Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja- zestaw pracy całorocznej Klikson

JurnyDrwal 17 Paź 2018 13:39 282 12
  • #1 17 Paź 2018 13:39
    JurnyDrwal
    Poziom 7  

Witam,
    Prosiłbym o podpowiedź w jaki sposób zamontować jeden z podzespołów składających się na zestaw pracy całorocznej do chłodzenia- klikson. Chodzi mi o ogólny zarys.

0 12
  • #3 18 Paź 2018 18:01
    JurnyDrwal
    Poziom 7  

To by mi bardziej pasowało ale co jak nie mam regulatora? Zapomnieli dorzucić czy jest szansa, że będzie w urządzeniu?

0
  • #5 18 Paź 2018 18:55
    JurnyDrwal
    Poziom 7  

fujitsu ASYG-18 LFCA

0
  • #6 18 Paź 2018 20:13
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Do tego urządzenia nie jest potrzebna regulacja temperatury skraplania. Dlaczego nazwałeś to klikson ? Co z grzałką sprężarki. A co najważniejsze te urządzenie wyłączy się przy -10 stopni C Jeśli ma być użyte do serwerowni to odradzam te urządzenie tam instalować

0
  • #7 18 Paź 2018 20:53
    JurnyDrwal
    Poziom 7  

Tak się to nazywa na fakturze. Wiem, że nie bardzo do tego pasuje ale wcześniej się nie spotkałem z czymś takim. Grzałkę posiadam, co do niej też mam pytanie- nie powinna iść przez jakiś regulator z czujką? Handlowiec dobrał to urządzenie, mając wiedzę o jego przeznaczeniu.

0
  • #8 18 Paź 2018 21:27
    p.obelix

Wskazany element na zdjęciu wygląda jak czujnik temperatury. Dlaczego on się nazywa klikson bladego pojęcia nie mam bo klikson to element zabezpieczenia sprężarki przed przegrzaniem. Może to jakiś element do regulacji pracy grzałki. Zapytaj w Fujitsu w dziale technicznym co się stanie z urządzeniem gdy na podwórku spadnie temperatura poniżej -15 stopni bo moim zdaniem się wyłączy i się nie włączy dopóki temp. nie wzrośnie do -10 stopni.

0
  • #9 18 Paź 2018 21:42
    JurnyDrwal
    Poziom 7  

Czujnik na przekroju 1,5mm2? Ten przewód mnie odciągnął od myśli o czujniku, tym bardziej, że kolory przewodów aż proszą się by podać tam 230V. Zazwyczaj czujniki są trochę inaczej skonstruowane. OK, będę pytał się u nich.

Edit:
    Ok, już wiem. Klikson spina się szeregowo z grzałką i w momencie spadku temp do -5 puści napięcie, stąd przekrój...

Agregat się nie wyłączy przy niższych temperaturach, teraz już chyba nie ma takich urządzeń. Podają -10 poniżej EER leci w dół, słabo by wyglądało w katalogu.

0
  • #10 18 Paź 2018 21:59
    p.obelix

Raczej tam się nie podaje 230V a łączy się szeregowo z grzałką. Po osiągnięciu danej temperatury bi metal rozłącza obwód grzałki tak działa klikson. Ale to tylko moja teoria bo to jakieś takie małe na bi metal.

0
  • #11 19 Paź 2018 07:40
    Chris_W
    Poziom 37  

p.obelix napisał:
    Raczej tam się nie podaje 230V a łączy się szeregowo z grzałką. Po osiągnięciu danej temperatury bi metal rozłącza obwód grzałki tak działa klikson. Ale to tylko moja teoria bo to jakieś takie małe na bi metal.

Małej mocy, to małe ;)
    Nie jest to element do pracy sterującej (termostat) a raczej jako bezpiecznik - ma małą żywotność przełączeń.

0
  • #12 20 Paź 2018 13:03
    TermoT
    Poziom 2  

Wątpię żeby się wyłączył poniżej -10, najwyżej spadnie jego wydajność. Podejrzewam że ten "klikson" miał regulować temperaturę skraplania przez rozłączanie wentylatora skraplacza.

0
  • #13 06 Lis 2018 20:58
    JurnyDrwal
    Poziom 7  

Czyli zasilanie przepuszczam szeregowo przez czujnik i grzałkę sprężarki?

0