Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mio spirit 7500 - Automapa się zawiesza.

1808 16 Oct 2018 23:06 10101 11
    1808
    Level 11  
    Witam
    Posiadm nawigację Mio spirit 7500 LM z Automapą na karcie SD.
    Wersja Automapy 6.25.1 1808. Podczas nawigacji w czasie jazdy wyskakuje
    okienko z komunikatem "Application _wceAm.exe encountered a serious error
    and must shut down." i program się zawiesza.
    Wysłałem zapytanie do pomocy AM ale nie otrzymałem odpowiedzi.
    Może tu na Forum ktoś ma taki problem ? Jaka jest tego przyczyna?
    Wydaje mi się, że w wersji 6.24 tego nie było. Okienko wyskakuje nieregularnie.
    Nieraz po kilku kilometrach, a nieraz po kilkuset.
    Pozdrawiam
    jajacekpl
    Level 24  
    6.25 jest niedopracowana. Wróć do 6.24 i dodaj mape 1808 - to działa bardzo dobrze
    1808
    Level 11  
    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Nawigację posiadam od niedawna.Jedyne co
    potrafię to dokonać aktualizacji zgodnie z instrukcjami AM. Nie wiem jak wykonać
    to co Pan podpowiada. Boję się "namieszać" aby nie utracić licencji całkowicie (AM
    bardzo pilnuje wyrobu i nie pozwala na wiele)
    Moja edukacja informatyczna nie wykracza poza lata osiemdziesiąte ub. wieku.
    Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość.
    1808
    Level 11  
    Witam ponownie
    Ponawiam pytanie jak połączyć starszą wersję programu AM z najnowszą mapą PL?
    1 czy mogę na kartę SD z nową AM wgrać starszą wersję ( mam instalki na kompu-
    terze) ?
    2 co zrobić aby w starszej wersji pojawiła się nowa mapa PL?
    3 jeśli wykonam te czynności to nie stracę licencji?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    ta_tar
    Level 39  
    Jeżeli masz licencje to zainstaluj na czystej karcie cały program 6.24 z mapą 1806 i przejdź całą procedurę. Następnie zainicjuj instalacje programu 6.25.1 z mapą 1808 ale wybierz instalację zaawansowaną, następnie odznacz "ptaszka" aby nie był instalowany program 6.25.1 i idź dalej. Zostanie ci potem w polu wyboru tylko aktualizacja mapy 1808 i tutaj zostaw tego "ptaszka". Przejdź całą procedurę i masz program 6.24 i mapę 1808.
    1808
    Level 11  
    Dzięki wielkie. Mam to co chciałem i działa!!
    A tak przy okazji: tworzę sobie w domu trasę na nawigacji. Zapisuję ją poleceniem Menu-Trasa
    -Modyfikuj-Zapisz. Wczytuję Menu-Trasa-Modyfikuj-Wczytaj. Trasa pojawia się cała na ekranie.
    Ruszam autem ale nawigacja szczegółowa się nie rozpoczyna.
    Co mam robić dalej?
    ta_tar
    Level 39  
    Sprawdź jak masz ustawiony sygnał GPS. Czy masz ustawiony "Uruchamiaj przy starcie"
  • Helpful post
    wojtek1234321
    Level 35  
    1808 wrote:
    Zapisuję ją poleceniem Menu-Trasa
    -Modyfikuj-Zapisz. Wczytuję Menu-Trasa-Modyfikuj-Wczytaj. Trasa pojawia się cała na ekranie.
    Ruszam autem ale nawigacja szczegółowa się nie rozpoczyna.
    Co mam robić dalej?

Po wczytaniu zapisanej trasy gdy nie rozpoczyna nawigować możesz kliknąć na ten symbol białą strzałkę (czerwony wskaźnik):

A gdy pokaże się to okienko to kliknąć na symbol który wskazuje czerwona strzałka.

1808
    Level 11  
    wojtek1234321 wrote:
    A gdy pokaże się to okienko to kliknąć na symbol który wskazuje czerwona strzałka.

Dzięki sprawdziłem na krótkiej trasie i jest OK.
    SKuba64
    Level 10  
    Mam ten sam problem. Wszystko działało do wersji 6.24 . 6.25 działa do kilku minut. Potem jest kilka opcji:
    1) Biały ekran z niebieską drogą i nic więcej
    2) Komunikaty głosowe właściwe, na wskaźnikach ubywa kilometrów, ale ekran z drogą "zamrożony". Pomaga wciśniecie menu i powrót. Ale na kilka minut.
    3) Komunikat o błędzie i wyłączenie programu ...
    Próbowałem zainstalować nowe mapy na starym programie. Nie da rady - "mapa niewłaściwie zarejestrowana - zarejestruj mapę" i koniec pieśni.
    Jazda ze starą mapą - OK. do czasu gdy nie trafię na dłuższy odcinek nowej trasy (np. Jędrzejów - Brzegi). Najpierw AM sugeruje, żebym zmienił trasę, potem dzielnie pokazuje, jak pomykam polami, a potem pokazuje dziwny komunikat wskazujący na jej konsternację moją jazdą przez pola i - koniec pracy.
    ta_tar
    Level 39  
    SKuba64 wrote:
    Wszystko działało do wersji 6.24 . 6.25 działa do kilku minut

6.25.1 to program a której mapy używasz? Jest już mapa 1902.
    wojtek1234321
    Level 35  
    SKuba64 wrote:
    Mam ten sam problem. Wszystko działało do wersji 6.24 . 6.25 działa do kilku minut. Potem jest kilka opcji:
    1) Biały ekran z niebieską drogą i nic więcej
    2) Komunikaty głosowe właściwe, na wskaźnikach ubywa kilometrów, ale ekran z drogą "zamrożony". Pomaga wciśniecie menu i powrót. Ale na kilka minut.
    3) Komunikat o błędzie i wyłączenie programu ...
    Próbowałem zainstalować nowe mapy na starym programie. Nie da rady - "mapa niewłaściwie zarejestrowana - zarejestruj mapę" i koniec pieśni.
    Jazda ze starą mapą - OK. do czasu gdy nie trafię na dłuższy odcinek nowej trasy (np. Jędrzejów - Brzegi). Najpierw AM sugeruje, żebym zmienił trasę, potem dzielnie pokazuje, jak pomykam polami, a potem pokazuje dziwny komunikat wskazujący na jej konsternację moją jazdą przez pola i - koniec pracy.

Na początek tylko pytanie czy używasz "legalnego" programu z licencją, czy krakowanego, czyli "legalnego inaczej"? Ten "problem" z programem 6.25/6.25.1 to chyba jest znany od dawna (od czasu jego publikacji). Legalny, z legalną licencją działa bez zarzutu, a "krakowany", "legalny inaczej ma właśnie takie problemy (program 6.24 tego "nie posiadał"), zmieniły się zabezpieczenia w nowszym programie i "patcher" nie działa tak jak "powinien".
    Druga sprawa, jeżeli używasz programu 6.25/6.25.1, to po "czystej" instalacji, podczas pierwszego uruchomienia ustaw maksymalne limity pamięci (w ustawieniach programu). Czasami i w niektórych typach urządzeń to pomaga (podobno nawet przy programach "legalnych inaczej").