Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa D nie przełącza się na gaz Landi Renzo

02 Paź 2018 14:11 834 11
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam instalację Landi Renzo w Corsie D. Objaw jest taki, że po przełączeniu na gaz, gdy jadę z góry i hamuję silnikiem, to zapala się czek silnika na zegarach i piszczy, że mam poważną awarię. Odczytywany przez mechanika błąd z komputera to wypadanie zapłonu na 2 garach. Ponadto po przełączeniu na gaz słychać donośne stukanie z wtryskiwaczy. Mechanik odłączył wtryski gazu i na samej beznyznce auto popycha jak trzeba, ale facet zaznaczył, że (po dwóch dniach poszukiwań, testów i sprawdzeń) po przełączeniu na gaz nadal auto dostaje i benzynę i gaz i to powoduje zalewanie świec i brak zapłonu. Jak tę sprawę widzicie? Może styknie sprawdzić stan elektrozaworu na przewodzie benzynowym i w razie czego wymienić, czy może być coś trudniejszego?
    Derty_1

Moderowany przez CameR:

Wydzielono z archiwalnego tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5954868#5954868
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• MetalworkMetalwork
  • Poziom 42  
    Derty_1 napisał:
    Mechanik odłączył wtryski gazu

A po co? Nie trzymają? EZ jest ciągle otwarty?
    Derty_1 napisał:
    po przełączeniu na gaz nadal auto dostaje i benzynę i gaz i to powoduje zalewanie świec i brak zapłonu.

Jeśli tak faktycznie jest to albo masz uszkodzony reduktor (mało prawdopodobne bo i wielozawór musiałby nie trzymać) i raczej ciągle masz 12V na EZ.
    To łatwo sprawdzić - wystarczy zwykły miernik.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 38  
    Derty_1 napisał:
    Może styknie sprawdzić stan elektrozaworu na przewodzie benzynowym

Nie występuje w instalacji IV generacji. Jedynie w gaźnikach był stosowany.
  • Poziom 4  
    Sprawdź przewody od wtrysków itd. Sprawdź pozostałe w instalacji czy się któryś nie przytarł i nie zwiera do masy silnika lub nadwozia.
    Jak auto zmienia położenie, skacze kabel może robić ci złą robotę, zwierać do masy i wtedy zalewać gary wachą.
  • Poziom 38  
    Raczej padły wtryski lpg.
  • Poziom 4  
    Mam na myśli przewody wtrysków od benzyny nie od gazu!
    Sprawdź je. Jak któryś ma przebicie, styka do masy może się listwa wtryskowa aktywować sama i podawać benzynę jak byś na benzynie tylko jechał.
  • Poziom 42  
    życzliwykoleś napisał:
    Jak któryś ma przebicie, styka do masy może się listwa wtryskowa aktywować sama

Chodzi o przewody WN czy może sterujące wtryskami PB?
  • Poziom 38  
    99% przypadków mechanika - leją oba wtryski na raz - gość nie ma pojęcia o wtrysku i tyle. A problemem jest rozwalona mapa benzynowa.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Dzięki nim udało się podjąć ostateczną decyzję, po stwierdzeniu, że zwyczajnie nie ma sygnału ze sterownika gazu i elektrozawór wachy nie przytyka rury. Więc po zbadaniu dodatkowo reduktora i innych elementów doszedłem do decyzji o założeniu nowej instalki. Tu już nie zapytam, która będzie lepsza od Landi Renzo. Gaziarz nazwał ją wprost chłamem...ale to na inny temat na Forum:)
    Pozdrawiam,
    Dert
  • Poziom 38  
    Derty_1 napisał:
    elektrozawór wachy nie przytyka rury

Chyba chcesz bana albo ktoś cie naciąga albo totalnie lejesz na moje posty.
    ZROZUM wreszcie tam nie ma elektrozaworu benzyny, to jest wtrysk MPI a nie gaźnik. Benzynę odcina wtryskiwacz benzynowy poprzez emulator w sterowniku LPG.
  • Poziom 2  
    Nie leję tylko nie zauważyłem Twojego ostatniego postu. Sorry. A mapa benzynowa to jest mapa w ECU? Bo miałem awarię i wymieniałem ten komputerek na używkę. To możliwe, że coś tam ten fachman po...psuł przy odpalaniu nowego sterownika?? Gdzie ja kurna znajdę magika w tej mojej dziurze?:/ Coś mi się widzi, że mi gość kit wciska...
  • Poziom 38  
    Ale jaką miałeś awarię ECU PB? Tak sterownik zawiera tablicę dawek PB zależną od obciążenia czyli tzw mapę wtrysku PB - po to jest.
    Coś Panie kręcisz, trafiasz na paparuchów i toniesz w kosztach.....
    Co do instalacji to ja polecam tylko polskie kompletacje.
    AC/KME/ALEX - mix tych elementów to 99% instalacji jakie montuję - jeśli już montuję.