Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki ZXR 250C - 4 cyl 20k RPM Moduł Denso brak iskry

TurystaZXR 17 Oct 2018 09:15 1758 1
 • #1
  TurystaZXR
  Level 2  
  Motocykl : Kawasaki ZXR250C 1991 rok. silnik R4.
  Moduł zapłonowy : Denso 21119-1322 J

  Motocykl kupiłem z brakiem iskry i niestety ktoś zaglądał do modułu przez co nie było jego obudowy a z nią numerów urządzenia. Po roku grzebania na forach znalazłem informacje aby zakupić moduł odpowiedni do tego modelu i jest on wyżej wymieniony. Po wpięciu drugiego modułu niestety iskra dalej sie nie pojawiła. Zacząłem szukać problemu w wiązce gdyż widziałem tam ślady czyjejś ingerencji. Po wstępnym rozeznaniu postanowiłem podłączyć moduł do motocykla bez używania oryginalnej wiązki tylko na swoich połączeniach wykorzystując fabryczny schemat.
  Kolory:
  GY - 12V
  Y- czujnik indukcyjny
  BK/W - czujnik indukcyjny
  BK/BR- 12V + zasilanie cewek WN
  G/BK - masa
  BK/Y - masa
  G- cewka wn
  B- cewka wn


  Jednak nawet tym sposobem nie udało mi sie wzbudzić iskry. Czujnik indukcyjny sprawny, jego rezystancja także poprawna.

  Sprawdzałem modul przy pomocy zwykłego miernika z tabela rezystancji podana przez producenta w serwisowce i na całej linii pin A jest Martwy. Reszta się zgada. Pin A jest to 12v po zapłonie (BK/BR na schemacie). Gdy do układu który opisałem wyżej(na krótko z ominięciem wiązki) podłączam oryginalny modul i jako ostatni podłączam kabel plusowy bezpośrednio pod aku to w chwili dotknięcia pojawia się jeden mały przeskok iskry na świecy. Dzieje się tak za każdym razem gdy dotknę do 12V. Moduł który zakupiłem używany przy tym samym podłączeniu nie powoduje takiego zjawisk


  Niestety ale zakup kolejnego modułu nie wchodzi w gre gdyż dostępność w europie jest bardzo mała jakich kol-wiek części do tego modelu. Poniżej zamieszczam schematy jak i zdjęcia modułu.

  Chciałbym sie dowiedzieć czy jest ktos w stanie opisać mi jak mogłbym namierzyć uszkodzony element w module bo zapewne jest to jakas drobnostka o ile bede w stanie w ogole robić to w domowych warunkach.
  Kawasaki ZXR 250C - 4 cyl 20k RPM Moduł Denso brak iskry Kawasaki ZXR 250C - 4 cyl 20k RPM Moduł Denso brak iskry Kawasaki ZXR 250C - 4 cyl 20k RPM Moduł Denso brak iskry Kawasaki ZXR 250C - 4 cyl 20k RPM Moduł Denso brak iskry
 • Helpful post
  #2
  carrot
  Moderator of Cars
  Quote:
  G/BK - masa

  Analizując schemat wnioskuję, że podanie masy na ten styk modułu/ kabel powoduje właśnie brak iskry (poprzez diody w junction box stopka boczna, neutral switch)
  Sprawdź czy iskra się pojawi gdy nie podłączysz tego kabla