Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

17 Paź 2018 09:55 1311 6
 • Redaktor
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X zostały zaprojektowane tak, by dostarczać jakość i sprawdzoną na rynku technologię w wyjątkowo niskiej cenie. Teraz dostęp do profesjonalnych pomiarów stał się znacznie łatwiejszy. Nie zadowalaj się niczym gorszym.

  Łatwy do opanowania – odpowiedni dla studentów i początkujących
  Wykonuj pomiary szybko i łatwo dzięki prostemu, intuicyjnemu interfejsowi z dostępem do wbudowanej ‘pomocy’ i sygnałami ćwiczeniowymi.

  Wersje edukacyjne (EDU) oscyloskopów z serii X-1000 są specjalnie zaprojektowane, aby spełnić założenia budżetowe początkujących inżynierów i techników, jednocześnie zapewniając funkcjonalności bardziej zaawansowanych oscyloskopów.
  Pakiet edukacyjny jest w standardzie w każdym oscyloskopie z serii X-1000. Zawiera szereg sygnałów ćwiczeniowych pozwalających studentom na łatwą naukę obsługi oscyloskopu i wykonywanie prostych pomiarów.
  Jedyny na rynku oscyloskop tej klasy z wbudowanym 20 MHz generatorem funkcyjnym. Pozwala na oszczędność pieniędzy i miejsca na biurku.

  Oscyloskopy z serii X-1000 to aż 6 przyrządów w jednym:
  1. Oscyloskop
  2. Wbudowany 20 MHz generator funkcyjny (opcjonalnie)
  3. Wyzwalanie i dekodowanie protokołów szeregowych (opcjonalnie)
  4. Woltomierz cyfrowy
  5. Licznik częstotliwości
  6. Urządzenie do wyznaczania charakterystyk częstotliwościowych

  Charakterystyki częstotliwościowe
  Możliwość tworzenia wykresów amplitudy i fazy w funkcji częstotliwości to absolutna nowość dla oscyloskopów w tej cenie. Jest to kluczowa funkcja w pomiarach stabilności m.in. zasilaczy impulsowych.
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

  Sprzętowe dekodowanie I2C, SPI, UART/RS232, CAN, LIN
  Programowa obróbka sygnału spowalnia odświeżanie się oscyloskopu i dekodowanie magistrali. Dzięki sprzętowemu wyzwalaniu rośnie prawdopodobieństwo wychwycenia rzadkich błędów.
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

  Zaawansowana matematyka
  Każdy model serii 1000X posiada oprócz funkcji dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia sygnałów, możliwość obliczania szybkiej transformaty Fouriera sygnału analogowego, a także filtr dolnoprzepustowy.
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

  Generator funkcyjny
  Wbudowany generator funkcyjny pracuje w paśmie do 20 MHz i potrafi wygenerować sygnały, takie jak sinus, kwadrat, rampa, impuls, DC oraz szum.
  Dodatkowo posiada możliwość modulacji AM, FM, FSK.
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

  Wbudowany multimetr i częstościomierz
  Pomiary woltomierza są niezależne od systemu wyzwalania oscyloskopu, co pozwala wykonywać dwa niezależne pomiary na jednym urządzeniu w tym samym czasie. Pomiary AC RMS, DC, DC RMS czy częstotliwości nie wymagają żadnych dodatkowych ustawień
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

  Test maski
  Sprzętowe testy maski to niezwykle wygodne narzędzie, aby szybko ocenić jakość sygnału. Odświeżanie na poziomie 50,000/s pozwala wychwycić nawet niezwykle rzadkie anomalie.
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X


  EDUX1002EDUX1002GDSOX1102ADSOX1102G
  Pasmo50 MHz50 MHz70 MHz (100 MHz z opcją DSOX1B7T102)70 MHz (100 MHz z opcją DSOX1B7T102)
  Liczba kanałów2 analogowe + 1 cyfrowy2 analogowe + 1 cyfrowy2 analogowe + 1 cyfrowy2 analogowe + 1 cyfrowy
  Maksymalne próbkowanie1 GSa/s1 GSa/s2 GSa/s2 GSa/s
  Rekord pamięci100 kpkt100 kpkt1 Mpkt1 Mpkt
  Ekran7 cali WVGA7 cali WVGA7 cali WVGA7 cali WVGA
  Częstotliwość odświeżania sygnałów50.000 razy/sek50.000 razy/sek50.000 razy/sek50.000 razy/sek
  Generator funkcyjny-Tak, 20 MHz, zawiera wykres Bodego-Tak, 20 MHz, zawiera wykres Bodego
  Pamięć segmentowa--TakTak
  Woltomierz cyfrowyDarmowy przy rejestracji urządzeniaDarmowy przy rejestracji urządzeniaDarmowy przy rejestracji urządzeniaDarmowy przy rejestracji urządzenia
  Analiza protokołów szeregowychOpcjonalnie: I2C, UART/RS-232Opcjonalnie: I2C, UART/RS-232Opcjonalnie: I2C, UART/RS-232, SPI, CAN, LINOpcjonalnie: I2C, UART/RS-232, SPI, CAN, LIN
  Funkcje matematyczneDodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, FFT, filtr dolnoprzepustowyDodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, FFT, filtr dolnoprzepustowyDodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, FFT, filtr dolnoprzepustowyDodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, FFT, filtr dolnoprzepustowy
  Czułość pionowaod 500 μV/dz do 10V/dzod 500 μV/dz do 10V/dzod 500 μV/dz do 10V/dzod 500 μV/dz do 10V/dz
  Impedancja wejściowa1MΩ ±2% / 16pF ±3pF1MΩ ±2% / 16pF ±3pF1MΩ ±2% / 16pF ±3pF1MΩ ±2% / 16pF ±3pF
  InterfejsyUSB 2.0 (host I device)USB 2.0 (host I device)USB 2.0 (host I device)USB 2.0 (host I device)


  News sponsorowany
 • flexghzflexghz
 • Redaktor
  Nareszcie Keysight zawitał na elektroda.pl, brawo!

  Całkiem ciekawy kombajn i cenowo zbliżony do konkurencji np. Rigol.

  Może jest szansa na udostępnienie urządzenia do testów użytkownikom elektroda.pl,
  a może jest opcja pojawienia się konkursu Keysight na elektroda.pl?

  Ale o co tutaj chodzi: "z dostępem do wbudowanej ‘pomocy’ i sygnałami ćwiczeniowymi" ? :)
  Coś w rodzaju wyprowadzonego sygnału kalibracyjnego, wykorzystanie wbudowanego generatora, czy te sygnały to jakieś zapamiętane sygnały w oscyloskopie gdzie można opanować np. kursory?

  Przydałoby się też coś więcej o "...Charakterystyki częstotliwościowe
  Możliwość tworzenia wykresów amplitudy i fazy w funkcji częstotliwości to absolutna nowość dla oscyloskopów w tej cenie. Jest to kluczowa funkcja w pomiarach stabilności m.in. zasilaczy impulsowych..."

  Kolejna sprawa "Zaawansowana matematyka" o ile FFT jest sprawą jasną to o cho chodzi z filtrem dolnoprzepustowym? Można go uruchomić na sygnale/wyzwalaniu, można zmieniać jego parametry?

  Wejście modulacji dla generatora jest przez jeden z kanałów, czy jest osobne złącze?

  "Liczba kanałów: 2 analogowe + 1 cyfrowy" - ilu kanałowa jest magistrala cyfrowa?
 • flexghzflexghz
 • Poziom 21  
  Tylko ze większość funkcji jest płatna :) i szybciutko z ceny 4000 zrobi się nam ponad 6 tysięcy.... nawet ponad ...
  A to już dużo za dużo.
  Jak za w sumie podstawowy "edukacyjny" oscyloskop.

 • Poziom 7  
  Oczywiście zachęcamy do testów, mamy dwie sztuki które służą tylko do tego. Konkurs może w przyszłości, ale jeśli jesteś zainteresowany testami zadzwoń 22 532 28 00 lub napisz na info@amt.pl

  Sygnały ćwiczeniowe to domyślnie wbudowany generator z predefiniowanymi sygnałami głównie właśnie pod edukację lub dla osób uczących się obsługi oscyloskopu. Do tych sygnałów dostępny jest Educator’s Training Kit na podstawie którego można prowadzić zajęcia czy samemu nauczyć się oscyloskopów Link.

  Wbudowana pomoc to opcja gdzie po przytrzymaniu wybranego klawisza dostaniesz opis do czego dana fukcja służy i instrukcje jak ją wykorzystać.

  Wersje z końcówką G posiadają generator funkcyjny 20 MHz. Wykorzystując dwa dostępne kanały oraz generator jesteśmy w stanie wykreślić charakterystykę wzmocnienia oraz fazy w funkcji częstotliwości do 20 MHz elementów pasywnych, działa jak VNA w małym paśmie i ograniczonym zakresie. Do wykonania testu wystarczy zdefiniować kanał wejścia i wyjścia, zakres częstotliwości oraz amplitudę.
  Oscyloskopy Keysight Technologies serii 1000X

  Co do filtru dolnoprzepustowego, takim filtrem jest sam oscyloskop który „przepuszcza” sygnały poniżej zdefiniowanego pasma, a resztę tłumi o 3 dB i więcej. Jeżeli interesuje nas pomiar sygnałów o stosunkowo niskiej częstotliwości i chcielibyśmy odciąć się od szumów z wyższymi częstotliwościami taki filtr nam to umożliwi. Na samym kanale możemy to sprzętowo zrealizować do 20 MHz, wyższe częstotliwości są realizowane matematyką wbudowaną w oscyloskop.

  Modulacje dla generatora odbywają się wewnątrz oscyloskopu, definiujemy sygnał który chcemy generować, następnie typ modulacji. W zależności od rodzaju modulacji definiujemy rodzaj oraz parametry sygnału modulującego.

  Oscyloskopy tej serii posiadają wejście External trigger które może być wykorzystane jak trigger lub wyświetlone jako trzeci cyfrowy kanał oscyloskopu, może być wykorzystany np. jako wejście zegara w dekodowaniu magistrali SPI.
 • Moderator Projektowanie
  W sumie bardzo ciekawe jak działa w praktyce rysowanie wykresu bode'go. Jakiś czas temu odbywało się seminarium od ON semiconductor na której przedstawili techniki pomiaru stabilności układu sterowania:
  http://www.onsemi.com/pub/Collateral/TND6238-D.PDF

  W stanowisku pokazowym wykorzystywali Analog Discovery 2:
  https://store.digilentinc.com/analog-discover...ope-logic-analyzer-and-variable-power-supply/

  Wyniki były moim zdaniem genialne, można było oglądać w czasie rzeczywistym rysowanie się wykresu bode'go obserwując jak czynniki zewnętrzne (np temperatura. obciążenie itp) wpływa na stabilność układu.
  Ciekaw jestem jak ten "feature" sprawdza się w praktyce, czy nie jest to tylko chwyt marketingowy?
 • Redaktor
  @LukaszAMT dziękuję za odpowiedź, jakie oscyloskopy dostępne są w puli testowej?

  Pseudo VNA to ciekawa sprawa i dobre wykorzystanie wbudowanego generatora, podobnie jak sprzętowy filtr wejściowy.

  Szkoda że brakuje wejścia zewnętrznego sygnału modulacji dla generatora.

  Czyli magistrale cyfrowe mogą być dekodowane do 3 linii, sygnały podane poprzez kanały i ext. trg. Ciężko przebić funkcjonalnie analizator-przystawkę USB podłączoną do laptopa z oprogramowaniem. Natomiast posiadanie dekodera I2C, UART/RS-232, SPI, CAN, LIN wewnątrz sprzętu który i tak mamy pod ręką, może się przydać szczególnie w pracy terenowej.