Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podnośnik pod posadzkowy Autop - dołożenie pilota bezprzewodowego

16 Paź 2018 21:24 360 2
 • Poziom 12  
  Mam podnośnik pod posadzkowy firmy autop, model 2.35, rok produkcji 97. Chciałbym dołożyć do niego sterowanie pilotem bezprzewodowym, pomyślałem o szeroko dostępnych pilotach do wyciągarek samochodowych. Sterowanie moim podnośnikiem wygląda jak na zdjęciu poniżej, po lewej są 2 włączniki: podnoszenie i opuszczanie, a po prawej włącznik główny (zasilanie). Do sterownika z podnośnika idą 3 przewody + uziemienie. Nie wiem czy to istotna informacja, ale przy podnoszeniu pracuje pompa, a przy opuszczaniu otwiera się tylko zawór przelewowy i podnośnik opada pod własnym ciężarem.
  Gdyby całość była zasilana stałym 12V to nie miałbym problemu, a tak jest tutaj zasilanie trójfazowe i nie bardzo wiem jak to ugryźć. Znalazłem przekaźniki 12V 230V, które pasowałby do tych uniwersalnych pilotów do wyciągarki, ale nie wiem jak to podłączyć oraz ilu A takie przekaźniki powinny być. Czy te włączniki w sterowniku podnośnika to są jakieś trójfazowe? Jak się one w ogóle nazywają, sam ich schemat sporo by mi rozjaśnił.
  Podnośnik pod posadzkowy Autop - dołożenie pilota bezprzewodowego
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 33  
  Te włączniki są jednofazowe, posiadają styki NO i NC. Prad styków przekaźników minimum taki jak przycisków. Prosta sprawa, ale pomyśl raczej o bezpieczeństwie.
 • Poziom 12  
  Pilot będzie używany sporadycznie, podnośnika używam do hobbystycznego dłubania przy aucie i czasami trzeba jednocześnie podnosić/opuszczać i patrzeć pod auto, a niestety tak długich rąk nie mam i też nie zawsze jest ktoś do pomocy. Niestety na tych włącznikach nie mogę znaleźć żadnego oznaczenia, pomiędzy włącznikami, a tym głównym jest bezpiecznik (teraz nie pamiętam ile amper) czy dobierając przekaźniki o prądzie takim jak ten bezpiecznik będzie ok?