Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wingo 3524 szerokie słupki

16 Paź 2018 14:19 531 12
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z zamontowaniem wingo 3524. Moje słupki to 40x50. Wymiar c wynosi 200. Z tabelki wynika, że wartosc a jest 280 i jest poza zasiegiem pracy silownika. Juz zglupialem. Instalator polecil mi ten model i zapewnil ze da sie go zakontowac na tych slupkach. Zalezy mi na kacie otwarcia 90 st. A nie chce kuc slupka. [img-0] Wingo 3524 szerokie słupki Wingo 3524 szerokie słupki
  • Poziom 14  
    Jeśli jeszcze nie zakupiłeś zestawu to przemyśl montaż siłowników z ramieniem łamanym.
  • Poziom 9  
    No właśnie w tym problem że zakup już dokonany bo Sugerowałem się opiniami innych którzy mi wmawiali że na 100% będzie pasowało. Czy jest możliwość żeby to jakoś zamontować sensownie bez podkuwania? Ewentualnie moge brame o 5cm blizej dac tak zeby wymiar c byl 15. Ale to max bo obok mam furtke i przęsła osadzone na 20 cm i wiecej bedzie brzydko wyglądać.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    raffaello1987 napisał:
    No właśnie w tym problem że zakup już dokonany bo Sugerowałem się opiniami innych którzy mi wmawiali że na 100% będzie pasowało.

Trzeba było zapytać lub sprawdzić na forum przed zakupem, albo chociaż przejrzeć wymiary montażowe w instrukcji.
    Jeżeli kupiłeś przez internet możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni i odesłać w przeciągu 28 dni od daty otrzymania towaru.
    raffaello1987 napisał:
    Czy jest możliwość żeby to jakoś zamontować sensownie bez podkuwania?

Nie, nie polecam.
    Powinieneś zastosować siłowniki "wysuwane" o skoku 600mm lub takie jak napisał @tomek201
  • Poziom 9  
    No właśnie jest problem taki że zakupiłem w sklepie stacjonarnym gdzie sprzedawca zapewnił mnie że przy moim osadzeniu będą pasować I teraz zostałem w kropce bo instalator który miał mi to montować zapewniał mnie że będzie pasować sprzedawca też a po zakupie i przeczytaniu instrukcji obsługi okazuje się że nie. Na internecie też widziałem jak montowali wingo na grubszych w słupkach .A poza tym Dzwoniłem też do trzech różnych Instalatorów z tej firmy i podając dokładne wymiary słupka i całej bramy to powiedzieli że nie ma problemów i można to zamontować dlatego jestem teraz ciekaw bo chciałem zamontować to samodzielnie i na razie po wymierzeniu i obliczeniu z instrukcji wynika że nie da rady. Spróbuję jeszcze to przymierzyć i zobaczyć czy rzeczywiście tak wyjdzie. Ale pytam się bo może ktoś montował ten automat na większych słupkach i mi trochę podpowie.
    Napisałem
    Marek J. napisał:
    Nie, nie polecam.
    , co nie oznacza że się nie da...
    Po prostu wymiary montażowe będą znacznie odbiegały od " r.i.l. " (rekomendowana linia instalacji). Przez to siłowniki nie będą pracowały płynnie w całym zakresie pracy, a przy amperometryce stosowanej w centralach 24V Nice może to skutkować anomaliami w pracy zestawu.
  • Poziom 9  
    Heh. Bo chcialem zaoszczedzic na montazu i sam zamontowac. Jak fachowic powiedzial i sam takie zasugerowal to myslalem ze bedzie mozliwosc zamontowania tego tak jak producet przewidzial zeby to dobrze i dlugo dzialalo. Tym bardziej ze sam producent dopuszcza przy tych silownikach wymiar c az 220mm. A teraz sie zastanawiam czy lepiej dac te 600zl na montaz fachowca i gwarancje. Bo jak sie zepsuje albo beda anomalie to juz jego sprawa i gwarancja bedzie. Albo te brame przesunac blizej i pogodzic sie z wyglądem?
  • Poziom 39  
    Realnie wingo nie nadają się do szerokich słupków, poza tym masz czarna bramę, to te szare siłowniki pasują jak wół do karety.
    Pozostają ramieniówki lub tubowe o skoku min 400mm , lepiej 500mm.
  • Poziom 9  
    No tak. Wiem zawaliłem. Trzeba bylo przed zakupem tu napisac i Was posłuchac. Tylko co z Tym teraz zrobic? Oddac nie da rady. Jak radzisz by to zamontowac? O ile brame moge przesunac blizej do czoła.? Zeby c wynosiło jak najwiecej ale jednoczesnie dalo sie to zamontowac. (Aby ta brama za bardzo nie odstawala osadzeniem od reszty ogrodzenia) bo jak tak patrze po tym wykresie to wydaje mi sie ze jak bym brame cofnął o 3 cm, tak zeby c wynosilo 170 to bym sie zmiescil. Dobrze to kombinuje? Wingo 3524 szerokie słupki
    Dobrze kombinujesz... Jednak biorąc pod uwagę przepisy gwarancyjne w Nice raczej skłaniałbym się aby napęd był montowany przez ekipę z autoryzacją Nice i przestrzegał warunków gwarancji. Produkty tej firmy to nie to samo co kiedyś...Ulegają awarii bardzo często nawet w okresie gwarancyjnym. Polityka firmy jest taka aby sprzedać jak najwięcej poprzez dowolne źródła, a gwarancji nie uwzględniać z powodów wielu...
    Zawsze pozostaje rękojmia (z tytułu niezgodności) sprzedającego, ale kto wie od kogo kupiłeś zestaw...
  • Poziom 9  
    Zestaw polskiej dystrynucji karta gwarancyjna jest Jest. Mialem do wyboru zestaw za 1.500 z castoramy albo inny no name i 600 zl na montaz albo dac te 2 tys i kupic nice (opinie ma dobre i ludzie sobie chwala) Tym bardziej ze oni chca 600zl za montaz i 200 zl za przeglad gwarancyjny po roku aby dac kolejny rok gwarancji. Jak dla mnie to prawie polowa ceny kolejnego nice wiec nie oplacalne. Dlatego sie pytam bo chce zamontowac jak najlepiej. Brama lekka wiec duzego obciazenia nie bedzie. Mam nadzieje ze się za szybko nie zepsuje i trochę podziała. przynajmniej mamy rękojmię. A z gwarancja to i tak mam zawsze na to pecha. Czy lodówka Czy pralka czy cokolwiek innego jak nie przepięcie w sieci albo inne pada to akurat prawie zawsze trafiam na coś co nie jest objęte gwarancją.
  • Poziom 9  
    Mógł bym prosic o jakies porady ? Na co zwracać uwagę przy montażu tego modelu?
  • Poziom 9  
    I jak? Poradziłeś sobie?
    Pewnie już dawno to jakoś rozwiązałeś, ciekawy jestem rozwiązania...
    Tak przy okazji: jak nowe masz ogrodzenie i czy/czym je impregnowałeś?