Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wifi się rozłącza, karta się resetuje na win10, na ubuntu działa ok

next1556 17 Oct 2018 10:36 2409 4
    next1556
    Level 7  
    WItam, mam problem z wifi który wygląda następująco:
    Jeżeli jestem blisko routera (ten sam pokój) wszystko jest okej i działa z pełną predkością.
    Jeżeli znajduje się około 3m od routera i dzieli mnie od niego jedna ściana wtedy zaczynają się problemy
    Komputer gdy połączy się z wifi wtedy zasięg stopniowo spada w ciągu paru sekund ( czas ten zależy od tego czy używam internetu, jak używam to wystarczy 2 strony w przeglądarce odpalić). Gdy zasięg spadnie wifi się rozłącza potem pojawiają sie 2 sytuacje:
    a) Nie wyszukuje już tej sieci z którą byłem połączony aż do restartu karty wifi
    b) Wyszukuje ją i próbuje się łączyć ale nie może więc karta wifi się resetuje.
    Gdy uruchomię rozwiązywanie problemów wtedy znowu działa 5 sekund ponieważ rozwiązywanie problemów resetuje mi kartę.
    Problem ten występuje na windows 10, próbowałem instalować różne wersje 1709, 1803, 1809 i jaką ostanią bete jaka wyszła na wszystkich jest to samo. Problem ten nie występuje na ubuntu tam zasięg i wifi działa tak jak powinno.
    Próbowałem zmiane sterowników ale instalowałem jakieś 5 różnych zaczynając od grudnia 2017 kończąc na sierpniu 2018

Laptop to lenovo yoga 530 14ikb
    16 GB ram
    i5 8250u
    Karta wifi to Qualcomm atheros QCA9377
    Komputer kupiony pół miesiaca temu, myślałem że to problem routera ale dzieje się też tak samo na innym routerze i jak robie hotspot z telefonu też nadal to samo.
    wojt3kka
    Level 11  
    Sprawdź czy nie masz w laptopie włączonych jakichś opcji oszczędzania energii, czy moc nadajnika/odbiornika nie jest na auto. Później przeskanuj dostępne sieci pod względem zajętości kanału na którym działa router - jeśli okaże się że na tym samym działa kilka okolicznych routerów to znajdź jakiś wolny lub najmniej wykorzystywany (może być Wifi analyzer and scanner ze sklepu Microsoft) i zmień na routerze.
    next1556
    Level 7  
    Oszczędzanie energii powyłączane, moc odbiornika nie wiem jak ustawić ale poszukam. Kanał zajęty być raczej nie może ponieważ najbliższe zabudowania obok mnie to jakies 150m w linii prostej, a u mnie w domu tylko 1 router. No i na ubuntu działa bez problemu więc nie router jest problemem chyba.

Edit
    We właściwościach karty sieciowej w zakładce zaawansowane mam tylko
    D0 packetCoalescing na disable
    Meteoryt Address na 'nieobecna' można też wpisać wartość
    Roaming aggressiveness na medium, na lowest i higest działa tak samo
    wojt3kka
    Level 11  
    skoro na ubuntu działa normalnie to znaczy że problem generują ustawienia w win10. sprawdź jeszcze w zaawansowanych ustawieniach zasilania ustawienia karty sieciowej bezprzewodowej.
    Czy ten problem występuje "na baterii" i "na kablu"?
    next1556
    Level 7  
    Zawracałem już na to uwage, problem jest na kablu i baterii

Support Lenovo kazał zainstalować sterowniki które mi wysłali potem zrobić to
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /registerdns
    netsh firewall reset
    netsh int ip reset
    netsh winsock reset
    netsh interface tcp set global autotuning=disabled
    Teraz jeszcze czekam na instrukcje przywrócenia z recovery(nie wiem po co jak instalowałem na czysto windę z 5x) a jak to nie pomoże to każą skierować na serwis.