Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens IQ500 SN25L880EU - przeciek na prawej ściance.

17 Paź 2018 10:01 588 6
  • Poziom 6  
    Witam.

Objawy:
    W trakcie programu na 70°C był całkowity wyciek. System Aquastop nie zadziałał i zalało kuchnię.
    Diagnozowanie:
    Zmywarka przecieka jak widać na załączonych zdjęciach z prawej strony zmywarki. Miejsce łączenia metalowej ścianki z plastikowym dnem/misą. Rant misy został wybrzuszony na zewnątrz. Zadałem zmywarce program na 40°C i obserwowałem miejsce przecieku. Woda wydostawała się cyklicznie w trakcie obracania dolnego wirnika. Misa była dużo bardziej elastyczna. Widać, że projektanci zamontowali jakiś celofan ochraniający poniżej elektronikę przed przeciekającą wodą. Gwarancja: minęła. Naprawa: no właśnie jak?
    Zmywarka Siemens IQ500 SN25L880EU - przeciek na prawej ściance. Zmywarka Siemens IQ500 SN25L880EU - przeciek na prawej ściance.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    bruce86 napisał:
    Jak to naprawić?

Tą niby uszczelkę wyciągnąć, a do szczeliny silikon, ile wejdzie.
  • Specjalista AGD
    Kupiliscie oboje wersję zmywarki która nie przeszła na niemieckim rynku bo była wadliwa konstrukcyjnie. A teraz sprzedają na polski rynek ze względu na to, że biedny polaczek wyrzuci a nie będzie chodził po sądach jak to było w Niemczech.

Każdemu odradzam zakup zmywarki z plastikowym spodem..
  • Poziom 17  
    Sugeruję doszczelnienie zaraz po zakończeniu gwarancji. Kosztuje to paredziesiąt złotych i można dostać gwarancję od wykonującego usługę.
    Temat znany i od dawna praktykowany.
  • Poziom 8  
    Mam identyczny problem w swojej zmywarce SN65D002EU/34. Proszę o informację jakiego silikonu użyć do naprawy, a na obecną chwile mam w domu sanitarny, i pytanie czy to się nada?