Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z vistą - m.in. antywirus przestaje działać po włączeniu komputera.

17 Paź 2018 14:36 225 9
  • Poziom 4  
    Witam. Mam Windows Vista Ultimate 64-bit SP2, Procesor Intel Pentium CPU G645 @ 2,90GHz, 4, 0GB RAM, karta NVIDIA GeForce GT 610.
    Problem jest bardziej skomplikowany. Jakiś miesiąc temu, po ekranie logowania pojawił się czarny ekran. System można było uruchomić tylko awaryjnie. Zrobiłem przywracanie, jakiś czas wszystko było prawie dobrze, system się jednak mulił. Odinstalowałem stare programy (Avast, kmplayer, OpenOffice), zainstalowałem nowsze wersje, ale było tylko gorzej. Avast przestał działać. Odinstalowałem go, zamieniłem na AVG, ale tego nie było widać, mimo że niby była ochrona (tzn. klikałem ikonkę w pasku i pokazywał się napis "masz ochronę"). Odinstalowałem AVG programem AVG recowery w rtybie awaryjnym. Powtórnie dałem Avast, działał tylko do wyłączenie komputera. Po ponownym włączeniu kilka godzin później już nie działał. Odinstalowałem go uninstalerem w trybie awaryjnym. Ponieważ nie mogę zainstalować innych antywirusów, trafiłem na 360 Total Security. Nie chce działać. Udało mi się przeskanować komputer dopiero w trybie awaryjnym. Coś tam wykrył i chyba usunął. Zrobiłem też czyszczenie ADWcleaner, CCleanerem. Chciałem zrobić skanowanie FRST, ale wyskakuje mi okienko z takim napisem:
    Line 17927 (File "C:\Users\Administrator.Marek-Pc\FRST64.exe). Error: Variable used without being declared.
    Przy okazji wyskakują różne komunikaty, np. o awarii kosza na dysku D, albo "Nie znaleziono punktu wejścia procedury K32EnumProcess w bibliotece KERNEL 32.dll".
    Dodam, że nic nie mogę zapisać na dysku D, bo dostaje komunikat, ze nie mam uprawnień. Podobnie jest z przeniesieniem czegoś do kosza (też potrzebuję uprawnień). Do tej pory czegoś takiego nie było.
    Antywirus (360 Total Security) przestaje działać zaraz po włączeniu komputera.
    FRST wygenerował krótki plik, który załączam.
    POzdrawiam wszystkich, którzy mogą jakoś pomóc.
  • Spec od komputerów
    Frst tez sprobuj uruchomic w trybie awaryjnym.
  • Poziom 4  
    Próbowałem, a jakże. Wyskakuje to samo okienko z tym samym komunikatem.
  • Poziom 4  
    Zrobię, jak radzisz, ale na razie wszystko padło, nawet w awaryjny nie mogę wejść. Jeśli go do jutra ożywię, to wkleję screen. Dziś już mus do pracy iść, niestety.
    Pozdrawiam.

Dodano po 17 [godziny] 35 [minuty]:

Witaj, Kolobos. Udało mi się wskrzesić komputer. Daję screena, o który prosiłeś.
  • Poziom 4  
    Jeszcze jedno. Pod żółtym "UWAGA" kryje się taka informacja:
    "Uwaga [05] Ilość realokowanych sktorów: 192".
  • Poziom 33  
    Dysk dokonuje żywota. Zrobić kopię ważnych danych na nowy dysk, ten można używać jako dodatkowy po zerowaniu i sprawdzeniu czy nie pogarsza się jego stan.
  • Poziom 4  
    Taaa. Kiedy zobaczyłem te liczby, i przy okazji wczorajszej zapaści, też tak zacząłem myśleć. Potwierdziłeś moje obawy.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

Dodano po 49 [minuty]:

A czy programy typu HDD Regenerator mogą coś jeszcze pomóc? Robię właśnie chkdsk z opcjami naprawy, może coś to da.
  • Spec od komputerów
    Nie, dysk ma juz relokowane sektory i nadaje sie do wymiany.
  • Poziom 4  
    No cóż. Jak to mówią "co ma wisieć...". Nie ma rady. Ogromne dzięki za pomoc i rady.
    Temat do zamknięcia.