Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik - z odczytem nadanej siły

17 Paź 2018 08:05 309 6
  • Poziom 3  
    Witam, szukam rozwiązania (coś na kształt kalibracji) urządzenia do testowania siły wyciskania elementu z rury papierowej. Urządzenie jest gotowe, najprościej mówiąc odczytuje pomiar z tensometru i podaje wynik w momencie wypchnięcia elementu. Pytanie brzmi czy jest taki siłownik który można by zamontować po przeciwnej stronie, który naciskałby na tensometr z nadaną siłą którą można odczytać. Potrzebuje sprawdzić czy odczyt z tensometru jest prawidłowy jako że na urządzeniu mogą powstać jakieś odchylenia spowodowane oporem mechanicznym. Siłownik jest zamontowany w urządzeniu poziomo i nie ma możliwości go zdemontować. Nie chodzi mi o mega dokładność odchylenie może wynosić od 5-10%. Dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 39  
    To jakby waga.
  • Poziom 3  
    To jest jakiś pomysł, tylko siłownik jest ruchomy na jego tyle jest zamontowany tensometr i siła rozłoży się na tensometr i na wagę i to chyba co najwyżej pokaże mi czy są jakieś tarcia i to też nie do końca. Chyba że się mylę ?;/
  • Poziom 39  
    Rura na wytarowanej wadze, która pokaże "siłę" wciskania czegoś tam do rury.
  • Poziom 3  
    Może wytłumaczę dokładniej o co chodzi, to jest rura papierowa i do jej wewnątrz wklejona jest ceramiczna wkładka. Urządzenie bada jakiej potrzeba siły do jej wypchnięcia. Każda jedna rura będzie miała inny wynik, po wypchnięciu całość nie nadaje się do kolejnego pomiaru, więc odpada mierzenie jednej sztuki dwoma urządzeniami. Chodzi mi bardziej o siłownik liniowy pneumatyczny lub elektryczny na którym można nadać siłę z jaką ma naciskać na daną powierzchnię. Np. ustawić 1000N na siłowniku i odczytać pomiar z tensometru.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    radekall napisał:
    Może wytłumaczę dokładniej o co chodzi, to jest rura papierowa i do jej wewnątrz wklejona jest ceramiczna wkładka. Urządzenie bada jakiej potrzeba siły do jej wypchnięcia. Każda jedna rura będzie miała inny wynik, po wypchnięciu całość nie nadaje się do kolejnego pomiaru, więc odpada mierzenie jednej sztuki dwoma urządzeniami. Chodzi mi bardziej o siłownik liniowy pneumatyczny lub elektryczny na którym można nadać siłę z jaką ma naciskać na daną powierzchnię. Np. ustawić 1000N na siłowniku i odczytać pomiar z tensometru.

Z tego co pamiętam w katalogach firmy Multiprojekt widziałem coś podobnego.
    http://www.multiprojekt.pl/Oferta/Nap%C4%99dy/Nap%C4%99dy_liniowe_LinMot/
  • Poziom 3  
    Dzięki chyba czegoś takiego szukałem, sprawdze 👍