Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kupić stację lutowniczą i na co zwrócić uwagę?

polo44 17 Oct 2018 13:46 9435 4
    polo44
    Level 10  
    Witam,
    chciałbym prosić o poradę.
    Chciałbym kupić stację lutowniczą, potrzebna by mi ona była do lutowania np. złącz ładowania w telefonach.
    Co polecacie, na co zwrócić uwagę?
    Zwróciła moją uwagę taka stacja jak "Stacja Lutownicza WEP 852D+ 2w1 2xLED KOMPRESOR" za 193zł, czy to dobry wybór?
    lukaszd82
    Level 30  
    Nie bierz nic na starych grotach. Lepiej kupić 2 oddzielne urządzenia niż 2w1.
    Jako tanią lutownicę kolbową polecam coś na grotach T12 (grot i grzałka zintegrowane, nowy grot z chin ~12zł), szybko grzeje, realne 70W.
    Jak będziesz wybierał zwróć uwagę, że są wersje na STC i STM32. Polecam zdecydowanie droższą, na STM32. Lepsza stabilizacja temperatury.
    A hot air kup oddzielnie.
    W tym WEP kolba ma realnie 48W (kolba 907A, grzałki są 45 i 48W), nie wiem ile hot air ale też nie tyle, ile jest w aukcji ;>
    Było nawet na elektrodzie kilka tematów na temat tych kolb więc sam możesz poczytać. Niby są aukcje z grzałkami 60W ale przychodzi standardowa. Sam też kiedyś do swojej stacji DIY kupowałem i przerabiałem ten temat. Miałem zakładać mocniejsze trafo ale mocniejszej grzałki nie znalazłem z termoparą.
    Kolba 907f ma niby 75W ale to też nie jest do końca prawda (WEP937D+).