prędkością 3x zmiana book typa płyta verbatim dvd R-DL oraz esperanza R-DL. Pozostaje program do nagrywania tego nie zmieniałem a używam ImgBurn_2.5.8.0.
    Coś czuje że kończą mi się opcje :(

0
  • #15 10 Lis 2018 00:54
    gabik001
    Poziom 37  

Nigdy nie mów nigdy. Też miałem podobnie przy pierwszych próbach. Niby nagrane ok ale nie chciało czytać. Nagrywasz przez USB? Może tu jest problem. Ja nigdy nie próbowałem ani na laptopie ani przez USB.

0
  • #16 19 Lis 2018 08:34
    prz3m0o1987
    Poziom 3  

Niestety koszty przekraczają zakładany pułap a tu dalej nic. Inne fora doradzają wymiane jednostki. Fabryczny czytnik tak jakby nie obsługiwał plyt dvd r dl. Zas znalazlem mapę co wchodzi na zwykla dvd r byla to okrojona wersja i wyrzucil mi komunikat ze wersja tej mapy jest starsza niz aktualna i nie dalo sie zainstalować. Wniosek koncowy z trudów w honda odyssey mapy sa tylko na kanade i U. S. A. Dziekuje za chęć pomocy

0