Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens IQ500 SN25L880EU - przeciek na prawej ściance.

17 Paź 2018 10:01 588 6
 • Poziom 6  
  Witam.

  Objawy:
  W trakcie programu na 70°C był całkowity wyciek. System Aquastop nie zadziałał i zalało kuchnię.
  Diagnozowanie:
  Zmywarka przecieka jak widać na załączonych zdjęciach z prawej strony zmywarki. Miejsce łączenia metalowej ścianki z plastikowym dnem/misą. Rant misy został wybrzuszony na zewnątrz. Zadałem zmywarce program na 40°C i obserwowałem miejsce przecieku. Woda wydostawała się cyklicznie w trakcie obracania dolnego wirnika. Misa była dużo bardziej elastyczna. Widać, że projektanci zamontowali jakiś celofan ochraniający poniżej elektronikę przed przeciekającą wodą. Gwarancja: minęła. Naprawa: no właśnie jak?
  Zmywarka Siemens IQ500 SN25L880EU - przeciek na prawej ściance. Zmywarka Siemens IQ500 SN25L880EU - przeciek na prawej ściance.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  bruce86 napisał:
  Jak to naprawić?

  Tą niby uszczelkę wyciągnąć, a do szczeliny silikon, ile wejdzie.
 • Specjalista AGD
  Kupiliscie oboje wersję zmywarki która nie przeszła na niemieckim rynku bo była wadliwa konstrukcyjnie. A teraz sprzedają na polski rynek ze względu na to, że biedny polaczek wyrzuci a nie będzie chodził po sądach jak to było w Niemczech.

  Każdemu odradzam zakup zmywarki z plastikowym spodem..
 • Poziom 17  
  Sugeruję doszczelnienie zaraz po zakończeniu gwarancji. Kosztuje to paredziesiąt złotych i można dostać gwarancję od wykonującego usługę.
  Temat znany i od dawna praktykowany.
 • Poziom 8  
  Mam identyczny problem w swojej zmywarce SN65D002EU/34. Proszę o informację jakiego silikonu użyć do naprawy, a na obecną chwile mam w domu sanitarny, i pytanie czy to się nada?