Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg - LG 42Lg3000 obraz w obrazie

16 Paź 2018 21:29 411 13
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam TV jak w temacie, wiem że leciwy ale służy jako obraz do monitoringu.
    Problem jest taki że od nie dawna wyświetla podwójnie obraz , nie jest to bardzo widoczne tak jak by w tle poprzednią klatkę lub kontury.
    Czym to może być spowodowane ?
    Obstawiam logike , czy słusznie ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    haker999 napisał:
    tak jak by w tle poprzednią klatkę lub kontury.

Wypalenie matrycy.

Czyli podmianka logiki nic nie da ? To jest jak gdyby bardzo słabe odbicie , przesunięte.

• Poziom 43  
    Nic nie da - tak samo działo się chociażby przy monitorach CTR do monitoringu gdzie nawet po wyłączeniu na ilumoforze pozostawał zarys wyświetlanego obrazu.
    haker999 napisał:

Czyli podmianka logiki nic nie da ?

Dlaczego miałaby dać?
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    Nic nie da - tak samo działo się chociażby przy monitorach CTR do monitoringu gdzie nawet po wyłączeniu na ilumoforze pozostawał zarys wyświetlanego obrazu.
    haker999 napisał:

Czyli podmianka logiki nic nie da ?

Dlaczego miałaby dać?

A to nie jest tak że plazmy się wypalają a lcd nie ? dodam że nie zostaje ten sam obraz tylko po przełączeniu na inne źródło jest odbicie czego innego i w innym miejscu.

Myślę że skoro wypalenie to by było ciągle w jednym miejscu i to samo przynajmniej nazwa tak podpowiada...

• Poziom 43  
    Stara matryca z podświetleniem CCFL, kolejna kwestia że swoje lata ma i jak wyświetla statyczny obraz to mogą być takie efekty. Kolejna kwestia - kabel łączący DVR z telewizorem - jaki, jaka odległość?
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    Stara matryca z podświetleniem CCFL, kolejna kwestia że swoje lata ma i jak wyświetla statyczny obraz to mogą być takie efekty. Kolejna kwestia - kabel łączący DVR z telewizorem - jaki, jaka odległość?

Do TV oprócz rejestratora jest jeszcze podłączony dekoder dvbt , więc raczej statyczny obraz odpada, prawie w ogóle nie leci obraz z rejestratora tylko przy powiadomieniu lub wejściu. Wszystko spięte kablami HDMI max 1.5 m kable były podmieniane.
    To że staruszek to wiem :(

No nic pewnie czeka mnie wymiana.

• Poziom 43  
    haker999 napisał:
    wiem że leciwy ale służy jako obraz do monitoringu.

teraz piszesz
    haker999 napisał:
    jest jeszcze podłączony dekoder dvbt , więc raczej statyczny obraz odpada, prawie w ogóle nie leci obraz z rejestratora tylko przy powiadomieniu lub wejściu.

Zastanów się w końcu...wklej zdjęcia przedstawiające problem.
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    haker999 napisał:
    wiem że leciwy ale służy jako obraz do monitoringu.

teraz piszesz
    haker999 napisał:
    jest jeszcze podłączony dekoder dvbt , więc raczej statyczny obraz odpada, prawie w ogóle nie leci obraz z rejestratora tylko przy powiadomieniu lub wejściu.

Zastanów się w końcu...wklej zdjęcia przedstawiające problem.

Inaczej jest to normalny TV mało używany, wyświetla wszystko od programów po obraz z kamer , ciężko zrobić zdjęcia ,moim aparatem nie uchwycę.
    Najprościej..
    W tle delikatnie widać ostatnią klatkę tak jak gdyby na raz były puszczone 2 filmy w małym odstępie i klatki się zmieniają, nie przeszkadza to w oglądaniu jednak szpeci. Nie ma trwałego utrwalenia jednej klatki.
  • Spec od monitorów
    Uszkodzenie albo T-con lub matryca 30:70 /...SKV... (CKV , CKVB )?

Temat poruszany na forum

p.s
    :?:
    jaka matryca, lub jaki T-con
    czy matryca ma tzw.@uszy@?
  • Poziom 14  
    Jeśli chodzi o T-con to na płytce pisze T420XW01 v9 dalej nie rozbierałem. Co to są uszy ? Nie jestem ekspertem od TV, rozebrałem na tyle by sprawdzić taśmy i czy kondensatory nie są spuchnięte bo to pierwsze przyszło mi do głowy.
  • Spec od monitorów
    na obrazie długie smugi na dynamicznych obiektach, efekt "zamrożenia " i "opóźnianie" KAŻDY, przy zmianie nowej klatki/kadru powolny zanik poprzedniego, OSD - podobnie.
    Statyczny obraz w normie.
    Wady: uszkodzenie linii VON w matrycy

Jak taki T-con jak napisano (T420XW01 V9 CTRL BD., 07A06-11.) to matryca T420xw01
  • Poziom 14  
    Smug nie widać , reszta by się zgadzała, da się to naprawić czy nie ? Matrycy się pewnie nie opłaca już lepiej nowy TV kupić.
  • Spec od monitorów
    Są tacy co krosują ...?!
    Pomiary na T-con , samej matrycy.

jak nie >> kupno nowego
    - jak monitoring to nie musi być Aż 42"