Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik sterujący pompą wody a wyświetlanie ciśnienia na wyświetlaczu

rgrosiak 16 Paź 2018 10:24 255 3
  • #1 16 Paź 2018 10:24
    rgrosiak
    Poziom 13  

Witam,
    dotychczas miałem zestaw pompy nocchi z fabrycznym falownikiem CPS-10 który dokończył żywota i nie mam zamiaru go naprawiać ponieważ w przyszłości będę chciał zastosować też większy silnik.
    Chciałbym zainstalować falownik 1,5KW z wyjsciem 3x230v. Falownik ma pracować w pętli PID dostosowując obroty silnika do zadanej wartości ciśnienia (czujnik ciśnienia 0-5v) jednak nie bardzo wiem czy istnieje sposób żeby falownik pokazywał mi na wyświetlaczu wartość z czujnika przeliczoną na ciśnienie w BAR ? Falownik mam niedobrany więc może jest jakiś na rynku, który można by w ten sposób zaprogramować ? Uprościłoby mi to znacznie projekt bo nie musiałbym kombinować z zewnętrznym drugim czytnikiem ciśnienia.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 16 Paź 2018 14:02
    kato76
    Specjalista Automatyk

Poszukaj w Danfoss Aqua Drive. To są falowniki dedykowane do układów wodnych. Mam takie w pętlach w stacji wody DEMI. Działają znakomicie.

0
  • #3 22 Paź 2018 10:06
    szarak65
    Poziom 14  

Witam.
    ACTIMAX WINNER ma dwa wyświetlacze do których można przypisać miedzy innymi np. ciśnienie przeliczone na dowolne jednostki, wartość zadaną w (jednostkach, dla regulatora pid, częstotliwość aktualną itp. Proste w konfiguracji.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 22 Paź 2018 17:59
    adi19887
    Poziom 8  

ABB acs150 i wyższe mają taką możliwość. Więc po co przepłacać.

0